Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Kogo obchodzą te minusy? Olać.

 

czemu tak bardzo sie starasz wmówić wszystkim że ja jestem niepoważny, gadam farmazony i wogole to jestem zwykłym hejterem który nic nie wie

a sam wypowiadasz równie głupie i prostackie zdanie, tylko jeszcze z bluzgami co jeszcze bardziej zaniża jego poziom

hm?

Gadasz farmazony, bo nie wiesz o czym mówisz. Nie masz doświadczeń z iOSem, a swoje zdanie opierasz na jakimś dziwnym przeświadczeniu, że ludzie z iPhone'ami trzymają go w ręce chodząc po ulicy ;) Ja swoje zdanie opieram na użytkowaniu Androida przez kilka dni oraz po jakości wykonania telefonów z Androidem, które miałem w łapach. Opinia drastyczna, jasne, ale wynikająca z rzeczywistości, a nie z dupy.

 

to jest pułapka psychologiczna, wychwalasz pod niebiosa sprzęty które są znane z tego że są znane, jak paris hilton, w prawdziwej konfrontacji wypadają co najwyżej średnio, i jedynie tylko niektore elementy mogą mieć nieco lepsze, chociaż najczęściej konkurencja szybko je przebija

Nope.

iPhone jest dobry nie dlatego, że ma logo jabłka na obudowie tylko dlatego że ma zaj.ebisty system, który wspaniale współpracuje z innymi iSprzętami. Jest to po prostu dobrze przemyślane, działa z automatu i nie wymaga bawienia się w konfigurowanie i inne takie duperele. To mi się podoba. Tak samo jak konsole bardziej mi leżą zamiast PC. Wiem, że na kompach można wycisnąć dużo lepszą grafikę, fizykę, są jakieś mody i inne bajery, ale jest to dla mnie sprawa drugorzędna, bo na konsoli mam to że wkładam płytkę z grą, instaluję lub nie (na Xie), rozsiadam się na kanapie z mega wygodnym padem i odpływam w wirtualny świat przedstawiony na dużym telewizorze. Bez konfiguracji, bez update'u sterowników, bez kombinowania. 100% funu. I dla mnie taki jest iOS.

 

Obiecałem, więc masz. Rzeczy, które denerwują:

- Apple ma głupią tendencję do robienia z rzeczy oczywistych typu zmiana tapety rewolucji na miarę wymyślenia drugiego koła, gdzie moim zdaniem powinni się wstydzić, że nie pomyśleli o tak oczywistym ficzerze wcześniej

- różne dziwne problemy, których być nie powinno za taką kasę np. gubienie zasięgu w iP4, przebarwienia ekranu w iPadach, nadmierne nagrzewanie, drastyczny spadek żywotności baterii w OS X Lion (już poprawiony)

- ograniczenia wynikające chyba tylko z tego, że komuś się nie chce np. brak czegoś pokroju SBSettings bez JB, brak ikonki pokazującej czy jest coś w Notification Center, czy nie; brak możliwości ustawienia ikon z przerwami, zawsze muszą być jedna po drugiej; brak możliwości wysyłania wizytówek kontaktów, iMessage tylko po urządzeniach z iOSem (jest Whatsapp), limit 8 kart w Safari, słabe wyszukiwanie w Mailu, na Windowsie iPhone nie jest widziany jako pendrive tylko jako aparat, na OS Xie iPhone w ogóle nie jest widziany, a zdjęcia trzeba importować przez najbardziej zj.ebany program na świecie iPhoto; brak możliwości korzystania ze słownika z polskimi znakami, ale wysyłania smsa już bez ogonków

- ograniczenia wynikające z designu np. 30-pin connector/Lightning/Thunderbolt/miniDVI, kwadratowa bryła iP jest nieergonomiczna w trzymaniu (ale lepiej wygląda imo), głośnik mono, dla niektórych brak miejsca na kartę pamięci albo ciężkie dojście do karty sim

 

Aha, i iTunes na Windowsie to też masakra. Serdecznie współczuję. Do tego dochodzi cała ta grupa fanatyków jabłka, którzy będą bronić swojej ukochanej firmy do ostatniej kropli krwi, która może odstraszać, denerwować i zniechęcać normalnych konsumentów. Uprzedzając - ty się do takich Yano nie zaliczasz, bo reprezentujesz drugi koniec tego samego spektrum.

