Skocz do zawartości

Tearaway


Square

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, to był bug. Co ciekawe takich sytuacji, gdzie " złamałem grę" miałem ze 3. Wskoczylem na jakąś platformę i nie mogłem wrócić na ścieżkę główną. W Sony niech zainwestują w lepszych testerów. Najpierw afera z zapisami i nieruchomi przeciwnicy po wczytaniu save w TLoU a teraz to! W całym GTA5 z jej ogromem świata, spotkałem się tylko z jednym irytujacym błędem.

 

Co do samej gry, to rozkręca się dopiero pod koniec, kiedy wszystkie fukcje Vity idą w ruch. W ogóle nie rozumiem MM, dlaczego przez bite 70% gry z funkcji Vity dali jedynie tylni panel i ekran dotykowy jako główne atrakcje w kwestii gameplayu? Przecież to w jaki sposób trzeba manewrować samą Vitą, że przeszkoczyć z platformy na platformę jest imponujące. Połączone z innymi możliwościami systemu daje efekt piorunujący. Gdyby Ninny miało robi gre na Vitę, zrobiliby game changera, o którym mówiłoby się przez lata, tak samo jak o serii HL, czy Thief. Samo gra przez wikszość czasu jest zmarnowanych potencjałem. To powinno wyladać przez całą grę tak, jak zaczyna się rozdział The Traveller. Samo koniec to już majstersztyk, pokazujący moc i potencjiał Vity. Tylko sobie to wyobraźcie. Darksiders 3 wychodzi na Vitę. Jako specjalną moc macie możliwość przez piętnaście sekund być grawitacją. Wy stajecie w miejscu, na planszy gdzie jest masa bolców i kolców, przesuwacie Vitą w celu zmiany pola grawitacji, spychając przeciwników na ostre bolce.

Vita to jeden z najlepszych systemów do gier na rynku, właściwie zabite przez Sony.

Edytowane przez Marian446
Odnośnik do komentarza

proponuje zagrac w rayman legends na vite...tam pelno levelow gdzie sterujemy merfiem wlasnie polega na wychylaniu, przechylaniu, obracaniu konsoli do gory nogami itp.

 

Co do tearaway - ja w tej pozycji widze tylko ogromne wady - za krotka, i za latwa, reszta jest przefantastyczna

 

ps. w etapach dziejacych sie w terenach lesnych dmuchnijcie mocno w vite....zobaczycie co sie stanie :D

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kupiłem na obecnej promocji. Pograłem tylko chwile wiec nie bede opisywał jeszcze wrażeń. Od początku jednak gierka zafundowała mi problem, który po wygooglowaniu okazał sie być nie tylko moim problemem z konsolą. Otóż przy początkowej konfiguracji gra pyta czy mamy małe palce czy duze. Wybór duzych skutkuje całkowitym wyłączeniem tylnego ekranu dotykowego (nie tylko w Tearaway ale w konsoli w ogole). Sa ludzie którym pomagał restart konsoli. U mnie natomiast tylni ekran zaczął działać dopiero jak w opcjach gry zmieniłem że mam małe palce (i potem restart konsoli + gry). Problem dotyczy myśle bardzo małego procentu wszystkich, którzy w to grali ale gdyby ktoś miał takiego samego pecha jak ja to nie ma co panikowac - ekran działa tylko gierka coś miesza.

Odnośnik do komentarza

mi na szczescie wszystko gralo i buczalo - w ogole vita i jej gry i soft sa mega stabilne jak dla mnie, mam ja od roku, a konsolka zawiesila sie 2 razy przez ten czas(gdzie swego czasu ps3 zawieszal sie 2-3 w tygodniu np przy przegladarce internetowej) - oba przypadki byly jednakowe - przestal dzialac na dotyk pewien fragment przedniego ekranu konsoli i po prostu mialem vite zrestartowac

