Skocz do zawartości

World Rally Championship 3


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Już po filmikach widać że w WRC3 fizyka jest tragicznie słaba. Auto na śniegu przy tak gwałtownym ruchu kierownicą powinno wpadać od razu w poślizg (efekt wahadła). Podobnie przy gwałtownym dochamowaniu na szutrze lub asfalcie. Tutaj jedzie jak po szynach - strasznie sztywno. To już WRC 2010 miało spoko lepszą fizykę. Tam na śniegu fajnie się jeździło-podobnie w 90 % jak w Richards Burns Rally. Nie wiem czemu zmienili ją na niekorzyść. Ta gra na klawiaturze to typowy arcade. Chętnie wypróbowałbym jazdę na kierownicy ale niestety wykrywa mi ją jako Joypad i nie mogę ustawić martwych stref. Skutkuje to tym że muszę skręcić swoją kierą do ponad połowy zanim koleś na ekranie w ogóle ruszy kierownicą. Tak nie da się jeździć. Nie wiem czemu nie dopracowali kwestii szczegółowych ustawień kontrolerów. Czy tej gry nikt nie testował? Widać że nie opłacili testerów. Zapatrzyli się tylko na grafikę, która i tak jest cienka jak na dzisiejsze czasy. Kokpity aut też są niedopracowane.

W Richards Burns Rally auto reagowało momentalnie na skręt i można było sobie dowolnie konfigurować czułość tej reakcji poprzez ustawienia na wykresach itd. Podobnie jak ktoś chciał grać na klawiaturze to mógł sobie wszystko ustawić. Grafika może nie była najlepsza w RBR ale teraz są mody ENB Series i dużo dodają uroku tej grze. Na nich grafa wygląda super i bije na głowę WRC3. Fizyka jest świetna i można sobie wypracować nawyki przydatne w realu. W RBR cały czas trzeba operować gazem i hamulcem oraz kierownicą i czuć masę samochodu. Każdy dołek, każdy kamyczek i każda nierówność w nawierzchni jest wyczuwana od razu. Czuć jak auto ucieka przy ostrym dohamowaniu.

Śmiem tweirdzić że RBR jest najlepszą symulacją rajdową na świecie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...