Skocz do zawartości

Kruhol

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami pojawia się taka opcja jak jest dodawany jakiś większy update (teraz taki będzie w marcu gdy wystartuje nowy dodatek). Poza tym jest jeszcze Orb of Regret, jeden taki Orb resetuje 1 punkt tak jak wspomniał Teddy. Jeśli chodzi o koszt tego to większość ludzi na serwerze ma przelicznik 1regret = 1 chaos więc jak ma się kilka dobrych itemków do sprzedania to bardzo szybko można wszystko skasować. Sam w ciągu tygodnia się dorobiłem chyba 4-5 exaltów (1 exalted Orb = 80-85chaosów na lidze Talisman, ale to jest jeden z najrzadszych orbow, mi na ponad 300h tylko raz dropnął) więc nie tak ciężko.

Chociaż dobicie do 60-70 lvla to jakieś 2 dni gry na lajcie więc można sobie zrobić sumowanie co bardziej się opłaca.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

Jak masz dobry build to czyscisz mapy bardzo szybko. Ja często też dołączam do jakiegoś party albo sam takie tworzę, np. Act2 start i potem już sami ludzie dochodzą.

Grasz na lidze Talisman czy na normalnej? Jaki nick?

 

Ja na razie jakoś 76-77lvl nowa postacią, ostatnio bardziej się bawię w handel niż lvlowanie bo musze kilka rzeczy kupić. Potem już będę koksił i może pierwszy raz spróbuję samemu zrobić Atziri.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

Odpowiedniku amazonki nie ma ale każda postać może może napyerdalać dziesiątki wrogów na raz. Ja gram teraz duelistem, ale polecam np. ten build (sam nim grałem poprzednio, wiedźma) https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1147951/page/1 (TU po polsku, ale coś im teraz serwer nie działa).

 

No i zapraszam na Talisman, chętnie pomogę, dam jakieś rzeczy na start i będzie git, przydałby się ktoś do wspólnego robienia map :P

Postacie z Talismanu na koniec ligi (czyli w marcu) i tak będą przeniesione na standard.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ktoś bardziej ograny mógłby mi wytłumaczyć na czym polega ekonomia tej gry ? Zemu sprzedając przedmioty u npc dostaje w samian inne przedmioty i czy warto zbierać loot na sprzedaż ? Nie wiem też skąd brać kamyki umiejętności i jaki jest dobry build dla nowicjusza pod postać marudera czy jak mu tam. No i jest jakiś auction house czy coś gdzie można kupić te kamyki ?

Odnośnik do komentarza

Auction House nie ma i nie będzie (całe szczęście, mniej botów). 

Wystarczy wejść na kanał Trade, tam ludzie wypisują co sprzedają/kupują i tam można kupić kamyki, jeśli masz coś w zamian, szczególnie Chaos Orb który, można powiedzieć, jest standardową walutą za jakieś itemki. Jak już się dogadasz z kolesiem to robicie party, idziesz do jego Hideout i tam robicie trade.

 

Na początku można się przerazić ale jest to bardzo fajna sprawa. Sam już kilkadziesiąt godzin spędziłem na samym sprzedawaniu i kupowaniu, mam pełne depo jakichś kamieni ale na razie nie chce mi się grać. 

 

A co do buildu, wchodzisz na forum PoE, patrzysz na buildy dla danej postaci i szukasz "beginner". 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakich kamyków?

Jeśli chodzi o skille to większość mozesz przecież kupić u vendora. Sprzedają je te babki w każdym mieście, które sprzedają między innymi fiolki, ringi, amulety, orby itp.

 

BTW, jutro będzie info na temat nowej ligi ;)

EDIT:

 

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1595088

 

Na szybko przejrzałem i za wyzwania w tej lidze będą efekty "śladów stóp", efekt broni i na końcu efekt portalu. 

7Rewards.jpg

będzie grane :obama:

 

edit2: Lista wyzwań - https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1595602

Edytowane przez wojnar
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sorki za post pod postem ale mam małą "pomoc" dla tych co zaczynają albo już grają.

