Skocz do zawartości

Kruhol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2018 o 21:01, Mojave napisał:

 

 

Masz cos takiego na Witch, najlepiej jakies Explosive Arc? Oplaca sie zaczynac na Xbox, czy mam sobie PC kupic, zeby poustawiac filtry na loot?

Tu masz build napisany łopatologicznie dla witch arc https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1147951

Ja nie wiem jak można w to grać na konsoli, tam też podobno są jakieś filtry ale czuje że dostałbym wylewu w to grając na padzie.

 

No i nie wiem czemu tyle ludzi się odbija od PoE. Są tutoriale w grze, jest pełno poradników na forum czy na reddicie. Chyba chodzi o to że jak ktoś chce pograć to nie chce mu się tyle czytać tylko idzie na żywioł a potem płacz że trudne.

 

Ale dzisiaj był dobry dzień, jeśli chodzi o currency, jak tylko sprzedam swojego chesta za jakieś 5-6 exów to jestem ustawiony na długi czas :banderas:

Coś czuję że jutro w robocie produktywność spadnie a wzrośnie czas poświęcony na reddita poe xD

Odnośnik do komentarza

Ladnie szedl level, ale na padzie to nie to. 5 minut starasz sie cos wybrac z ziemi. Musze jakis emulator windy zainstalowac, albo kupic mini pc. Zdrugiej strony troche fajnych rzeczy wyszlo na XO i na razie mam co robic w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.12.2018 o 16:16, SpacierShark123 napisał:

Kurde za każdym razem jak podchodzę do gry to się po paru godzinach odbijam. Wydaje mi się że mój problem tkwi w robieniu build-a , nawet szukając po sieci easy/cheap/beginner build to na sam poradnik trzeba poświęcić z pół godziny żeby go zrozumieć. Pierwszy raz odbijam się dlatego że gra jest dla mnie zbyt skomplikowana a naprawdę jest świetna i przypomina mi genialne diablo 2 . Już nawet ostatnio wolę na te 2-3 rifty odpalić Diabolo 3 niż męczyć się z buildem w POE .

Mam to samo, próbuje sie przekonac, ale samo drzewko rozwoju juz mnie zniecheca xD

Odnośnik do komentarza

Sciany tekstu moga faktycznie przytloczyc, ale to nie jest tak ze trzeba wszystko ogarniac zeby czerpac z gry radoche. Nowych mechanik z ligi np. zaden z nas nie ogarnia do konca xD. Dlatego dobrze po prostu grac z kims kto gierke ogarnia. I nie mowie ze grac wspolnie w party tylko po prostu podpytywac na discordzie/teamspeaku. Jak dla mnie to taki starter pack to:

 

- zainstalowanie lootfiltra od Neversinka

- znalezienie sobie buildu, najlepiej ze slowem "starter". Pozniej  jak juz czlowiek ogarnia to sobie bierze jakis koncept buildu i modyfikuje pod siebie, nie trzeba sie trzymac w 100% ale na poczatku jest po prostu latwiej. Tym bardziej ze moze nam sie wydawac ze jakis talent jest kiepski, ale nie wiemy ze wchodzi w synergie z jakims itemem czy skillem i sami sobie oslabiamy postac. Z mojego doswiadczenia moglbym polecic totemy, mocny i dosc prosty w okielznaniu build

- olanie craftingu, zalozcie ze go nie ma a orby traktujecie tylko jako walute

- ogarniecie podstawowych, najbardziej waznych statystyk na przedmiotach. W skrocie na czesciach pancerza najwazniejsze ne start sa resistance (musicie jak najszybciej dobic wszystkie resistance, oprocz chaos do 75%, jak juz macie je scapowane to wtedy olewacie ten stat na nowych itemach) oraz + to maximum life. Reszta to mily dodatek, wazne zeby nie umierac szybko a to daja wam wlasnie resisty + life

- ogarniecie flaskow, w odroznieniu od diablo jest tutaj wiele rodzajow flaszek, niektore podbijaja survivabilty a niektore damage. Czesto przed pulnieciem grupki mobow warto strzelic wszystkie flaski po kolei zeby podbic sobie statystyki na walke. Po ubiciu mobow wszystkie flaszki i tak pewnie beda odnowione

- obczaic o co chodzi z labiryntem (ascendancy)

- olac endgame (atlas, sextanty, shaper, elder, atziri) skupic sie na ukonczeniu 10 aktow i ewentualnie labirynt bo daje niesamowity boost w statach

- olac mechaniki ligi, mozna je robic jak sie leveluje, ale nie skupiajcie sie na tym ze cos robicie nieoptymalnie

 

Moim zdaniem lepiej wyciac czesc info, nawet kosztem utraty waluty czy dobrych itemow ktore moglibysmy miec gdybysmy to ogarniali, niz od razu starac sie pojac wszystkie aspekty tej ogromnej gierki. I tak musicie zalozyc ze 2-3 pierwsze ligi beda testowe i dopiero stopniowe dokladanie wiedzy zaprocentuje. 

