Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to mialem już kupić swojego czasu Aurore II, póżniej myślałem o następcy tego modelu, nawet zapatrzyłem się w shiru shogun (10``),ale zawsze coś było nie halo z nimi. Chinskie tablety dały niesamowitego kopa i podejrzewam,że gdyby nie one to rynek dachówek trochę inaczej by się ukształtował. Póki co jednak ze świecą szukać "chinola" bez mankamentów produkcyjnych i technologicznych (zle spasowane elementy,niefunkcjonalne złącza, przecieki podświetlenia itp itd.)

Wracając do wątku to chyba faktycznie Ainol z chinoli prezentuje się dobrze i można go stawiać bez wstydu na półce w sklepie.

 

A z innej beczki to zakochałem się w Note 10.1,ale 2600zł za wersje 3G to bardzo nie bardzo cena :/

Dla niezorientowanych podgląd:

Odnośnik do komentarza

Chińskie tablety tak niestety mają: coś za coś. Niska cena=oszczędności na komponentach i kontroli jakości (plastik fantastik/spasowanie obudowy/problemy z czujnikiem PMU w bateriach w Elf 2 i Aurora 2).

 

To się oczywiście zmienia stopniowo: tablety z zeszłego roku wyraźnie odstają od tych z tego. Natomiast te z przełomu 2012/2013 to moim zdaniem mały szok. Dlaczego?

 

2,6K za Note 10.1 to sporo, ale ok.999PLN za Ramos W30 będzie odpowiednią ceną?

http://edwardweinert...laxy-note-10-1/

 

Przez "odpowiedni" rozumiem 4 wersje, które mają się pojawić; każda z IPS 10,1 1280X800, czterordzeniowym Exynosem 4412 i Mali MP4, najtańsza ponoć od ok.200$.

Pytanie oczywiście brzmi: co z jakością wykonania :whistling:

 

:woot: >>12000 w AnTuTu!!!

 

EDIT:

Min.:Ramos W40-9,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, dwurdzeniowy Cortex A9 1,5GHz, 1GB RAM, 16GB pamięci.

 

http://www.tabletowo.pl/2012/10/12/ramos-przedstawia-cala-game-ciekawych-tabletow-w28-w30-w30hd-w31-w32-i-w40/

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Google zapowiedziało 10 calowego Nexusa

 

Google zaprezentowało dziś swój najnowszy tablet, który został wyprodukowany przy współpracy z Samsungiem. Nosi on nazwę Nexus 10 i pod względem oferowanych możliwości i specyfikacji technicznej prezentuje się on świetnie.

Najmocniejszym punktem Nexusa 10 jest ekran o przekątnej 10.1″ i ogromnej rozdzielczości 2560 x 1600 – jego zagęszczenie pikseli wynosi 300 PPI i bije on pod tym względem każde urządzenie w swojej kategorii, z najnowszym iPadem włącznie. Zastosowany procesor to wydajny dwurdzeniowy układ Exynos o taktowaniu 1.7 GHz produkcji Samsunga, który bazuje na nowoczesnej architekturze Cortex-A15. Dodatkowo posiada on 2 GB RAM, układ graficzny Mali-T604, a do sprzedaży trafi w wariancie z 16 GB bądź 32 GB pamięci wewnętrznej. Nexus 10 oferuje również łączność NFC, Bluetooth 4.0 i WiFi, producent nie wspomina jednak o obsłudze sieci 3G. Całością zarządza najnowszy Android 4.2 Jelly Bean.

Trzeba przyznać, że specyfikacja techniczna Nexusa 10 prezentuje się naprawdę interesująco. Urządzenie zyskuje na atrakcyjności jeszcze bardziej gdy weźmiemy pod uwagę jego cenę. Model z 16 GB kosztuje $399, natomiast za wersję z 32 GB pamięci przyjdzie nam zapłacić $499.

