Jump to content

Sign in to follow this  
Szprota

Mass Effect: Andromeda

Recommended Posts

Frosti pewnie się ucieszy.

http://www.pssite.com/news/56895/mass-effect-andromeda-lista-zmian-w-latce-1-08.html

Oto pełna lista zmian:

Tryb dla jednego gracza:

• Wygląd Rydera może być teraz zmieniany na pokładzie Tempest.
  • Usprawniono kreator postaci.
  • Scott Ryder może teraz romansować z Jaalem
  • Dialogi Hainly Abrams zostały zmodyfikowane, aby zmienić kolejność informacji osobistych, które omawia z bohaterami.
  • Usunięto błąd w zadaniu polegającym na wytworzeniu ulepszenia tarcz dla Nomada.
  • Poziomy Nexusa i punkty krio przyznawane są teraz wstecznie.
  • Sprzedawcy posiadają już modyfikacje broni dla graczy posiadających poziomy 60-71.
  • U sprzedawców znajdziemy od teraz ulepszenia pozwalające na prowadzenie ognia ciągłego, seriami i pojedynczymi strzałami
  • Poprawiono opisy ulepszeń.
  • Od teraz system ładunków plazmowych działa poprawnie ze strzelbami.
  • Ulepszenie Emiter promienia sprawia od teraz, że broń emituje ciągły promień, który zadaje obrażenia skalujące się z obrażeniami na sekundę danego systemu uzbrojenia.

Tryb sieciowy:

• Postępy w ramach wyzwania Siatki maskującej są teraz poprawnie odnotowywane.
  • Bies nie porusza się już sprintem, gdy znajduje się 10 metrów od celu i zwalnia do prędkości podstawowej.
  • Włączono korekcję ruchu podczas ataków Biesa, aby zmniejszyć liczbę sytuacji, w których gracze widzą Biesy wyprowadzające atak w złym kierunku.
  • Poprawiono przewidywanie ruchu części przeciwników w wąskich przejściach, by ich ruch rzadziej wyglądał jak teleportacja.
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał wyprowadzenie ataku wręcz, jeśli ikona reanimacji znajdowała się blisko środka ekranu.
  • Naprawiono błąd powodujący, że dźwięk podnoszenia amunicji odtwarzany był niepoprawnie
  • Naprawiono błąd, który mógł prowadzić do niewłaściwego działania Odwetu podczas ruchu.
  • Równoczesne uruchomienie Maskowania i Wyświetlacza zwiadowczego nie pozwala już turiańskiemu agentowi na zwiększenie czasu trwania niewidzialności.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że modyfikacje zmniejszające wagę nie redukowały jej.
  • Przekaźnik pakietów reanimacji wyświetla od teraz zasięg reanimacji na ekranie wyposażenia.
  • Przełączenie się na Wyrzutnię Kobra przerywa przeładowanie broni.
  • Podczas synchronizacji gracz zwraca się ku adhi, aby uniknąć problemu z teleportacją.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że wrogowie czasami przyjmowali po trafieniu pozycję z rozłożonymi ramionami.
  • Poprawiono wskazówki wizualne i dźwiękowe, które informują, że dany gracz jest gotowy w poczekalni trybu sieciowego.
  • W opcjach personalizacji pojawiła się kategoria „Światła”.

Ech, Bioware   :facepalmz:

I jeszcze, ktoś tam od nich chyba powiedział, że konsultowali tę zmianę z przedstawicielami ruchu LGBT - jakby to był największy problem tej gry...

Pojawiły mi się w końcu opcje romansu i tu trochę pies pogrzebany, bo nie ma z kim romansować. Cora wygląda jak babka z mema "can i speak to the menager", Suvi lubi tylko dziewczyny, a reszta to kosmici i pedały. Ryder nie porucha w tym odcinku.

• Upvote 1

http://kotaku.com/the-story-behind-mass-effect-andromedas-troubled-five-1795886428

Ciekawy artykuł opisujący kulisy powstawania Andromedy. W skrócie wyglądało to tak: na początku były plany stworzenia gry z setką generowanych losowo planet (na wzór No Man's Sky, o którym w tamtym czasie nikt jeszcze nie słyszał) i fabułą powiązaną z trylogią Mass Effect (poszukiwanie nowego miejsca dla ras Drogi Mlecznej po inwazji Żniwiarzy). Głównym winowajcą porzucenia tych planów był silnik Frostbite, który nie był kompletnie przystosowany do stworzenia rozbudowanej gry RPG. Stopniowo to wpływało na kolejne problemy BioWare: odejścia kluczowych pracowników, konflikty na linii Edmonton - Montreal, przestoje w pracy innych działów. Finalny koncept Andromedy powstał w ciągu ostatnich 18 miesięcy tworzenia gry, co było okupione nieustannymi nadgodzinami wśród pracowników BW i glitchami, które nie były możliwe do usunięcia w tak krótkim czasie.

Edited by Vexilium
  • Upvote 2

Pojawiły mi się w końcu opcje romansu i tu trochę pies pogrzebany, bo nie ma z kim romansować. Cora wygląda jak babka z mema "can i speak to the menager", Suvi lubi tylko dziewczyny, a reszta to kosmici i pedały. Ryder nie porucha w tym odcinku.

