Skocz do zawartości

Agents Of S.H.I.E.L.D - 2013 - Joss Whedon - ABC


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobrze, też mnie zaskoczyli, że do kosmosu doszły jeszcze inne, zupełnie niespodziewane wątki.

 

Dużo nawiązań do popkultury (Aliens, Star Wars, GotG), fajna chemia między wszystkimi, nawet Enoch daje radę. Póki co najsłabszym elementem są sami Kree, a Kasius walczy dzielnie o nagrodę żenady roku, no ale, może się rozkręci.

 

Nadal serial gniecie mosznę, i o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 640
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5x07 kolejny świetny odcinek.

W dniu 29.12.2017 o 16:23, Masorz napisał:

Sinara urodą nie zachwyca w serialu

Mi tam się bardzo podoba, a w najnowszym odcinku było jej sporo :)

W dniu 6.01.2018 o 15:14, Rudiok napisał:

I Fitz w najlepszej formie chyba od początku serii. 

Fitz od połowy czwartego sezonu niesamowicie się rozwinął aktorsko.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nadrobiłem wczoraj odcinki (7 łącznie :obama: ) i... no tak się robi seriale o gościach z komiksów. Każdy kolejny odcinek lepszy od poprzedniego. Przemodelowanie wątku Spartacusa i rzymskich ciemiężców na ramy Kree i ostatków ludzkości w przyszłości genialne. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Każdy ważniejszy bohater ma swoje 5 min i dzięki bagażowi doświadczeń rozwija się dalej. Fitz&Simmons, Mack i Yo-Yo, Coulson. May i Quake troszkę mniej ale wierzę, że dostaną swój czas w drugiej połowie sezonu. Postacie jeszcze nie doszły do siebie po Framework, a już są wrzuceni na głęboką wodę.

Ile nawiązań, ile easter eggów... Od muzyki, przez hełm porwany Star Lordowi aż po podniesiony kołnierzyk Philla niczym u samego Deckarda. 

Widzę też, że wychwycili motyw z podziałem głównego wątku na dwie części. Jest to dobre bo dzięki temu akcja jest skondensowana i nie ma zapychaczy. Nawet netflix ma problem by zapewnić stały, wysoki poziom odcinków w 10 epizodach, a co dopiero w 23. Ostatnio taki manewr widziałem w 2 albo 3 sezonie Gotham i tam też to zdało egzamin. Jeden wątek się zakończył, a już jesteśmy rzuceni w wir nowego. 

Spoiler

Szkoda mi Enocha. Enoch-2 średnio mi pasuje choć aktor ma już wprawę w "technicznym" podejściu do życia (serial Bones). 

11 odcinek. Bomby lecą jedna za drugą, a wszystko podsumowuje Mack: "And were back".

Spoiler

 

Latarnia, evil szmata z wojska i jej córeczka, monolity... Komiksowo jak cholera. 

A właśnie. Konsekwencje 3 sezonu i powrotu do teraźniejszości mogą być katastrofalne ale w innym stopniu niż rozwałka świata. Czy samo wysłanie drużyny w przyszłość nie była katalizatorem przepowiedni? Czy próby zapobiegnięcia kataklizmowi nie przybliżają eventu? Beecon na obcych może przyzwać Kree tak jak w przepowiedni. No i monolity. Jeden panuje nad przestrzenią, jeden nad czasem, a trzeci? To nie jest ten co służy do terrigenesis czy może jest to jakiś nowy? 

 

Ten sezon jest ZARĄBISTY. Wciąż gra mi opening 5 sezonu

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...