 

http://android.com.pl/news/6218-google-nexus-10-juz-oficjalnie/

 

Sam powoli zastanawiam się nad kupnem jakiegoś tabletu, dalej nie wiem czy brać 7 czy 10-calowy wyświetlacz. Używałbym go do internetu, youtube, gierek (niekoniecznie najnowszych w 3D), czasem jakiś film obejrzeć, lub przeczytać ebooka, zasięg 3G nie jest mi potrzebny, sprzęt będzie używany w domu podłączony pod wifi.

 

Czy do tego typu zastosowań 7 cali nie jest za mały? Czy 10 cali jest nieporęczne i ciężkie?

Odnośnik do komentarza

Pryx ja polecam 7 calowy bo jak przymierzałem się do kupna to jakoś 10 cali wydawał mi się duży i w głowię miałem myśli na co mi tyle cali skoro mam laptopa, a więc będę taba używał okazjonalnie właśnie do tego co wymieniłeś. Mogłeś mówić bo wczoraj sprzedałem swojego galaxy tab 7 cali.

Bo jakoś go nie używałem i siedział i kurz łapał :)

Odnośnik do komentarza

Do czytania, internetu, jutuba oraz do gierek 7" bez bólu wystarczy.

Sam czasami jak nie mam ipada jutuba na 3,4" oglądam i nie narzekam :D

 

Aczkolwiek 10" jest nie do pobicia, nie jest ani nieporęczne, ani ciężkie. Nie mam w zwyczaju trzymać urządzenia w powietrzu, zawsze opieram na kolanach, kładę na poduszce, zależy od tego, co aktualnie robię. U mnie spełnia po prostu rolę notebooka, który użytkuje wyłącznie małżonka, a przeze mnie jest wykorzystywany przede wszystkim jako klient torrenta i urządzenie streamujące.

 

Galaxy tab 7" jest ok. do tego typu zastosowań, sam się kiedyś nad nim zastanawiałem. Hummingbird będący jego sercem bije na łeb niektóre wielordzeniowce, zwłaszcza pod kątem sprzętowego dekodowania mediów

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakieś zaufane sklepy z akcesoriami do tabletów? Mam Tableta S od Sony (bla bla bla inb4 Tablety Sony lolololo) i chciałbym kupić jakieś etui. Wiem, że produkty Sony w tym segmencie nie są tak popularne, jak iPady, ale może znajdzie się coś, co nie będzie kosztować 200-300 zł., jak te oficjalne?

Ew. takie z Allegro będą jakieś znośne? Np.:

http://allegro.pl/or...2699043763.html

http://allegro.pl/po...2642149130.html

 

Także folie ochronne, ale jako, że je się nakleja na ekran, jestem sceptyczny co do tych z Allegro...

 

Sony S ma fabrycznie założoną folie ochronną, jakby coś się stało to można ją ściągnąć i założyć dopiero wtedy nową.

Odnośnik do komentarza

Sony S ma fabrycznie założoną folie ochronną, jakby coś się stało to można ją ściągnąć i założyć dopiero wtedy nową.

 

Nic takiego nie widziałem, ale dostałem go używanego. Możliwe, że poprzedni właściciel ją zdjął... :-/

 

[EDIT]

Jak teraz wróciłem do domu, to rzeczywiście coś chyba na ekranie jest. Choć wydawało mi się, że folia mniej zbiera odciski niż goły ekran...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

"W sieci pojawiły się plotki, które każą nam wierzyć w to, że Microsoft jeszcze przed kolejną generacją konsol wprowadzi do sprzedaży tablet określany jako 'Xbox Surface'. To urządzenie ukierunkowane na gaming o wysokiej jakości. Zostanie wyposażone w 7-calowy ekran, specjalnie dopasowany procesor ARM i pamięć RAM o bardzo dobrej przepustowości. Oprogramowanie operacyjne to niestandardowa wersja Windowsa. Ponoć chodzi tu o opracowywany w tajemnicy OS dla X720."