 

Edit: W sensie do tych normalnych ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

I tak można powiedzieć, że wiele wad pominąłeś w tej liście. Tak czy siak Apple to sku rwysyny a jobs niech sie pier doli z mamutem gdziekolwiek teraz trafil za to (skutecznee) trzepanie hajsu na *nowych rewolucyjnych zmianach". Mimo tego jakos da się z tym żyć i jest to ładny telefon i można z niego dzwonić. Czekam aż w końcu skośniaki wypuszczą Galaxy S całe w aluminium i szkle i wtedy prawdopodobnie się przesiąde.

Odnośnik do komentarza

No WP to taki czarny koń. Totalnie zlałem, bo wiadomo Windows

Dokładnie, tak samo do tego podchodziłem. Ale posiedziałem godzinkę z samsungiem z WP i jestem naprawde baaaardzo pozytywnie zaskoczony. Design jest kosmiczny, bardzo przypadl mi do gustu. Aplikacje sa pisane pod metro, poza tym bardzo podobalo mi sie laczenie profili facebook/twitter z kontaktem w ksiazce i przypinanie takiego kontaktu jako kafelka do menu. Mam wszystko to co mnie moze interesowac na temat danej osoby w jednym miejscu, bez uruchamiania kilku aplikacji i sprawdzania wszystkiego po kolei.

Odnośnik do komentarza

Byl przed chwila ziom z WP7.5 u mnie - bardzo mi sie spodobal ten system. Wszystko jest proste i intuicyjne. Jesli 8 ma byc jeszcze bardziej elo to na 99% zdecyduje sie na te Lumie 920 :)

No WP to taki czarny koń. Totalnie zlałem, bo wiadomo Windows, ale pobawiłem się chwilkę 7ką na Lumii 800 chyba i jest całkiem fajny. Jeżeli appki są pisane pod Metro to imo interfejs designem przebija iOSa.

No WP to taki czarny koń. Totalnie zlałem, bo wiadomo Windows

Dokładnie, tak samo do tego podchodziłem. Ale posiedziałem godzinkę z samsungiem z WP i jestem naprawde baaaardzo pozytywnie zaskoczony. Design jest kosmiczny, bardzo przypadl mi do gustu. Aplikacje sa pisane pod metro, poza tym bardzo podobalo mi sie laczenie profili facebook/twitter z kontaktem w ksiazce i przypinanie takiego kontaktu jako kafelka do menu. Mam wszystko to co mnie moze interesowac na temat danej osoby w jednym miejscu, bez uruchamiania kilku aplikacji i sprawdzania wszystkiego po kolei.

 

Witam w klubie :)

Mam juz Nokie 800 pol roku i nie wiem skad ta niechec do WP. Ten system jest swietny i jak pisalem wczesniej, bardziej social niz ja sam.

 

Przy okazji, nowe HTC z WP8 :

http://antyweb.pl/ht...-fantastycznie/

 

http://wp7.com.pl/10...zaprezentowane/

 

htc8shandson14_1020_gallery_post-600x397.jpg?9d7bd4

 

Clipboard0116.png?9d7bd4

 

I jeszcze cos o ostatnim benchmarku iPhone vs SGIII

http://www.conowego.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-s-iii-jednak-szybszy-od-iphone-a-5-6827/

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Z WM miałem doczynienia dość długo i w sumie przerobiłem trzy telefony z tym systemem. Zatrzymałem się jednak na 6.5 dlatego też wstrzymuje się z oceną ostatniej wersji systemu, bo tyle ile zdąrzyłem pobawić się w salonie to zdecydowanie za mało na wydanie obiektywnej opini w temacie. Jedyne co mogę powiedzieć to tyle że prezentuje się obiecująco, ale mając w pamięci wcześniejsze dokonania MS na tym polu, zwyczajnie obawiam się że system ten może nie nadgonić braków względem konkurencji które dysponują pokaźnymi ekosystemami i tonami wszelkiej maści aplikacji.

