Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Nic poniżej HullHD nie bierz. Oczy bolą od czytania. Oglądanie filmów OK ale więcej będziesz pewnie neta przeglądał i czytał coś, wtedy to naprawdę przeszkadza a różnica w cenie nie jest astronomiczna. Lepiej wziąć gorsze bebechy ale lepszą matrycę. Także te 2 pierwsze bym odrzucił. A już 1024x768 to miał pierwszy iPad. Zbrodnia na oczach. Ustawienie filtra w jakimś x-kom nie zajmuje jakoś bardzo wiele czasu: http://www.x-kom.pl/g-2/c/1663-tablety.html?f[price][to]=1000&f[72][1289]=1&f[72][2719]=1&f[72][1438]=1&f[72][2352]=1&f[72][9810]=1&f[72][10055]=1&f[72][2739]=1&f[72][53558]=1&f[73][2366]=1&f[73][1422]=1&f[73][65179]=1&f[73][2606]=1&f[73][1423]=1

 

Masz Shield K1 który będzie dobrym wyborem, nie jest duży więc nie wiem czy ci pasuje ale ma i dobre bebechy i fajną matrycę. http://www.x-kom.pl/p/268648-tablet-8-nvidia-shield-tablet-k1.html

 

Jedyne to jeszcze spełnia twoje wymagania to 2 Lenovo, duży na Mediateku: http://www.tabletowo.pl/2015/10/31/recenzja-tabletu-lenovo-tab-2-a10-70l/ oraz mały na Intelu z Windowsem: http://www.x-kom.pl/p/279955-tablet-8-lenovo-yoga-tablet-2-8-z3745-2gb-32gb-win81.html

 

Wielkiego wyboru z NOWYCH nie masz. Ja bym brał Shielda na twoim miejscu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tablet na androidzie z 1,5GB ramu. Trzeba być odważnym.... Powodzenia banny w kupowaniu na sile szrota.

 

 

Ludzie maja tak mierne wymagania odnosnie swojego user experience.

 

przecież pisałem, że nie interesuje się tym i potrzebuję rady w temacie ;)

 

 

shield wydaje sie dobrym wyborem, sprawdzę czy w pobliskim MM mogę wymacać i sprawdzić czy 8cali wystarczy.

Co do gierek - do usługi GF potrzeba 10 eur/mies + pad za 250, co już trochę wykracza poza budżet, dlatego czy można odpalić na tym tablecie jakieś emu, inne darmowe gierki itp?

Być moze później zainteresowałbym się bardziej "gejmingową" stroną, aczkolwiek zabieranie pada w podroż mija się z celem u mnie.

Inna sprawa to dostęp do sieci, aby gierki się nie zacinały ;]

 

 

Ten biały lenovo całkiem znośny. Wydaje się wystarczający do zadań :)

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry Androidowe chodzą więc wybór jest spory. Jak weźmiesz Androida to masz emulatory praktycznie wszystkiego: PSP (PPSSPP), Nintendo DS (DraStic), PSXa (ePSXe, FPSE), SNESa, NESa, automatów, Nintendo 64, jak masz bardzo mocny sprzęt to jest Emu też GC/Wii (Dolphin) który ostatnio zrobił ogromny postęp (wersja 5.0). Natomiast Shield daje DODATKOWY możliwości (stream z PC i serwerów nVidii, kilka gier wydanych tylko na Shield). Wszystko co masz w Google Play Store na nim chodzi. Dosbox pewnie też działa.

 

Na Windowsie masz pewnie nawet więcej ale tak jest o tyle minus, że nie są one bardzo często przystosowane do ekranu dotykowego tylko do klawiatury, myszki, pada itp. O ile na Androidzie można grać na padach też, to np DraStic emuluje normalnie ekran dotykowy DSa. Ja mając 3DSa przeszedłem chyba z 20 gier na telefonie na tym emulatorze, świetna sprawa, Ace Attorney, 999, kupę innych świetnych gier (ale takich które nie wymagają dobrego sterowania, raczej przygodowe). Generalnie dzięki DraSticowi (jest płatny ale raz zapłacisz i masz) mój telefon jest dla mnie najlepszą maszynką do grania, mam od groma gier na tym i mam go zawsze w kieszeni. 

 

Pytałeś o RPGi - kilka klasycznych cRPG wyszło na Andka Baldury, Planescape itp. Także grania masz niemało.