 

Polecam pobrać jakiegoś item filtera, żeby czasem nic Wam nie umknęło, np. jakieś orby, itemki 6s itd.

Dodatkowo takie filtry ukrywają jakiś śmieciowy loot więc nie będzie spamu na ekranie.

 

Przykładowy którego używam: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1246208

Odnośnik do komentarza

Można kupić większość skilli, w każdym akcie są inne więc nie ma się co bać że coś się źle wybierze ;)

 

Ewentualnie jak potrzebujesz jakiegoś specyficznego, którego nie idzie nigdzie kupić to piszesz na trade chatcie "WTB - nazwa skilla" i potem Ci spamują z cenami. 

 

To co, w piątek ktoś gra na nowej lidze? ;)

Odnośnik do komentarza

Zaczekaj do jutra jak wystartuje nowa liga, wtedy zacznę mocniej grać bo na razie mi się nie chce.

Fajnie tak zacząć jak każdy ma puste depo i zaczyna od nowa, od nowa kształtuje się ekonomia i liczy się tylko fart :P 

 

Jeszcze nie ma dokładnych buildów na jutrzejszy update, ale coś się znajdzie przed startem i myślę że jakoś zleci. 

Odnośnik do komentarza

Aż tak wiele zmienia się co ligę? Jak grałem pierwszą postacią nie było talizmanów tych . Teraz też coś takiego dochodzi? To jak buildów jeszcze nie ma to zmieniają coś w drzewku umiejętności? Więc ludzie na standardowej lidze powinni dostać rset drzewka?

Odnośnik do komentarza

Po updacie będzie możliwość resetu drzewka dla każdej postaci (sam mam chyba z 5-6 postaci, które do tej pory nie mają rozdanych punktów jeszcze jak wchodziło poprzednie rozszerzenie xD).

 

Każda liga jest inna, za każdą ligę są inne nagrody. Aktualna liga to jak nazwa wskazuje - dodawała talizmany, których nigdzie nie było i prawdopodobnie już nigdzie nie będzie (albo będą baaardzo rzadko).

 

Info dotyczące nowej ligi wrzucałem wyżej, najważniejsze dla tej ligi będzie dokładnie to:

 


  • The Perandus Challenge Leagues offer the wealth of the Eternal Empire. Discover caches of Perandus family treasure, slay their guardians, and claim the coins contained within. Trade these coins to Cadiro Perandus himself to receive vital equipment and ancient artefacts.
  • Six of the new Unique Items in this expansion are exclusive to the Perandus challenge leagues. They include one unique map and five ancient treasures.
  • The new challenge leagues include a set of 40 new challenges. When you complete 12 challenges, you receive the Perandus Footprints Effect. At 24, you receive the Perandus Weapon Effect. When you complete your 36th challenge, you receive the Perandus Portal Effect. These microtransactions are only obtainable in this league.
  •  

 

A co do changeloga to jest tu: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1596094

W skrócie, trochę nowych skilli, labirynt, po którym będzie można wybrać jedną z subclass postaci (każda postać ma 3 subclassy do wyboru, Scion ma tylko jedną), kilkanaście nowych unikalnych przedmiotów, kilka zmian w drzewku umiejętności.

 

Na standardowej lidze to nie pamiętam kiedy ostatnio grałem, chyba ze 2 lata temu. Nuda.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

W jakieś 4-5 dni po starcie zrobiłem 24 wyzwania i mam już nowy efekt wizualny broni, wygląda całkiem spoko. 

 

W ogóle ta liga jest jedną z lepszych dla mnie, poleciała mi broń, którą teraz bez problemu mogę sprzedać za 15 exaltów, za 3 miesiące jak już postać będzie na standardzie to ceny idą nawet powyżej 30... A na allegro z tego co widzę cena za 1 to 20-50zł :D

Do tego jakieś 160 chaosów już w depo. Całkiem nieźle jak na 1 tydzień nowej ligi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...