 

Jeżeli chodzi o Androida, to używałem go na codzień przez trochę ponad rok, a więc wystarczająco długo aby wiedzieć o co biega i z czym to się je. Swoją opinię opieram na może nienajnowszej już, ale wciąż najpopularniejszej wersji 2.3.x. Być może nowsze chodzą trochę lepiej, ale nie będzie mi dane tego sprawdzić bo producent koniec końców zrezygnował z update'u dla mojego urządzenia, co w realiach androida nie jest akurat niczym szczególnie dziwnym bądź nie spotykanym.

 

Największą zaletą systemu Google jest z pewnością jego otwartość. Wiele rzeczy można przedefiniować i przekonfigurować wedle własnego uznania (o ile ktoś dysponuje odpowiednią ilością czasu i samozaparcia ofkoz), a przesyłanie plików między urządzeniami i/lub pc nie sprawia żadnych problemów bo telefon widziany jest jako pamięć masowa a nie aparat co jest dużym plusem w stosunku do OSu japka. W stosunku do nie jailbreakowanego iPhone'a, nie rootowana słuchawka z Androidem rzeczywiście może trochę więcej. I w przeciwieństwie do wielu pieniaczy, nie twierdzę że telefony z androidem są trudniejsze w obsłudze. Być może pewne funkcje i usługi są głębiej zakopane w menusach czy ustawieniach, przez co trudniej do nich dotrzeć, ale tak na dobrą sprawę jest to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. No chyba że kogoś przeraża wizja obsługi 3-4 klawiszy sprzętowych zamiast jednego ;)

 

Problem z systemem sygnowanym logo zielonego robocika leży gdzie indziej - kłopoty ze stabilnością systemu i konieczność obsługi wielu, często bardzo różnych, konfiguracji sprzętowych. Te pierwsze szczególnie uwydatniają się przy narastajacej ilości instalowanych i uruchamianych aplikacji, drugie z kolei sprawia że jedna z największych zalet systemu równoczesnie staje się jedną z jego najpoważniejszych wad. Całość sprowadza się więc do tego że o ile nie dysponujemy urządzeniem z górnej półki, musimy liczyć się z różnymi przykrymi niespodziankami, co z kolei mocno kłóci sie z wychwalaną tutaj parę stron wcześniej ideą zróćnicowania i dowolności wyboru. Wybierajac telefon nie bardzo mam ochotę przeglądać dziesiatki testów i benchmarków, zastanawiajac się czy dana konfiguracja sprzętowa aby na pewno będzie wystarczająca dla danej wersji OSu i jak całość będzie działać za rok w przypadku ew. update'u do nowszej wersji. To nie PeCet.

 

Oczywiście że Apple ze względu na mocno ograniczoną ilość urządzeń ma tutaj dużo łatwiej, ale powiem szczerze - z punktu widzenia użytkownika końcowego, niespecjalnie mnie to interesuje. Tym bardziej że pod kątem funkcjonalności, poza nieszczęsnym iTunes, iOS na prawdę w niczym nie ustępuje systemowi gugla. Można mieć zastrzeżenia np. do sposobu wykonania multitaskingu, ale tak na dobrą sprawę, co mi z tego że w tle wisi 50 uruchomionych aplikacji i procesów, skoro całość sprawia że urządzenie zaczyna niemiłosiernie mulić i chcąc nie chcąc, część procesów trzeba zamknąć. Nie mówię że rozwiązanie zastosowane w iOS jest doskonałe, ale w moim odczuciu przy codziennym użytkowaniu, sprawdza się po prostu lepiej.

