Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jaki polecacie tablet na androidzie (komórkę też mam na andku, więc nie chcę się bawić w iOSy), tak max do 1700zł? Z tego co patrzyłem to zastanawiam się nad Samsung Tab S3 albo Huawei Mediapad M5. Miał ktoś któryś z nich? Jakieś opinie? W S3 nie do końca przekonują mnie proporcje (4:3 - więc raczej słabo przy oglądaniu), ale za to ma rysik. A w M5 "normalniejsze" proporcje (16:10), lepsza bateria, ale brak tego rysika - co dziwi, bo wersja lite ma dedykowany rysik, tylko znowu gorsze podzespoły.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2018 o 18:45, Orzeszek napisał:

ipad nadal król tabletów. 

 

22 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

iPada nie bierzesz pod uwagę?

 

Widzę, że z ipadem jest tutaj trochę tak jak z oledem lg w dziale tv :usmiech: A, że tak z ciekawości zapytam (a nuż się przekonam) w czym ipad jest lepszy od topowych tabletów z androidem? Serio pytam, nie chcę tu wywoływać jakiś wojenek i prosiłbym również o konkretniejsze wypowiedzi niż 'we wszystkim' ;)  

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
4 godziny temu, MBeniek napisał:

 

 

Widzę, że z ipadem jest tutaj trochę tak jak z oledem lg w dziale tv :usmiech: A, że tak z ciekawości zapytam (a nuż się przekonam) w czym ipad jest lepszy od topowych tabletów z androidem? Serio pytam, nie chcę tu wywoływać jakiś wojenek i prosiłbym również o konkretniejsze wypowiedzi niż 'we wszystkim' ;)  

Co to znaczy topowy tablet z Androidem? Jak mam porównywać mojego iPada 2017 do jakiegoś turbosamsunga za 4kpln no to nie ma co porównywać xd.

w iPadzie cenie wykonanie, retine, głośniki i system. Imo dobry stosunek ceny do jakości. Sugerowana cena iPada to 1599 za podstawowy model, na promocjach w marketach idzie kupić za 1350pln. Porównaj sobie co dany sprzęt na androidzie w tej cenie oferuje.

oczywiscie są babole jak brak możliwości rozbudowy o kartę pamięci czy jeśli jest potrzeba dokupienia miliona przejściówek. Ja mam etui z chińczyka i bezprzewodową klawerke Microsfotu na bluethooth to takie kombo skutecznie zastąpiło mi laptopa w pracy. Andek napewno ma więcej możliwości softowych jak emulatory Gierek, no ale każdy ma inne potrzeby. 

Hearthstone śmiga, yt, netflix, dwa klienty poczty, apki bankowe, arkusze biurowe, więcej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Z tabletami wstrzymałbym się do ew. wydania tabletów opartych o ChromeOS które będą od razu odpalać aplikacje z Androida w oknach i z Linuxa. W obecnej postaci Androidowe tablety raczej umierają i mało producentów je robi. Nadają się do konkretnego zastosowania typu jakiś kiosk czy czytnik kart w sklepie (w Biedronce klikasz w tablecik) albo jako ekran sterujący. Ale w tej chwili to raczej pudrowanie trupa a dodatkowo wybór jest między dżumą a cholerą (Samsung vs Huawei) więc nie polecam. Huaweie nam się posypały w firmie po kilku miesiącach a Samsungi pomimo niby niezłych bebechów chodzą wolno...

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, NemoKOF napisał:

Z tabletami wstrzymałbym się do ew. wydania tabletów opartych o ChromeOS które będą od razu odpalać aplikacje z Androida w oknach i z Linuxa. W obecnej postaci Androidowe tablety raczej umierają i mało producentów je robi. Nadają się do konkretnego zastosowania typu jakiś kiosk czy czytnik kart w sklepie (w Biedronce klikasz w tablecik) albo jako ekran sterujący. Ale w tej chwili to raczej pudrowanie trupa a dodatkowo wybór jest między dżumą a cholerą (Samsung vs Huawei) więc nie polecam. Huaweie nam się posypały w firmie po kilku miesiącach a Samsungi pomimo niby niezłych bebechów chodzą wolno...

 

Czytalem troche newsow dotyczacych tabletow z ChromeOS i nie napawaja zbytnim optymizmem. Wiadomo kiedy planowane (mniej wiecej) jest sensowne wejscie na rynek?

 

Planowalem w najblizszym czasie kupic Xiaomi Mi Pad 4 i minusy, ktore wymieniles nie sa jakimis dealbreakerami, ale jesli niedlugo ChromeOS moze wleciec to moge poczekac. Nie jestem fanem duzych telefonow, bo sa to troche cegly w kieszeni i lubie je obslugiwac jedna reka (niedlugo bede zmienial Mi A1 na XZ1/XZ2 Compact), a w podrozy tablet np 8 cali by mi sie bardzo przydal (nie potrzebuje 10 calowego Ipada, hajs tez zaoszczedze)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, boston_luke napisał:

 

Czytalem troche newsow dotyczacych tabletow z ChromeOS i nie napawaja zbytnim optymizmem. Wiadomo kiedy planowane (mniej wiecej) jest sensowne wejscie na rynek?