Na iOS (iPad) masz więcej lepszych natywnych gier i aplikacji ale emulacja praktycznie nie istnieje (jakiś Gameboy jest no ale bez jaj, na Androida i Windę masz tego 1000 razy więcej).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

shield wydaje sie dobrym wyborem, sprawdzę czy w pobliskim MM mogę wymacać i sprawdzić czy 8cali wystarczy.

Co do gierek - do usługi GF potrzeba 10 eur/mies + pad za 250, co już trochę wykracza poza budżet, dlatego czy można odpalić na tym tablecie jakieś emu, inne darmowe gierki itp?

Być moze później zainteresowałbym się bardziej "gejmingową" stroną, aczkolwiek zabieranie pada w podroż mija się z celem u mnie.

Inna sprawa to dostęp do sieci, aby gierki się nie zacinały ;]

 

 

Ten biały lenovo całkiem znośny. Wydaje się wystarczający do zadań :)

Mam shielda k1. polecam :) 8 cali jest w sam raz jak na tablet. ipada trzeciego miałem wcześniej, ale był wielki. Wybrałem jednak tablet dla gierek, bo tu siedzi android, czyli emulatory i multum gier (które mam z humblebundle). Nie musisz brać żadnej subsrybcji, możesz sobie streamować za darmo ze swojego PC, ale pad wymagany.

Tablet kosztuje chyba 800 zł, a ma mocarne bebechy. Z powodzeniem odpalisz sobie np. Portala (dedykowanego, a nie streamując).

Uwaga reklama!

http://grzybiarz.2ap.pl/test-tabletu-nvidia-shield-k1/ :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podbijam post Grzybiarza, jak chcesz grac na tablecie to nic lepszego od Shielda K1 nie znajdziesz w takiej cenie. Tyle ze zamiast tego pada od Nvidii polecam cos takiego, mam ten kontroler i spisuje sie swietnie:

 

http://allegro.pl/ipega-9023-kontroler-pad-gamepad-android-iphone-i6115642218.html

 

 

 

 

trochę beka z brzydala ;)

 

jestem juz w 99% zdecydowany na shielda, teraz sporo pracy ale pewnie pod wieczór zamówię :)

  • Rozumiem, żeby streamować z kompa z swojego steam'a muszę mieć komp włączony? (xD)
  • Do tego shielda warto od razu pokrowiec brać? ten firmowy?
  • Czy emu jest n00b friendly? 
  • do oglądania filmów wystarczy, że odpowiednim programikiem odpalę z karty plik i jest?
Odnośnik do komentarza

Musisz mieć włączony i musisz mieć odpowiedni model karty, nie każda starsza działa. Oczywiście, MUSI być NVIDII, Amd i Intel nie działają.

 

Emu jak emu, jedne trudniejsze, wymagają konfiguracji i np sciągnięcia obrazu biosu, inne nie.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będzie pan zadowolony, jak będziesz miał jakieś pytania, to pytaj:)

1. komp musi być włączony, ale nie chce mi się streamować, jest sporo innych gier

2. mam pokrowiec, ale nie jest konieczny. bierz pierw goły tablet, resztę dokupisz wedle uznania.

3. o emulatorach wiem sporo, ogólnie do ery PSXa/N64 powinieneś płynnie emulować. Nawet jest emu DC, ale jeszcze niezbyt.

4. ta, zainstaluj mx player + kodek i odpalasz pliki full hd w mkv.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj odpaliłem tego shielda i fajna zabawka :)

Czy macie moze jakiś mini-poradnik w co warto zaopatrzyć się? Przeglądałem sklep google z aplikacjami i jest tego tyle, że się pogubiłem.

Od razu cos do porządkowania rzeczy, aby nie zaśmiecać pamięci by się przydało. 

 

 

 

---

Dzwina sprawa, że jak odpalam aplikację sklep google to przy wyszukiwaniu mam komunikat "niestety, aplikacja ... przestała działać" i się zamyka :/

Odnośnik do komentarza

to  w deche, na dzien dobry.

 

sciagnales wszystkie mozliwe aktualizacje np. do sklepu?

 

Ja uwazam ze im mniej aplikacji tym lepiej, do porządkowania uzywam zawsze po prostu androida, opcja ukryj, odinstaluj, wsadz do folderów.

 

z przegladarek polecam opera beta, chociażby  dlatego ze ma opcje sciagania wiekszosci filmików na urzadzenie poprzez jeden przycisk.

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.