 

http://www.grasz24.pl/newsy/microsoft-tworzy-tablet-xbox-surface,1,1,13557

 

microsoftxboxsurface.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli będzie to odpowiednio mocny, odpowiednio wspierany, z odpowiednio opracowanym systemem tablet Xbox, który będzie żył równie długo co stacjonarne konsole to może być naprawdę zaje,bista sprawa. Wszyscy mają swoje przenośne konsole, M$ pójdzie krok dalej, będzie miał swój przenośny tablet dedykowany graniu. Tylko jest tyle pytań... będzie się grało za pomocą pada, będą gry wymagające pada? Na tablety można stworzyć całkiem rozbudowane gierki, ale touchscreen < pad, no nie ma ch,uja. Będzie można to cholerstwo podłączyć pod TV?

 

Bo takie Xperia PLAY to wyciskacze kasy i żerowanie na marce, bo telefon gier ma tyle, co kot napłakał i już nikt o nim nie pamięta. Ale odpowiednio dopracowany tablet mimo upływu czasu może być naprawdę kozacką sprawą. Potencjał jest ogromny IMO.

Odnośnik do komentarza

przeciez to nie ma racji bytu.

dysk 2.5 cala ( nie ssd)

bateria, optyk,ethernet ( jesli nie bedzie to jakis mini twor tylko normalne) 4x usb

to to bedzie grube ciezkie nieprzydatne...

Wii u gamepad wazy 1.6kg dla porownania ipad nowy 662g ;) . Patrzac po ilosci miejsca/ramie to pewnie bedzie mialo podobne funkcje jak wii u gamepad.Tylko ze bedziesz mogl podlaczyc do tego kontroler.

Odnośnik do komentarza

przeciez to nie ma racji bytu.

dysk 2.5 cala ( nie ssd)

bateria, optyk,ethernet ( jesli nie bedzie to jakis mini twor tylko normalne) 4x usb

to to bedzie grube ciezkie nieprzydatne...

Wii u gamepad wazy 1.6kg dla porownania ipad nowy 662g ;) . Patrzac po ilosci miejsca/ramie to pewnie bedzie mialo podobne funkcje jak wii u gamepad.Tylko ze bedziesz mogl podlaczyc do tego kontroler.

podejrzewam ze jak wii U pad wazy 1.6kg to to moze wazyc mniej wiecej podobnie.

to bedzie wazyc tyle co maly laptop.

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

Czy iPad mini ma jakąś realną konkurencję? Chcę sobie kupić tableta 7 cali. Musi być z 3G, więc odpada Nexus. Zresztą, nie chce Androidów, słyszałem, że to nie jest najlepszy system do tableta. Jest coś z Windows 8?

Surface ma miec wersje z windows 8 pro jeszcze jest surface z windows rt(taki okrojony windows 8 ) http://www.microsoft...windows-rt/home

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ten RT to coś takiego jak Windows Mobile? Bo jeżeli tak to odpada. W telefonie mi się to sprawdza, w tablecie nie chcę.

 

Ten z Windows 8 ma ponad 10 cali i kosztuje prawie 1000 euro. Za duży i zdecydowanie za drogi. Czyli co, iPad albo androidy?

Odnośnik do komentarza

Ten RT to coś takiego jak Windows Mobile? Bo jeżeli tak to odpada. W telefonie mi się to sprawdza, w tablecie nie chcę.

 

Ten z Windows 8 ma ponad 10 cali i kosztuje prawie 1000 euro. Za duży i zdecydowanie za drogi. Czyli co, iPad albo androidy?

Dokladnie apple albo android.. Z tego co wiem o RT to wlasnie taki Windows Mobile(mozna tylko instalowac aplikacje z microsoft store czy jakos tak). Z tabletow z android to samsung galaxy tab 7,htc flyer 7

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...