Skocz do zawartości

Mass Effect: Andromeda


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Kolejne już potwierdzenie, że ME4 nie będzie związany z poprzednikami fabularnie, oczywiście poza samym uniwersum.
 

 

Complex: So with Commander Shepard gone, are you starting anew, or are you going to continue any of that story?

Mac Walter: Well, I can’t get into details, but the idea is that we have agreed to tell a story that doesn’t relate necessarily to any of the Shepard events at all, whatsoever. Beyond that, that’s what we’ve been deciding for awhile. But throughout it all, one of the key things is that it has to be Mass Effect. It can’t just feel like a spin-off. It has to feel like a Mass Effect game at its heart, at its core. Just without the Shepard character or the Shepard specific companions.

 

http://www.complex.com/video-games/2013/10/new-york-comic-con-interview-mac-walter-mass-effect-walter-white-moment

 

Ogólnie Bioware często twittuje o tej grze, i chyba jednak wbrew temu co myślałem premiera albo przynajmniiej sama zapowiedź nie jest jakoś superodległa. Obstawiam pierwszy zwiastun na VGA, a premierę na początku 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze nie wkleiles artu z Mako (prawdopodbnie wraca do gry, wraz z o wiele wieksza eksploracja terenow).

 

0u6eWtM.png

Czekam z hu.jem w lapie, wiem ze zakonczenie trojki zawiodlo, ale dajcie spokoj, nadal maja w zanadrzu fenomenalne uniwersum, I jeszcze teraz smiegajace na FB (czyli bedzie wygladac piekne I pojawi jakas forma destrukcji co tylko wyjdzie na dobre potyczkom). Premiera prawdopodobnie poczatek 2015 roku, zapowiedz oficjalna chyba na VGA za pare tygodni.

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza

Ok, jest jakieś źródło, które mówi, że oficjalna zapowiedź faktycznie padnie na tegorocznym VGA

 

 

The 2013 Video Game Awards are set to take place next month, and we’ve been informed that the next Mass Effect title will receive an announcement there. The source that passed this information to us is also the same that helped us bring forth the first details on the existence of Resident Evil: Operation Raccoon City.

 

http://stickskills.com/2013/11/08/new-mass-effect-announcement-vga-2013/

Odnośnik do komentarza

Czekam z wywieszonym jęzorem. Najlepsze uniwersum sci-fi w grach ostatnich lat. Kurde nie mogę się doczekać, te obrazki tylko smaka robią (bo nic konkretneo nie pokazują).

Ale zapowiedź na tegorocznym VGA a premiera w 2015? Bezsensu. Może skoro zapowiedź jest tuż tuż to jednak jesień/święta 2014. Z drugiej strony mają jeszcze DA3 w produkcji więc ten 2015 to chyba jednak pewniak (albo jeszcze później) :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Garść nowych informacji:

 

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=91081352&postcount=1

 

They did say that exploration and story are very important and that one of their goals to strive for was "a stranger in a strange land like ME1" I think that's the way Mike Gamble worded it - ciekawe co z tego wyjdzie?

Edytowane przez Timmy
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj skończyłem Leviathana (ależ skurwiale wycięte dlc), z 2 tygodnie temu podstawkę. Obejrzałem wszystkie 4 rozszerzone zakończenie, jak i te podstawowe (te akurat na yt).

 

I nie daje mi spokoju jakie zakończenie Bioware wybierze do ME4. To znaczy które niby zakończenie Trójki wejdzie w kanon, kurde po dogłębnej analizie każdego. Na mój gust to każde ma sens, na swój sposób. Nawet chyba najbardziej absurdalne czyli

synteza.

 

 

No oczywiście istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że zrobią prequel, odetną się od Starej Trylogii czy cokolwiek - wtedy nie będzie problemu.

Ciekawie czy na E3 zapowiedzą oficjalnie Czwórkę i puszczą pierwszy teaser który rozwieje wątpliwości.

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wczoraj skończyłem Leviathana (ależ skurwiale wycięte dlc).

 

To jest tragedia, że zrobili z tego DLC w sytuacji gdy jest to wytłumaczenie całej genezy konfliktu. Chyba jedyna gra, w której spotkałem się z czymś takim. 

Odnośnik do komentarza

 

Wczoraj skończyłem Leviathana (ależ skurwiale wycięte dlc).

 

To jest tragedia, że zrobili z tego DLC w sytuacji gdy jest to wytłumaczenie całej genezy konfliktu. Chyba jedyna gra, w której spotkałem się z czymś takim. 

