Skocz do zawartości

Asseto Corsa


Rekomendowane odpowiedzi

W Asseto grałem na PC jak była jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji (nie było nawet otoczenia toru... zastępowały go "kartonowe" atrapy :P).

Ograwałem to wówczas na mojej stareńkiej DFP i mogę powiedzieć tyle, że pod względem fizyki nie grałem w nic lepszego.

Nawet Project CARS, to przy tym prosta arcade'ówka.

 

Jeśli na konsoli fizyka będzie taka sama, to niestety ludzie odbiją się od tej gry jak od betonowej ściany. W CARSy mało kto jeszcze gra, bo "za trudne", a co dopiero tutaj.

 

Ja sam się zastanawiam czy lecieć i brać na premierę, bo kierownica, którą obecnie posiadam (t100) z racji zbyt małego kąta obrotu w takiej grze nie podoła. O grze na padzie nawet nie ma co myśleć.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem CARSy były trochę na siłę utrudnione i czasem auto wpadało w lekki poślizg wtedy kiedy nie powinno. W AC jeździ mi się bardzo naturalnie, nie mam odczucia, że auto jest nieobliczalne, znacznie większe panowanie nad samochodem mam. Nie potrafię wytłumaczyć czemu tak jest, po prostu inaczej się te samochody prowadzą, dla mnie łatwiej niż w PCars.

Odnośnik do komentarza

Panowie co grali... piszcie więcej. Jak dla mnie ciekawie się zapowiada. Gatunek na wymarciu, ludziska wolą NFS i płyty demo, gdzie zawartość większa do pobrania niż na tym, co kupiłem z nośnikiem typu płyta. Dziś, bez karty kredytowej, za długo nie pograsz. Mam gdzieś trybuny czy pobocza... liczy się asfalt, prawdziwe tory, dźwięk sprężarek, wydechu, Force Feedback i grzebanie w ustawieniach. To tak od siebie ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie co grali... piszcie więcej. Jak dla mnie ciekawie się zapowiada. Gatunek na wymarciu, ludziska wolą NFS i płyty demo, gdzie zawartość większa do pobrania niż na tym, co kupiłem z nośnikiem typu płyta. Dziś, bez karty kredytowej, za długo nie pograsz. Mam gdzieś trybuny czy pobocza... liczy się asfalt, prawdziwe tory, dźwięk sprężarek, wydechu, Force Feedback i grzebanie w ustawieniach. To tak od siebie ;)

Hmm co więcej jeszcze. Ustawienia FF ładnie można sobie dostosować, sporo suwaczków. Grzebanie w aucie również obecne, chwila kombinowania, zmiana opon i po nabraniu wprawy możemy supercarem ładnie bokiem w zakręty wchodzić. Tory są laserowo skanowane, robienie czasów na Nurbie dawało mi mase satysfakcji. W AC chyba ze wszystkich simów najlepiej "czuć" auto i to na ile możemy je docisnąć żeby nie wypaść na zakręcie. Graficznie jest w porządku, bez cudów i upiększaczy ale akurat to nie przeszkadza się dobrze bawić. Jest kilka miłych dla oka filtrów graficznych do wyboru.

 

Ale wady też muszę wymienić.

Wyżej Szejdj pisał, że jest już sporo tras i aut. Moim zdaniem podstawowy zestaw jest dość skromny. Nie czytałem nic na temat DLC ale jeśli są te same co na PC to ratować można się dream packami które są fajne i pierwszy z nich to był dla mnie must buy (Nurburgring i Nissan GTR :P). Silnik gry jest też idealny do modowania, istnieje duża scena moderska ale nie mam pojęcia czy na konsolach też będą mody (wiem że ponoć Kunos miało coś w tej sprawie robić ale nie wiem co z tego wyszło). 

Kolejny minus to dość kiepski netcode. Może coś się zmieniło bo ostatni raz online jeździłem kilka miesięcy temu ale wtedy to działało w ten sposób, że jeśli ktoś miał ping koło 80-90 to jego auto z mojej perspektywy lagowało jakby miał tego pingu z 500. Nie zmienia to faktu, że online daje masę satysfakcji i emocji.

No i na minus dam karierę, dla mnie nuda, zdecydowanie lepiej się bawiłem online.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma drugiej tak hardcorowej symulacji jak Assetto Corsa. Jak szukasz symulatora to kupuj. W tym momencie jest już dużo samochodów i torów, więc jest co robić. Największe wady to brak zmiennych warunkow pogodowych i dnia/nocy.