 

Dlatego z całej trójki najbardziej skłaniam się właśnie ku iOS. Za jego stabilność i bezproblemowość.

Odnośnik do komentarza

bardzo podobalo mi sie laczenie profili facebook/twitter z kontaktem w ksiazce i przypinanie takiego kontaktu jako kafelka do menu.

shit nigga, ten okropnie trudny i nieintuicyjny android sam wykrywa połaczenia konktaktów z facebookiem i proponuje ich połaczenie pod jeden "kontakt" , i np jak sie do kogos dzowni (albo on do ciebie) to oprocz fotki wyświetla sie też najnowszy status tej osoby na FB.

a co do kafelkow menu to w andku każdy kontakt można sobie wsadzić na pulpit jako skrót, w dodatku można wybrać czy to ogolny kontakt (z rozwijaną listą czynnosci) czy ikonka natychmiastowego dzownienia/smsa/itp do tej osoby

w ogole można praktycznie wszystko wrzucić na pulpit jako skrót i możesz 1 kliknieciem uruchomic coś co normalnie wymagalo zagłebienia sie w menusy

 

a i z tego co pamietam android ma to od samego poczatku

 

ale haters gonna hate

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Wgrywalem wczoraj zonie nowego ROMa na HTC Desire, bo tym oficjalnym producent zostawil az 150MB dla uzytkownika i byly przez to wieczne problemy z miejscem. W ogole co to za pomysl, ze mam w telefonie karte 8GB, ale aplikacji za bardzo na tym nie poinstaluje i jestem ograniczony do tego co sobie wymyslil producent? oO

W kazdym razie, w koncu znalazlem ROMa, w ktorym (chyba) wszystko dziala, ale to nie dla mnie. Serio, nie widzi mi sie robienie takich rzeczy z moim telefonem, wiec tak, nadal uwazam, ze Android nie jest dla mnie.

 

shit nigga, ten okropnie trudny i nieintuicyjny android sam wykrywa połaczenia konktaktów z facebookiem i proponuje ich połaczenie pod jeden "kontakt" , i np jak sie do kogos dzowni (albo on do ciebie) to oprocz fotki wyświetla sie też najnowszy status tej osoby na FB.

I jest tak, ze wchodze sobie w kontakt w ksiazce i mam tam wszystkie zdjecia tej osoby z facebooka, statusy itp? Jesli tak to spoko, nie wiedzialem.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Yano nie widzial WP na oczy i nie wie o czym mówi.

 

a co do kafelkow menu to w andku każdy kontakt można sobie wsadzić na pulpit jako skrót, w dodatku można wybrać czy to ogolny kontakt (z rozwijaną listą czynnosci) czy ikonka natychmiastowego dzownienia/smsa/itp do tej osoby

w ogole można praktycznie wszystko wrzucić na pulpit jako skrót i możesz 1 kliknieciem uruchomic coś co normalnie wymagalo zagłebienia sie w menusy

 

Aha :) i to znaczy ze masz taki sam UI jak WP... nie mam więcej pytań.

Od drugiej minuty. Powiedz mi że na andku jest własnie tak :)

http://www.youtube.com/watch?v=hHM9vYaNniE

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

lucek - w kontakcie obok "zadzown" "sms" masz guzik FB i jak go klikniesz wchodzisz odrazu na FB tej osoby

 

czoko - ja nie wypowiadam sie o WP, mowie tylko że w androidzie sa praktycznie takie same możliwosci

 

milan - podczas rozmowy z kimś na ekranie wyświetla sie guzik głośnomówienia, wystarczy go kliknąć (można to zrobić jeszcze zanim sie połączy)

 

i to i tak mowie o pustym androidzie, jes dużo aplikacji ktore na różne sposoby mogą zmienić wyświetlanie kontaktów i pewnie też dodać tam pełnego FB

(może wręcz jest to już dodane, ale ja swojej apki FB nie aktualziowałem od roku bo go nie używam)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

wiem o tym yano, ale jadac samochodem wolałbym nacisnać jeden guzik, niż czekac na moment w którym nacisne głosnik, pozniej sie okazuje ze nie trafie, albo igram zzyciem, chodzi o jeszcze wieksze ulatwienie, doczytałem ze jest opcja by utowrzyc apka profil samochodowy, albo kupic taskera za 20 zł (sic).