Odnośnik do komentarza

Też uważam że Vita jest mega za(pipi)iście dobrze zbudowana. Wszystko śmiga super szybko (poza tym problemem co opisałem wyżej nigdy nic mi się nie zawiesiło nawet). Nie wspominałbym o tym ekranie tylnym w ogóle gdyby nie to, że w internetach znalazłem że więcej ludzi ma dokładnie ten sam problem, bardzo mało ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No i ukończyłem wczoraj grę. Jedyne co mi się nasuwa po jej przejściu to jedno... GENIALNA PRODUKCJA. Absolutny must have na Vitę. To co wymyśliło Mm w tej grze, zasługuje na najwyższe oceny. Świetnie zrobione levele, immersja, cały ten pomysł, że poniekąd możemy współtworzyć ten świat rysując i wycinając jakieś rzeczy z papieru (i dodawać je do gry) - to jest genialne. Bardzo dobre jest też polskie tłumaczenie/teksty. W ogóle wszystkie teksty są napisane w takim fajnym, charakterystycznym stylu (dialogi postaci). Albo polskie nazwy postaci: Pudłaki, Nasionomim, Sercomim, Borostwory... Mistrzostwo. Całość przeszedłem w nieco ponad 10h, więc na długość gry nie narzekam. Teraz biorę się za masterowanie leveli a na koniec, na wycinanki z papieru :D Fajnie będzie mieć zapełnioną półkę bohaterami z gry :D Całość uzupełnia też genialny soundtrack, idealnie pasujący do świata gry. Ludzie, nie czekajcie aż gra pojawi się w PS+, kupujcie i grajcie, bo to najlepsza produkcja na Vitę.

 

Żałować można tylko tego, że gra nie sprzedała się w oszałamiającej ilości. Coś około 310.000 sztuk. Szkoda, bo pewnie Mm raczej nie myśli o kontynuacji.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

niekoniecznie nie mysli...sprzedala sie o wiele gorzej niz mozna bylo sie spodziewac bo oceny prasy miala genialne, a i na przelomie roku gra zgarnela niesamowicie duzo nagrod ale mimo wszystko nie nalezy zapominac ze ta gre robilo bodajze 10osob z MM, a nie cala ekipa. To byla mimo wszystko niszowa produkcja i pewnie tez wcale nie taka droga w przygotowaniu. Ja na miejscu sony bez wahania zainwestowalbym w dwojke - bo to najbardziej charakterystyczny exksluzyw wykorzystujacy wszystko co unikalne w tej konsoli jaki wyszedl

Odnośnik do komentarza

Tez mi brakowało czegoś akurat w tym levelu. Jeżeli brakuje Ci tylko jednego to niedobrze, w większości przypadków pojedynczo nic nie lezy. Z tego co pamiętam to są akurat na tym poziomie momenty gdzie trzeba sie wybić z tego przeciwnika co ma trampoline na łbie (grałem po angielsku więc nie wiem jak ten Scrap będzie się nazywał po naszemu). Ja przegapiłem też dwa konfetti przy jakichś rurach (tych co jak wpadasz w jeden koniec to wypadasz w drugim - jest jeden moment gdzie całkiem szybko się to dzieje i tam z tego co pamiętam leżały mi jakieś papierki).

Odnośnik do komentarza

niekoniecznie nie mysli...sprzedala sie o wiele gorzej niz mozna bylo sie spodziewac bo oceny prasy miala genialne, a i na przelomie roku gra zgarnela niesamowicie duzo nagrod ale mimo wszystko nie nalezy zapominac ze ta gre robilo bodajze 10osob z MM, a nie cala ekipa. To byla mimo wszystko niszowa produkcja i pewnie tez wcale nie taka droga w przygotowaniu. Ja na miejscu sony bez wahania zainwestowalbym w dwojke - bo to najbardziej charakterystyczny exksluzyw wykorzystujacy wszystko co unikalne w tej konsoli jaki wyszedl

 

ha ha, co ja czytam :) nie ma szans na tearaway 2 i tyla.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Świetny tytuł, grałem zaledwie 15-20 minut, ale to wystarczyło aby się poczuć w pełni oczarowanym.

Łamanie 4 ściany mistrzowskie, intro jedne z najlepszych jakie widziałem

Jedyny minus jaki dostrzegam to to, iż trzeba grać przy oświetlonym wnętrzu aby czerpać pełnie radości ( ilekroć widzę swoją twarz w słońcu to na moich ustach pojawia się mimowolny uśmiech, jeszcze nie wiem czy to ten patent wprowadza mnie w ten dobry nastrój czy jednak wygląd mojej twarzy)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość Kasias

Pytanko do osób, które Tearaway już ukończyły. Gra na dniach będzie u mnie i czaję się, żeby ją wyplatynować. I właśnie - wszystko trzeba robić z marszu na 100% (znajdźki, itp.) czy po ukończeniu "fabuły" mogę sobie, jak w każdym platformerze 3D, śmigać po świecie gry i wyciskać to, co zostało?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...