Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczością na LCD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytałem się już o to, ale nikt mi nie odpowiedział.

Mam nadzieję, że tylko dlatego, że może nikt nie zauważył mojego posta, ale żeby się upewnić postanowiłem założyć nowy temat na ten problem.

Mam TV Samsung bodajże UE46D6000 (co do tego po 46 nie jestem pewien) i podłączone ps2 przez rgb. Mam taki problem, że ucina mi dół ekranu i to dosyć mocno. Nie jestem pewien, ale dzieje się to chyba tylko z grami na psx. Ps2 wydaje mi się, że widać dobrze, ale pewności naprawdę nie mam, tym bardziej, że wydaje mi się, że nie ma różnicy czy to gra na psx czy ps2, bo i tak odtwarzana jest przez ps2.

 

Wie ktoś czy da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hęe.

Black nie ma to o co pytałem : /

owszem można zmniejszyć jasnośc w grze, ale nie o to mi chodzi.

Chcę, żeby przy tym były w grze jakieś napisy np. napis "ledwo widoczny" i ustawiamy tak tv zeby sie zgadzały z tym co piszą.

Tutaj mogę tylko zmniejszyć jasnośc w grze, ale i tak nie znam optimum bo gra mi tego nie podaje : /

nie tego szukałem

Odnośnik do komentarza

ok dzięki za pomoc, mam jeszcze tylko jedno pytanko.

Czasem w grach na ps2 pytają się mnie czy odpalić grę w 60hz czy 50hz. O co tutaj generalnie chodzi, czym tu się róźni.

W blacku mogłem zrobić test 60hz i wg niego wszystko śmigało bo wszystko było normalnie widać.

Lepiej brać te 60hz? I czym to się różni.

 

 

Dodam, że zauważyłem że w ico jak zmieniałem pomiędzy 50hz a 60, to obraz się tak jakby przybliżał i oddalał w zależności od podświetlanego trybu

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie 50 Hz - 25 klatek na sekundę, 60 HZ - 30.

Częstotliwość ta jest też uzależniona od systemu nadawania obrazu, dla PAL (region europejski) jest to 50 Hz, dla NTSC - 60 Hz (przede wszystkim USA, po resztę krajów odsyłam np. do wiki).

Dodam, że zauważyłem że w ico jak zmieniałem pomiędzy 50hz a 60, to obraz się tak jakby przybliżał i oddalał w zależności od podświetlanego trybu

Ta zmiana obrazu jest związana z tym, że w PAL jest transmitowane 500 linii na ramkę, w NTSC: 525.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...