Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Dziecko nie bedzie sie bawic, czyms co nie sprawia mu frajdy. Mam tone zabawek i nic go nie rusza, bo to wszystko juz zna. Chce cos nowego, ale wiadomo ze nie dam mu vity, czy telefonu. Na laptopie, jak cos robie to przesuwa ekran, bo tego sie nauczyl i widze, ze lubi przesowac fotki, stronki itp. Dlatego zdecydowalem sie kupic mu taka zabawke, by mogl sie z nia bez problemu sam bawic, przez te 20min. Bardzo lubi tez ksiazki i obrazki, ktorych ma od groma. Dzieci dzisiaj szybciej dorastaja, sa inteligentniejsze, miedzyinnymi przez technologie. Dlaczego mam mu tego zabraniac? Chce by mial wszystko, takze udane dziecinstwo. Dzieci na to zasluguja.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Nie chce się wtrącać ale wydaje mi się że szczęśliwe dzieciństwo, zwłaszcza u małych dzieci mało ma wspólnego z gadżetami

Masz trochę racji, ale ja swojemu dziecku nie umiem odmówić, a jeszcze bardziej nie umiem patrzeć, jak cierpi, płaczę. Z pewnością to sie zmieni, jak podrośnie, ale jeszcze nie teraz.  

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

To są dla nich technologie zastane - One tu będą długo i dobrze jeśli będzie umiał się nimi posługiwać bez myślenia o każdym kroku. Równowaga już zależy od rodzica. Natomiast dotykowe zabawki są dla dzieci intuicyjne bo przesuwają to co widzą. Vita czy nawet laptop nie jest intuicyjny. Dzieciaki w innym miejscu sterują a w innym widzą efekt. Dzieciaki które znam próbują powiększać obrazki w gazetach - dla nich to co my poznaliśmy niedawno jest tak naturalne, że ciężko to pojąć. Mam w okolicy pary małych amatorów gadżetów i niesamowicie ciekawa jest ta różnica. Ale trzeba też przyznać że dotyk to nowa jakość której nie trzeba się uczyć tak jak pisania na klawiaturze czy używania myszy. Nawet starsze osoby szybciej łapią tablet niż klawiaturę.

Odnośnik do komentarza

Amazon ma specjalny model Kindle Fire dla dzieci. Nie wiem jak z funkcjonalnością, sam poczytaj, ale jak dziecko zepsuje w ciągu 2 lat, to dostaniesz nowy bez gadania.

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B00YYZMF1Y/ref=nav_shopall_k_fordk

 

Dość przyzwoite specyfikacje ma + ta gwarancja :banderas:  chyba tego szukałem na to wygląda.  :cw:

Odnośnik do komentarza

 

Nie chce się wtrącać ale wydaje mi się że szczęśliwe dzieciństwo, zwłaszcza u małych dzieci mało ma wspólnego z gadżetami

 

Masz trochę racji, ale ja swojemu dziecku nie umiem odmówić, a jeszcze bardziej nie umiem patrzeć, jak cierpi, płaczę. Z pewnością to sie zmieni, jak podrośnie, ale jeszcze nie teraz.

Odnośnie tableta to wiadomo niech każdy robi jak chcę, ale pisanie że dziecko cierpi bo płacze, że czegoś nie dostało to trochę na wyrost. Będziesz taki uległy kiedy tylko będzie płakał to jak podrośnie będziesz miał małego terroryste który będzie wszystko zdobywał płaczem, w końcu dla niego będzie to normalna rzecz.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem Nvidia Shield K1. Jest to nowy sprzęt, poprzednia wersja zostało już wycofana, a to cacko kosztowało mnie 849 zeta (tamta wersja była wyceniona na chyba 1200 zł). Od jakiegoś czasu szukam tabletu dla gracza, którego podepnę pod tv, podepnę pada i rozwalę się wygodnie na kanapie odpalając emulatory, lub te 200 gier kupionych w HMBundle. Wpisywałem w Allegro 'nvidia shield' i było zero wyników, jak i sama strona nVidii przekierowała mnie na coś innego, aż do dziś. Chyba dziś premiera?
Jaram się i chcę dokupić nawet rysik, jak i pada.
PS. Takim ciekawym ficzerem jest np. streamowanie gierek z pc.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Mam kartę nVidii, a tablet z Windowsem... jakoś mnie odpychają te śmiecie na markecie: wystarczy, że widzę czasem u kobity na telefonie. Kiedyś była przeglądarka Chr0me z ikonką chroma, co okazało się przeglądarką z reklamami. Innym razem grałem w jakąś gierkę z Mariem, albo jest też tu apka do pobierania dzwonków za free. Zero praw autorskich, Microsoft chyba ma w pupie tamtejszy markecik.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

DSC01146.jpg

NO I MAM.

Nawet udało mi się streamować gierkę ze swojego pc - Devil May Cry, jestem w szoku jak to działa.

A w abonamencie można streamować np. Wieśka trzeciego i wszystko odpalone na ultra z serwerów nVidii, tyle że w 720p :yao:

Czekam na pada i stylusa, a tu nawet ładowarki nie dali w zestawie.

Raven, coś ostatnio czytałem, że brakuje Ci urządzenia z Androidem - kup zatem te 'tabletk1', będziesz zadowolony.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Napisałem kilka słów o tablecie na moim małym blogasku :yao:

DSC01166.jpg

http://grzybiarz.2ap.pl/test-tabletu-nvidia-shield-k1/

Pewnie tekst będę stale aktualizował.

Na weekend zabieram się za usługę GeForce Now, gdzie za cenę pizzy, streamujemy kilkadziesiąt gier pc, prosto na nasz sprzęcik.

Przyznam, że ciekawi mnie to granie w "filmik", a z drugiej strony gierki z serwerów nVidii pewnie są ustawiane na ULTRA 1080p : :master:

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Bo kurde chciałem się pobawić tą aplikacją 3rd party Moonshine, która pozwala korzystać z tego na wszystkim, ale słabo działało. Niby coś tam wyczytałem że to winą może być wifi, ale pewnie upload 512 też nie pomógł xD.

 

Od tygodnia mam 5mb, to sprawdzę.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...