Skocz do zawartości

Gość Orzeszek87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem w komputroniku ale ze tam pracuje to zrobilem bardzo atrakcyjna cene ;) Jak bys chcial kupic z komputronika to musisz isc do salonu i ci sprawdza czy moga sciagnac bo na stronie pisze tak a na stronie gdzie zamawiamy jest czasami calkiem inaczej.

Swoja droga dzisiaj zauwazylem ze struna bassowa mi brzeczy na kilku progach pomimo tego ze niby jest dobrze wystrojona. Chyba sie wkurze i pojde do sklepu muzycznego jakiegos ale narazie wole zapytac tutaj zeby sobie ewentualnego wstydu nie narobic.

Ciekawe jak z gwarancja wysylka do ubisoftu czy co?

 

nie masz po co wymieniać struny bo to nie pomoże

 

jeśli struna napyerdala po progach, to może być kilka rzeczy:

a) za nisko ustawiona akcja strun

b) zbyt prosty gryf

c) chuiowo nabite progi i tu nic nie zrobisz

 

pkty a i b można załatwić samemu albo zanieść gitarę do lutnika (w większym mieście żaden problem), poszukaj sobie tutoriali w necie jak regulować kąt gryfu prętem (z tym trzeba uważać) albo poczytaj sobie o regulacji akcji strun (ich wysokości w stosunku do podstrunnicy), to drugie jest całkowicie bezpieczne

 

(rozumiem, że brzęczy ci struna E w tym les paulu z zestawu?)

 

 

Tak, brzeczy mi Epiphone Les Paul Junior ktory byl w zestawie. W sumie sprawdzilem ja dzisiaj i brzeczy mi struna E oraz A. Z reszta jest spoko. W sumie to one zaczely mi brzeczec na drugi dzien, pierwszego dnia bylo idealnie. Mam tylko nadzieje ze nie skonczyc sie na tym ze jest to wina samej w sobie chinskiej gitaty i konieczna bedzie od odsylka...

Odnośnik do komentarza

Spróbuj lżej kostkować i mocno dociskać strunę na środku progu. Na elektryku nie trzeba mocno walić po strunach (jak na akustyku), bo wzmacniacz.

 

Też wziąłem zestaw z gitarą i moim zdaniem instrument jest całkiem spoko, a na pewno lepszy niż mój poprzedni (stara Yamaha z niskiej półki). Ta gra jest tak skonstruowana, że w końcu chce mi się nauczyć paru piosenek od początku do końca. Schemat pokazujący gdzie naciskać palcami okazał się wystarczająco przejrzysty nawet do jako takiego zagrania utworu po raz pierwszy. Brakuje mi tylko jakiejś opcji umożliwiającej ogarnięcie konkretnych partii na spokojnie, jakichś wbudowanych tabulatur, czy też możliwości zmniejszenia szybkości jak w Gitar Hiroł.

Odnośnik do komentarza

Udalo mi sie trafic dzisiaj gre z kablem na xboxa w media w gdansku. Gra jest bardzo dobra i zabawa jest niesamowita nareszcie zadnego udawania tylko gra na normalnej gitarze i system jak przy GH do tego bardzo fajne mini gry ktore pomagaja rozruszac i pociwczyc paluchy, jak narazie brakuje tylko calego DLC ale mam nadzieje ze niedługo udostepnia cala zawartosc z usa polecam od amatora do srednio ogarnietych.

Odnośnik do komentarza

Cześć

 

Zastanawiam się nad kupnem gry, a raczej nad jej wersją (PC/X360). Czy na PieCu jest taki sam DLC i jak wygląda cenowo?

 

Czy na PC też występuje problem z lagiem? PC mam podłączonego 3 kablami pod wzmacniacz, a konsolę z TV po HDMI i TV z wzmacniaczem połączony optycznym (ale mogę na czas gry podłączyć Xa bezpośrednio optycznym pod wzmacniacz)

 

Co lepsze?

Wolałbym wersję PCtową bo kosztuje "tylko" 169zł

Odnośnik do komentarza

No wlasnie to samo jest w grze Rocksmith dlatego myslalem ze narazie moge znalezc jakas dobra alternatywe dla pieca ;)

 

Nie wiem czy to będzie mieć zastosowanie z tym kablem USB, ale jak byś kupił normalny kabel instrumentalny to polecam soft Guitar Rig 4 + sterowniki ASIO4ALL (są nawet pod win7) które eliminują lagi o których mowa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fajna zabawka,

motywuje do wyuczenia kilku piosenek, świetna sprawa dla początkujących, pewnie wciągnie wielu "plastikowych" gitarzystów.

Jednak warsztatu na poziomie medium grając tylko w "Rocksmith" nie ma opcji zrobić, nie grałem długo, może nie doszperałem się opcji, ale

sama nauka a brzdękanie piosenek (zakładam że z czasem niezłe coverowanie) to nie to samo.

Jednak jako impuls nauki instrumentu niesamowity, Ousthined - Soundgarden szarpałem długo, długo po wyłączeniu gry, tak by doszlifować niektóre partie.

 

Co do gitary, nie miałem okazji przetestować tego "cacka", ale gitara warta 400zł to raczej szmelc już na starcie. Problemy o których mówił AceOfSpades to norma,

jeśli stać Cię na grę w Bundle Packu, to kup grę z kablem i poszukaj czegoś lepszego do grania... mam paru znajomych co zaczynała od chińszczyzn i nawet ogarniający podstawy początkujący czuje, że instrument gra syfiato. A za tysiączka z groszem można znaleźć coś naprawdę na dłużej. Warto jeśli chcemy posiedzieć dłużej nad grą i samą gitarą w sobie:) Jakość niebo a ziemia. Kupowanie Bundli było fajne w GH i Rockbandzie... tu nie jest...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Satisfaction the rolling stones piosenka zacna ale riff prosty na jednej strunie po kilku razach będziesz wymiatał jak Keith ;) i jeżeli pierwszy raz masz gitarę w ręku ponumeruj sobie progi tymi naklejkami co są w zestawie będzie Ci o wiele prościej wszystko wyłapać, ale jeżeli jesteś ambitny i masz jakieś plany co do nauki gry na gitarze to zostaw tak jak jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.