 

No to będzie sprawdzian dla nowego kółka. Do czerwca trochę czasu. Cena widzę będzie przystępna. Mam tylko nadzieję, że na konsole gra nie zostanie uproszczona. Dajcie mi promyk nadziei, że konsolowa wersja dorówna PC w kwestii tego hadcoru :)

 

 

Panowie co grali... piszcie więcej. Jak dla mnie ciekawie się zapowiada. Gatunek na wymarciu, ludziska wolą NFS i płyty demo, gdzie zawartość większa do pobrania niż na tym, co kupiłem z nośnikiem typu płyta. Dziś, bez karty kredytowej, za długo nie pograsz. Mam gdzieś trybuny czy pobocza... liczy się asfalt, prawdziwe tory, dźwięk sprężarek, wydechu, Force Feedback i grzebanie w ustawieniach. To tak od siebie ;)

Hmm co więcej jeszcze. Ustawienia FF ładnie można sobie dostosować, sporo suwaczków. Grzebanie w aucie również obecne, chwila kombinowania, zmiana opon i po nabraniu wprawy możemy supercarem ładnie bokiem w zakręty wchodzić. Tory są laserowo skanowane, robienie czasów na Nurbie dawało mi mase satysfakcji. W AC chyba ze wszystkich simów najlepiej "czuć" auto i to na ile możemy je docisnąć żeby nie wypaść na zakręcie. Graficznie jest w porządku, bez cudów i upiększaczy ale akurat to nie przeszkadza się dobrze bawić. Jest kilka miłych dla oka filtrów graficznych do wyboru.

 

Ale wady też muszę wymienić.

Wyżej Szejdj pisał, że jest już sporo tras i aut. Moim zdaniem podstawowy zestaw jest dość skromny. Nie czytałem nic na temat DLC ale jeśli są te same co na PC to ratować można się dream packami które są fajne i pierwszy z nich to był dla mnie must buy (Nurburgring i Nissan GTR :P). Silnik gry jest też idealny do modowania, istnieje duża scena moderska ale nie mam pojęcia czy na konsolach też będą mody (wiem że ponoć Kunos miało coś w tej sprawie robić ale nie wiem co z tego wyszło). 

Kolejny minus to dość kiepski netcode. Może coś się zmieniło bo ostatni raz online jeździłem kilka miesięcy temu ale wtedy to działało w ten sposób, że jeśli ktoś miał ping koło 80-90 to jego auto z mojej perspektywy lagowało jakby miał tego pingu z 500. Nie zmienia to faktu, że online daje masę satysfakcji i emocji.

No i na minus dam karierę, dla mnie nuda, zdecydowanie lepiej się bawiłem online.

 

 

Dzięki za mini reckę. Gram głównie w singlu, co w nim takiego nie tak? Można rozegrać pełne mistrzostwa, dowolnym autem dla jednego gracza???

Odnośnik do komentarza

Project CARS i nadchodzacy DIRT Rally w zupelnosci by mi wystarczyly do tego aby spelniac sie jako wirtualny kierowca... ale mimo wszystko chyba wezme AC na premiere z dwoch powodow. Pomijajac sam fakt, ze gra zapowiada sie mega miodnie to lubie wspierac finansowo projekty, ktorych kontynuacje chcialbym ujrzec w przyszlosci. Drugi powod to Zandvoort(!) tor, ktory jest w moim top 3 ulubionych torow ever. Liczylem, ze pojawi sie w ktoryms DLC do P. CARS no ale coz, pojawia sie w AC i tym samym chce je miec :D

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem to wersja konsolowa ma zawierać wszystkie wydane dotąd DLC.

 

Nieźle, to fani wyścigów powinni brać i się nie zastanawiać.

 

Dzięki za mini reckę. Gram głównie w singlu, co w nim takiego nie tak? Można rozegrać pełne mistrzostwa, dowolnym autem dla jednego gracza???

 

Nie tak jest to, że kariera jest po prostu nudna, brak w niej urozmaicenia. To po prostu seria eventów które są podzielone na kategorie.

Poza karierą możesz się normalnie ścigać, hotlapować, jest drag race, practice i przede wszystkim challenge które motywują żeby trenować skilla i grzebać w ustawieniach auta.

 

No i jest 345 achievementów. Co prawda nie skupiałem się na nich i zaniedbywałem challenge przez to że sobie online większość czasu driftowałem ale po 135h gry mam tylko 22 z nich. Planuje ktoś calaka? :D

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

 

Z tego co czytałem to wersja konsolowa ma zawierać wszystkie wydane dotąd DLC.

 

Nieźle, to fani wyścigów powinni brać i się nie zastanawiać.

 

Dzięki za mini reckę. Gram głównie w singlu, co w nim takiego nie tak? Można rozegrać pełne mistrzostwa, dowolnym autem dla jednego gracza???

 

Planuje ktoś calaka? :D

 

 

Oczywiście, grę znalazłem za 190 zł no i wychodzi w czerwcu, dokładnie w momencie gdy kończę kontrakt i będę miał długi urlop. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i jest 345 achievementów. Co prawda nie skupiałem się na nich i zaniedbywałem challenge przez to że sobie online większość czasu driftowałem ale po 135h gry mam tylko 22 z nich. Planuje ktoś calaka? :D

Nic dziwnego że masz tylko 22 bo wszystkie są wyjątkowo głupie, nudne i wrzucone na siłę ponieważ "ładniej" wyglądają na Steam'ie

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.