 

ok, sciagnalem auto speaker, fajna sprawa, widzet na głowny ekran i klikniecie to on/off, git.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

no wlasnie mialem podrzucic linka ale widac szybciej znalazłes

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swarly.autospeaker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zd2FybHkuYXV0b3NwZWFrZXIiXQ..

 

byc moze tego typu rzeczy sa tez w trybie samochodwym , ale ja go nie uzywam bo i tak nie gadam jak jade

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mam jedno ale,mala ilosc aplikacji/gier na WM. Microsoft jezeli chce zdobyc klientow iOS czy Androida musi zaczac zachecac develpoerow do produkcji aplikacji na WM. Czy tylko mi sie wydaje,ze to nowe htc to taka lumnia,ipod nano,ten odtwarzacz mp4 sony?

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Yano nie widzial WP na oczy i nie wie o czym mówi.

 

a co do kafelkow menu to w andku każdy kontakt można sobie wsadzić na pulpit jako skrót, w dodatku można wybrać czy to ogolny kontakt (z rozwijaną listą czynnosci) czy ikonka natychmiastowego dzownienia/smsa/itp do tej osoby

w ogole można praktycznie wszystko wrzucić na pulpit jako skrót i możesz 1 kliknieciem uruchomic coś co normalnie wymagalo zagłebienia sie w menusy

 

Aha :) i to znaczy ze masz taki sam UI jak WP... nie mam więcej pytań.

Od drugiej minuty. Powiedz mi że na andku jest własnie tak :)

http://www.youtube.com/watch?v=hHM9vYaNniE

Inny interfejs ale te same informacje i funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
czoko - ja nie wypowiadam sie o WP, mowie tylko że w androidzie sa praktycznie takie same możliwosci

Inny interfejs ale te same informacje i funkcjonalność.

Tutaj kluczem jest jednak to jak sie one prezentuja co nie? Kilka kwadratowych ikonek na pulpicie to nie Modern od razu (Metro). Interfejs jest tu kluczowy. Bo after all, to tylko telefony

I o tym chyba mowa. Jednemu pasuje to, drugiemu inne. Dobrze miec wybór imo. Sam mam jeszcze Samsunga Galaxy S2, ale wole WP od andka. Ot kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
mam skrot w ksiazce adresowej do profilu na fb danej osoby i jak klikne to otwiera mi sie appka fb z profilem tej osoby

dokladnie tak

tylko musisz zsynchronizowac i połączyć kontakty z FB, on zwykle sam wynajduje po mailu i innych rzeczach pokrewne kontakty i proponuje żeby je scalić

 

ja osobiscie praktycznie nie siedzie na facebooku wiec w komorce też go nie używam, mam tylko jedną osobe w ten sposób połaczoną i nawet nie pamietam jak to zrobilem, podejrzewam że samo mi zaproponowało

Odnośnik do komentarza
To all our Android users ! Rayman Jungle Run will finally be available on Google Play on Thursday September 27th @ 10am CET.

We understand that you can’t wait to play the game but we were not 100% sure that the experience would be perfect on ALL Android devices.

 

That’s why we have taken the decision to take one more week to fully optimize the game for all Android devices, even the less common ones.

 

 

Thank you in advance for your patience! And we apologize for this very last minute update, we'll check with our teams how we can make sure this situation doesn't happen again!

Rayman wczoraj wyszedl na iOS i mial tez na Androida, ale urzadzen jest zbyt duzo, zeby wyrobic sie z optymalizacja. Oups.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...