Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

iOS jest spoko, ale dla mnie jest nieuzywalny bez JB i Cydii. Tweaki ktore sa tam i pozwalaja na customizacje wszystkiego jak sie chce sa po prostu kosmicznie przydatne jak sie wie czego sie szuka. Brakuje mi takiej Cydii na Androidzie, z drugiej strony na iOSie brakuje mi customowych romow tak jak ma to miejsce na Androidzie. Cos Ci nie pasuje z softem? Szukasz innego i wszystko ok. Nie wspominajac o tym ze customowe romy zazwyczaj polepszaja telefon pod kazdym wzgledem - szybkosc, wydajnosc, wytrzymalosc baterii. Ciekawe co by sie dzialo gdyby na iOSie taka customizacja bylaby mozliwa, pewie wszystkie 'S' bylyby bezuzyteczne, bo zwykle modele daloby rade podkrecic do tego poziomu softowo.

 

Co tam dalej - iStore>Play Google/Market. No niestety Market to lipa przy iStorze, przydalyby sie chociaz wyprzedaze takie jak w iStorze. Liczba aplikacji moze i w Markecie jest spora, ale co z tego skoro masa sie powtarza, a malo ktora jest dopracowana. Za to iTunes ssie palke :sorcerer: Klocic sie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No raczej wiadomo, ze jestem po stronie iOS i nie brakuje mi zadnych tweakow. JB i Cydie mam tylko ze wzgledu na simlocka, ale jakis czas temu poinstalowalem sobie rozne rzeczy z Cydii i koniec koncow nie korzystalem z tego. Zostal jeden do wylaczania wszystkich aplikacji za jednym zamachem, wiec poradzilbym sobie i bez tego. Oczywiscie rozumiem ludzi, ktorzy chca miec mozliwosc pelnej customizacji telefonu, ale ja do takich nie naleze. IMO iOS jest jak konsola a Android jak PC i jako porzadny kąsolomaniak wybieram pierwszą opcje :)

 

Ktos mi dal minusa i az mi sie pomidory przez to popsuly :/

 

http://www.youtube.com/watch?v=9S4FRCkzOok

Edytowane przez Lucek
  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Spoko, plusowałem :D

 

Ja nie mam nic do żadnego systemu, nigdy nie rozumiej, czemu inni czepiają się iOS, przecież każdy wybiera to, co mu pasuje.

Bawiłem się sporo razy różnymi telefonami z Andkiem i chyba przez przyzwyczajenie do iOSa mi nie pasowały :P

iOS według mnie jest dużo prostszy w obsłudze przez co staje się przyjemniejszy :)

Odnośnik do komentarza

Do samego iOSa nic nie mam, ale zwyczajnie, Apple jako sama firma, jawi mi się jako największe zło tego świata. To jest powodem ze nie mam zamiaru bawić się iPhonem i resztą tego szitu ( no offence ).

Mam za to Samsung GII z nowym androidem oraz Lumie 800. Android dla mnie to system dość zbliżony do aplowskiego imo. Aplikacji wielu nie używam, a na pewno żadnej, wymyślnej. Możliwości edycji itp, bardzo rozbudowane. To plus. Kolejny to otwartość. To niestety rodzi minus taki, iż system może nie być przyjazny nowym użytkownikom. Z pewnością na pierwszy kontakt, nie nazwałbym go intuicyjnym. Po czasie oczywiście już jest ok, ale trzeba troszkę posiedzieć przy nim. Mała rzecz na plus to fakt, że można ustawić na dzwonek, cokolwiek się nam chce. W iOSie już tak kolorowo nie jest.

Nokia z WP7.5 to inna bajka. System wg mnie jest idealnie skrojony na telefony. Intuicyjny jak bardzo się da. Bardziej "social" niż ja sam. Synchronizacja z wszelkimi kontami, komputerem itp - bajka. Sprawdzenie co nowego u znajomego to chwila, bez skakania po kilku apkach itp. Kafelki ogólnie działają świetnie, bez zacięć, bez problemów. Ludzie uważają że na WP nie ma aplikacji. To prawda, nie ma tyle co inne ekosystemy, ale bez jaj. Ma wszystko co tylko mi przyszło do głowy, lub przynajmniej odpowiednik. Wspomnę do tego, że sama Nokia ma sporo ekskluzywnych aplikacji, gdzie sztandarową już jest nawigacja. Ogólnie ja jestem za Windows Phone i mocno kibicuje temu systemowi. Uważam że jest niebanalny, wygląda bajerancko. Samo UI ( modern ) jest bardzo wygodne w użyciu i prezentuję się wyjątkowo dobrze na telefonach. Tak że WP FTW :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o walke samsung vs apple to sie wlasnie zaczelo :D

samsung-vs-apple-ad-jpeg.jpg?w=600

oraz

1f.jpg?psid=1

 