 

Planowalem w najblizszym czasie kupic Xiaomi Mi Pad 4 i minusy, ktore wymieniles nie sa jakimis dealbreakerami, ale jesli niedlugo ChromeOS moze wleciec to moge poczekac. Nie jestem fanem duzych telefonow, bo sa to troche cegly w kieszeni i lubie je obslugiwac jedna reka (niedlugo bede zmienial Mi A1 na XZ1/XZ2 Compact), a w podrozy tablet np 8 cali by mi sie bardzo przydal (nie potrzebuje 10 calowego Ipada, hajs tez zaoszczedze)

 

Wiesz, myślałem jak ty, miałem tablet 8 cali z andkiem i i tak nie chciało mi się go wyjmować. Także to kwestia też tego jak ktoś używa urządzeń. iPada zresztą też miałem i do jeżdżenia z nim za duży, w domu spoko, ale w tamtym okresie i tak wolałem wyjąć laptopa (teraz już przy dzieciach nie ;-) ) albo odpalić na TV pod którym mam PC na stałe. Ale to oczywiście moje podejście. Potem zmieniłem telefon na 6 cali i tabletu przestałem używać w ogóle, iPada oddałem bo był firmowy a tablet 8 sprzedałem. Przy czym ja pracuję na kompie non-stop, nie oceniam treści tylko coś pisze, więc w moim przypadku po prostu się nie sprawdził.

 

Surface to jednak bardziej laptop z dotykiem. Jasne, windows ma dotykowy interfejs ale Outlook dotykowo to jednak :sleep: także co kto lubi. Do pracy ok ale pracowałem na 12" więc to na dłuższą metę męczy. Chyba że jest to opcja zrobienia czegoś w podróży a na stałe większy ekran w pracy itd. 

 

Generalnie tablet najbardziej przydałby się pewnie mojej żonie, chociaż jak ją pytałem czy chce to stwierdziła, że i tak w dzień przy dzieciach go nie wyjmie, bo by jej weszły na głowę i z telefonem łatwiej coś zrobić.

 

TL;DR

Jak planujesz tablet to go bierz :-) ChromeOS pewnie jeszcze trochę zajmie zanim to osiągnie jakiś przyzwoity stan. Moje zdanie jest takie, że jak chcesz tablet warto poczekać albo brać iPada. Jak komuś nie przeszkadza obecny agonalny kształt Androida na tabletach to ok, ja wolę wielki telefon jednek  :-)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem żonie Huawei T5 10 cali do Netflixa i przeglądania internetu i muszę przyznać, że jak na sprzęt za 900zł jestem bardzo zadowolony. Chodzi nawet bardzo płynnie, 3GB RAM i 32GB pamięci, Ekran IPS. Głośniki dupy nie urywają i bardzo długo się ładuje. Podejrzewam, że iPad to byłby lepszy wybór ale droższy o 700zł. Dla mnie tablet to zbędny gadżet ale żona korzysta z niego codziennie w łóżku. Woli to od 5,5 cali w telefonie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szukam tabletu (właściwie to 5 sztuk), które mają wszystkie mieć dostęp do wspólnego dysku Google żeby otwierać pliki JPG i Worda. No i kalendarz będzie używany. No i żeby uruchamianie czegokolwiek nie trwało sto lat i żeby nie rozwalił się za rok. To tyle. 

 

Czy coś między 600, a 700zł za sztukę warto szukać czy trzeba się liczyć z większym wydatkiem?

 

W ogóle nie jestem w temacie tabletów, a praktycznie każda firma ma w tym przedziale jakiś model. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.09.2018 o 16:50, WisnieR napisał:

Ja kupiłem żonie Huawei T5 10 cali do Netflixa i przeglądania internetu i muszę przyznać, że jak na sprzęt za 900zł jestem bardzo zadowolony. Chodzi nawet bardzo płynnie, 3GB RAM i 32GB pamięci, Ekran IPS. Głośniki dupy nie urywają i bardzo długo się ładuje. Podejrzewam, że iPad to byłby lepszy wybór ale droższy o 700zł. Dla mnie tablet to zbędny gadżet ale żona korzysta z niego codziennie w łóżku. Woli to od 5,5 cali w telefonie.

Miałem się spytać o ten model,  ale widzę że chwalisz :)

Kupuję dla dzieciaków, a nie będę robił  szopki  z tabletem za pare tysi, z drugiej strony nie kupie go,wna za 300.

Jest tam ponoć jakas nakładka dla dzieci, napiszesz cos?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.