 

Na pocieszenie dodam tylko ze jak juz sie ogarnie te koncepty to potem w zasadzie dochodza tylko modyfikatory ligi, ktore sie doczytuje (albo i nie) na dzien przed startem i wio

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Trzeba sciagnac sobie programik Path of Building i tam zaimportowac builda z pastebina (link w opisie filmiku, wystarczy w importach kliknac Import from pastebin i tam wkleic URL, a nie ten gigantyczny ciag znakow). Potem mozna sie bawic na sucho zmieniajac np. talenty czy dodajac nowe support gemy i od razu po lewej stronie widac jak wplywa to na nasza postac.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem wczoraj na Twitchu przed snem jak koleś tym buildem z totemami robił Masterminda żeby porównać jak ja robiłem. 

Współczuję ludziom co będą to robić pierwszy raz na HC xD każdy tam pada bez ogarnięcia mechanik. 

 

Teraz w robocie siedzę i przeglądam Poe.trade :/ to już nałóg. 

Ehh, czemu nie sprzedałem tej macki z Eldera jak mi koleś proponował 1ex ;(

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

 Ja to jestem takim lamusem ze mam przegrane ponad 200h a nigdy nie byłem w akcie IV :P Dominus na hc i papa. Wczoraj zacząłem nowa ligę Rangerem i będę po raz pierwszy polegał na buildzie pod  choistic arrow( czy jak tam to się zwie) jakby co nick w grze KacziPl. Nigdy nie grałem na multi, zawsze solo.

Odnośnik do komentarza

Łee. Moim zdaniem PoE nie nadaje się do gry na HC. Wystarczy zobaczyć filmiki ze śmierci np. streamerów. Śmierci nie wynikają z braku umiejętności a z laga albo dmg mobów z dupy. 

 

Ja na SC wczoraj wbilem 90lvl i padłem jakieś 20 razy. 

 

Anyway, jak masz jakieś pytania to możesz mnie dodać do znajomych, nick np. voynar. 

 

BTW, najlepsze buildy rangera są melee albo spell więc wiesz xD 

 

EDIT:

Właśnie zmarnowałem jakieś 70 chaosów na mapki żeby zespawnować Uber Eldera xD Teraz doczytałem ze wystarczy zebym jednego guardiana "zainfekował" i potem już zrobił pozostałych guardianów a ja debil kupowałem mapki żeby do okoła lecieć xD

Przynajmniej z pierwszego Shapera poleciał Starforge więc przytuliłem 5 exów.

 

Edytowane przez wojnar
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mnie na HC zawsze zabijala brawura. Dopoki gralem ostroznie i nie porywalem sie z motyka na slonce to wbijalem 80+, farmilem mapki i gearowalem sobie postac. Ale zawsze gdzies blisko 90 przychodzil moment gdzie w glowie byla mysl "hurr durr jestem juz kozak yebnijmy no jakies potezne mody w mape i jazda". No i sie konczylo rumakowanie szybko wtedy. Tak czy siak teraz kiedy poe wjedzie na ps4 to przeniose sie na SC - czasu z wiekiem coraz mniej, a nie mam go na tyle zeby sie stresowac zgonami w gierkach :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2018 o 09:29, Kaczi napisał:

 Ja to jestem takim lamusem ze mam przegrane ponad 200h a nigdy nie byłem w akcie IV :P Dominus na hc i papa. Wczoraj zacząłem nowa ligę Rangerem i będę po raz pierwszy polegał na buildzie pod  choistic arrow( czy jak tam to się zwie) jakby co nick w grze KacziPl. Nigdy nie grałem na multi, zawsze solo.

PoE na HC? Not even once. Swiezutki filmik 7 gracza drabinki HC z obecnej ligi:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaka ta liga jest dobra :banderas:

Już dawno tak nie było żebym od początku ligi praktycznie przez miesiąc dzień w dzień ciorał. Na razie zrobione 33 challenge, w końcu GGG zrobiło je dużo łatwiejszymi niż tymi z poprzednich lig gdzie był za dużo RNG.

 

Zrobiłem na razie 3 postacie,  Arc Miner który był OP ale znudził mi się, Ele Hit bow który jednak jest meh i w końcu Ele Hit totemy. Jak to dobrze czyści mapki i uber eldera <3 Jeszcze nigdy nie miałem tyle hajsu co teraz, na razie mam 29 exów i gear warty jakieś 20. Może się dorobię w końcu Headhuntera.

 

 

2 moje szybkie filmiki z najlepszego skilla w grze

 

 

 

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...