 

jezeli o mnie chodzi to bardziej preferuje iOS niz Androida, ale nie ma co ukrywac pod wzgledem personalizacji i mozliwosci robocik zjada jablko ;) mam SGS 2 z ktorego jestm mega zadowolny, mialem brac SGS3 ale dla mnie jest po prostu za duzy ;/ wiec raczej zainwestuje w IP5 ;) ogolnie co by nie mowc samsung robi dobre sprzety chociaz i tak 99% mowi na to szajsung ;D

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Bo tak i chuj? Moge sobie ustawic dokladnie tak samo 'pulpit' z samych ikonek jak w iOSie, ale co jak mi sie to nie podoba? Ustawiam sobie inny i po problemie, a to ze Tobie sie nie podoba to juz nie moj problem. Jak lubisz wertowac 5stron pulpitow zanim znajdziesz to czego szukasz to sie ciesze, ale ja wole miec to co wazne na wierzchu.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ale iOS i tak ladniejszy i bardziej funkcjonalny

No chyba jednak wmawiasz sobie ta niechec do iOS, bo ja tu widze prawie taki sam uklad ikon jak u Apple

 

Zdecyduj się więc. Chyba że to "prawie" robi różnice.

iOS może, lub nie, się podobać, ale głupio mówić że system, który można upodobnić do swego ulubionego, lub spersonalizować wg własnych potrzeb, jest do bani. To zwyczajnie niemądre. Taki "apel-slejw" z Ciebie wychodzi imo.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Boze chlopaki, myslalem ze tylko ajfonowcow da sie tak sprowokowac. Toc ja jestem waszym ziomkiem z jedynego slusznego obozu zielonego robota.

 

Jesli mialbym szczerze skomentowac Owieca homescreen - nigdy nie bylem fanem napisow. U siebie na glownym mam tylko zegar i searchbar, skroty do przegladarki itd. mam przezroczyste, polecam (Desktop Visualizer). Z kolei aplikacje, skoro w takiej ilosci, to czemu w miniaturowym rozmiarze i na polowie ekranu?

Edytowane przez szeni
Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o walke samsung vs apple to sie wlasnie zaczelo :D

samsung-vs-apple-ad-jpeg.jpg?w=600

oraz

1f.jpg?psid=1

 

 

jezeli o mnie chodzi to bardziej preferuje iOS niz Androida, ale nie ma co ukrywac pod wzgledem personalizacji i mozliwosci robocik zjada jablko ;) mam SGS 2 z ktorego jestm mega zadowolny, mialem brac SGS3 ale dla mnie jest po prostu za duzy ;/ wiec raczej zainwestuje w IP5 ;) ogolnie co by nie mowc samsung robi dobre sprzety chociaz i tak 99% mowi na to szajsung ;D

 

genius.jpg

Odnośnik do komentarza

Na bank zwłaszcza, że te funkcje ma też SGS3 ;) Dla mnie nie ma sensu porównywać. IP5 nie dorasta do pięt SGS3.

AppStore i iTunes U też ma?

naprawde sprytna odpowiedź...

dobrze wiesz ze ma android market

a i rzeczy w stylu itunes do pobierania płatnej muzyki itp też ma

 

ale smiac mi sie chcialo jak czytalem tą dopisaną liste, bo w głowie mi leciało "mam, mam, mam, lol (pipi)a, mam, mam, mam..."

 

i nie ma to jak sie chcwalic "turn by turn navi" , ja to cos mam na 3 komorce ze starym andkiem

albo "find my iphone" ja z androida tez moge znalesc twojego iphona :P , swoją komorke też, mam wbudowany system od HTC ktorym moge znalesc i zdalnie zablokowac kome w razie kradzieży, a oprocz tego w markecie jest 20 innych aplikacji tego typu do wyboru do koloru

szkoda że ktoś tam jeszcze nie dopisał "ma ekran z przodu"

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale co do tego obrazka to się nie zgadzam, mam SGS3 w wersji International czyli takiej jak w polsce i...