 

 

To samo Javik - jedna z najważniejszych postaci w uniwersum, wycięta i wrzucona w dlc (no i EK). Również uważam, że obydwa dlc to jedne z najbardziej perfidnie "wyciętych" dodatków. Złote kupy EA zobowiązują heh.

Odnośnik do komentarza

W skrócie :

geneza pochodzenia Reaperów, które okazują się tworem pracywilizacji żywych organizmów, które stworzyły je do swoich celów, trochę jak Quarianie Gethów, a potem miały przeyebane i jakaś mała garstka schowała się na dnie oceanu pewnej planety. Shep trafia na tę planetę i "rozmawia" z przedstawicielem tej rasy, na dodatek zyskuje ich do pomocy w wojnie (oczywiście, jak prawie wszystkie siły zebrane w grze, w końcówce i tak tego nie widać).

 

Bardzo klimatyczne DLC, ale, jak już wspomniano, duży skok na kasę. Mimo wszystko i tak za bardziej bezczelne uważam wrzucenie Javika jako DLC. No ale to EA.

Co do czwórki, to po tym, co zrobiono z zakończeniami ME3, wątpię w cokolwiek innego, niż prequel/pokazanie wydarzeń z czasów trylogii z innej perspektywy. Czekam na trailer na E3.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do czwórki, to po tym, co zrobiono z zakończeniami ME3, wątpię w cokolwiek innego, niż prequel/pokazanie wydarzeń z czasów trylogii z innej perspektywy. Czekam na trailer na E3.

 

Ale w zmodyfikowanym, rozszerzonym zakończeniu (przynajmniej po wybraniu zniszczenia żniwiarzy):

 

wyraźnie jest pokazane, a do tego powiedziane przez narratora, że cytadela i przekaźniki zostają odbudowane

 

Więc kontynuacja jak najbardziej możliwa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To jeszcze pół biedy, scenarzyści zawsze coś by na to poradzili, większym problemem jak dla mnie byłoby olanie trzech pozostałych możliwych wyborów, w grze, która zawsze szczyciła się możliwością podejmowania różnych decyzji i ich wpływem na dalszy rozwój akcji. Zauważ, radek, że zakończenia się raczej wykluczają (to nie jest końcówka ME2, po której w ME3 albo ktoś żyje i ma epizodyczną rolę, albo go nie ma w ogóle, tam jedynie mieliśmy problem

śmierci Sheparda, która owocowała brakiem możliwości użycia save'a z ME2 w trójce, z drugiej strony, kto serio osiągał to zakończenie).

 

 

Zresztą troszkę podobny problem będzie z potencjalnym sequelem Deus Ex : HR. Oryginalny DE toczy się co prawda po HR, jest to jednak wiele lat (mogłoby to być rozwiązanem problemu nowego ME : ustawić akcję w tak odległej przyszłości, że wybory z zakończenia trójki by nie miały już znaczenia, ewentualnie dla posiadających save'a, zaowocowałyby jakąś wzmianką na początku gry, ale to jest baardzo naciągane, szczególnie przy końcówce z

odrzuceniem propozycji dzieciaka i przegraniem wojny z Reaperami).

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

W kwestii pobożnych życzeń, tego co miałoby się znaleźć w ME4:

Chciałabym żeby wzięli pod uwagę zakończenie z syntezą

 

 

Tak jestem szalona :P A tak poważnie, wiem, że to zakończenie logicznie jest bez sensu, ale dla mnie, było o wiele ciekawsze niż alternatywy.

Przy takiej opcji twórcy gry musieliby się ostro namęczyć. Musieliby pokazać jak rasy funkcjonują przy nowej "biologii", jak komunikują się ze Żniwiarzami, co się zmieniło, co zostało takie same itd. Ta cała syteza daje naprawde dużo opcji fabularnych.

 

 

Gra która toczyłaby się w tym samym czasie co ME 1-3 jakoś nie jest dla mnie szczególnie atrakcyjna. Podobnie prequele, które mogłyby dotyczyć chociażby czasów pierwszego kontaktu (chociaż tutaj już robi się troszkę ciekawiej).

 

Ciekawym rozwiązaniem byłby powrót do czasów Protean, czyli powrót do poprzedniego Cyklu. Z drugiej strony od początku gry, znamy już część tej historii. Albo wręcz przeciwnie

skok do następnego Cyklu możliwy przy wyborze Sheparda, pod tytułem: "Walcie się nic nie robię"

 

 

Przynajmniej takie moje zdanie. Po prostu fajnie byłoby zmienić otoczenie gry w jakikolwiek sposób. I nie chodzi mi tutaj o nowe lokacje, ale w ogóle. Cieszę się, że, przynajmniej według plotek, pojawią się nowe rasy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...