 

NIE MA 4G LTE w ogóle ta wersja, max HSDPA (21 mbps)

ma 1GB ramu a nie 2.

 

Wersje z LTE to wersja KOREANSKA, AMERYKANSKA i AUSTRALIJSKA. Wszystkie te wersje maja tez 2gb ramu ale wersja Amerykanska ma tylko 2 rdzeniowy procek (inne mają 4 rdzenie).

 

LTE różnią się częstotliwościami i z tego co wyczytalem to w polsce działałaby wersja Koreańska ale oczywiście dostać jej nie sposób u nas, widziałem 1 sztukę na ebayu.

 

_____

 

A teraz moje odczucia. Google Play ma dużo badziewia ale tez ludzie się cudów czasem spodziewają plus odpalają jakąś grę na słabym telefonie a potem minusują. Ponadto często bawią się romami co czasami powoduje że im się coś nie odpala. To takie moje odczucia. Ogólnie na AppStore jak coś widzisz, napisane jest że jest kompatybilne z IP4 i z iOS 5 to jak masz taki zestaw to w 99% działa ci aplikacja. Tylko że samych telefonów było 5 czy 6 i 3 tablety - łatwo to posprawdzać i ewentualnie wykryć błędy. Na andku jest więcej zmiennych - drivery, chipy graficzne i procki, ilość ramu, sama jakość romu jaki posiadamy. Nie wszystkie firmy dbają o jakość swoich romów, raczej tylko ci więksi gracze jak Samsung, HTC i jeszcze paru innych. LG praktycznie nie ma telefonu na Andku 4.0.4

 

Jeśli chodzi o same telefony to ja zmieniłem IP4 na SGS3 i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie podobnie jak dla kilku tu osób iOS bez Cydii był mimo wszystko zbyt ograniczony, brak przełączników na głównym ekranie które dawał mi zawsze SBSettings a co w Andku jest standardem jest dziwny.

 

Jeśli chodzi o Aplikacje to chodzą dobrze na SGS3, czasem mi coś wyjdzie nie wiem czemu i to jedyny mankament (ze 2 razy gra i z 2 razy przeglądarka) ale też bawię się romami bo lubię takie rzeczy. Jeśli chodzi o możliwości edycji systemu, romy, rootowanie itp to andek wygrywa, to napewno. Jeśli chodzi o ujednolicenie, predkość samego OSa oraz jakość i prędkość animacji czy reakcje to dla mnie iOS wygrywa ale nic w tym dziwnego, pisał nt. temat programista, że iOS rezerwuje kilka procent procka na stałe do pracy z ekranem i na animacje więc to będzie zawsze lepiej działać. Np u mnie po sesji w grę wymagającą zasobów, przy wyjściu, IP4 reagował od razu, pokazywał "pulpit" a na SGS3 muszę chwilkę zaczekać aż załaduje ikonki. Ale czy ma to znaczenie? Dla mnie nie ma. Jakość PRZEGLĄDARKI dla mnie wygrywa w Andku - ostatnio Chrome i Firefox się poprawiły a to przecież ALTERNATYWY dla wbudowanej przeglądarki a do tego mamy Flasha choć już go nie rozwijają (ale w tej chwili jest o działa, więc to plus). Można podadto sciągać pliki, przerzucać dowolnym klientem FTP czy SSH na kompa zdalnie, tego bez Cydii na iOSie nie zrobimy a mi się to czasem przydaje.

 

To takie moje doświadczenia, Andka mam 1 miesiąc raptem, iOSa miałem prawie 2 lata i jestem zadowolony ze zmiany. Główną przyczyną jest to, że nosze okulary, telefon zastępuje mi czasem kompa do czytania stron i poczty a te marne 3.5" to dla mnie za mało. Jako TELEFON, ip jest LEPSZY (bez jb itp w zasadzie nie da się go zepsuc), jako urzadzenie multimedialne lepszy jest moj SGS3. Czekam na Note2, może się na niego przesiąde, zobaczymy ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.