Ja polecam core jedna z lepszych scenek w grze z nią  :) Dupka lepsza od mirandy a to już plus :)

Za wypuszczenie zgliczowanego bubla - batogi i tytuł żenady roku. Aktualna wersja śmiga znakomicie i nie doświadczyłem żadnych bugów. Co więcej, gra mi się świetnie. Zbliżam się pomału do końca, platyna coraz bliżej. Jestem zadowolony, że zainwestowałem w tego szpila, a tym, którzy się wahali i czekali m.in. na patche, gorąco polecam zagrać i nie słuchać hejterskiego nasienia. Ten rok jest wyjątkowo dobry, jeśli chodzi o gry, a nowe ME jest naprawdę bardzo dobrą grą, która przez premierowe niechlujstwo zostanie zapamiętana przez debilne mordy postaci i tym podobne rzeczy.

aa5a405691c5826c.jpg

Edited by [InSaNe]

W sumie po kilkudziesięciu godzinach zaczął pojawiać się jeden bug. Czasami chcąc wejść w interakcję z jakąś postacią (lub drzwiami jednej krypty) trzeba się nabiegać wokół niej, bo nie wyświetla się trójkąt. Sama gra - cud, miód, orzeszki. 60h nabite i jeszcze sporo zostało.

Mass Effect: Andromeda miało otrzymać kontynuacje i być może rozszerzenia fabularne rozwijające kilka nieskończonych wątków. Tak się jednak nie stanie. Electronic Arts jest bardzo rozczarowane grą i odsyła serię na przedwczesną emeryturę.

Mass Effect: Andromeda zadebiutowało na rynku 21 marca i stało się internetowym pośmiewiskiem ze względu na koszmarne i naprawdę dziwne animacje postaci. Produkcja zebrała też dużo niższe oceny niż oczekiwano i chociaż sprzedaż nie była zła, to Electronic Arts było najwidoczniej rozczarowane efektem końcowym. Studio BioWare Montreal został pomniejszone a znaczna część pracowników oddelegowano do innych projektów.

Mass Effect: Andromeda rozczarowało wielu graczy i wydawcę. Dlatego seria pójdzie na odpoczynek i planowana kontynuacja została porzucona. Tytuł nie otrzyma też żadnego fabularnego DLC a wsparcie produkcji ograniczy się do kolejnych łatek i nowości zmierzających do trybów wieloosobowych, tworzonych przez niewielki zespół. Większość pracowników została z kolei przeniesiona do prac nad innymi, ważniejszymi projektami. Mowa tutaj o takich produkcjach jak: Star Wars: Battlefront 2, Anthem oraz rzekomo nowy Dragon Age

Mass Effect: Andromeda powstawało głównie przez zespół nowych ludzi, którzy mieli wnieść do serii powiew świeżości. Niestety, efekt końcowy pod wieloma względami wyglądał na parodię i w niczym nie przypominał wielomilionowego projektu tworzonego przez 5 długich lat. Chociaż część graczy była zadowolona z tytułu, to w internetowej społeczności brylowała opinia produktu wręcz zepsutego. Niestety, przypieczętowało to przyszłość serii.

http://www.pssite.com/news/57482/mass-effect-andromeda-zabilo-serie-tytul-nie-otrzyma-fabularnych-dlc.html

Guest

Podobno po ostatnich update są jakieś kłopoty z autosave. Czy to prawda??

Gierka leży na dysku, miesiąc czasu do Yakuza Kiwami.

Nie chciał bym grać na szybko, bo w takie tytuły trzeba się wczuć, powolutku explorować itd .

Jest sens robić jedynie story?

W sumie te side questy marne ponoć standardowe przynieś wynieś pozamiataj .

Można zupełnie pominąć zadania poboczne, robiłem wczoraj speedrun na NG+ na Insanity, zajęło to trochę ponad 4h i nie tknąłem żadnego zadania pobocznego.

• Upvote 2

Eeeh naprawdę szkoda. Bardzo przyjemnie mi grało. Teraz mam dylemat, skoro gra nie bedzie rozwijana....trzymać, czy sprzedawać...

Ja się zastanawiam czy brać za tą stówkę na PS4. Mam ochotę na taką grę. Jako, ze pewnie robiłbym wszystko co by się dało, to trochę czasu by mi zajęła.

Czyli jeszcze troche spadnie cena i napewno sprawdzę. Bałem się że zrobili takie gufno jak w DA i trzeba będzie zbierać rzodkiew by popchnąć fabułe.

To jest czerniak współczesnego gejmingu. Aż mnie telepie gdy dziennik mam zawalony toną śmieci, a jeszcze gorzej, gdy bez nich nie da się zrobić głównego questa.

Tutaj chcę przejść fabułę, a side questy tylko, gdy się coś nawinie po drodze.

Zaczynam przygodę z Andromedą, trochę się jaram bo czytałem że mimo wszystko to całkiem solidna gierka. Kupiłem używkę i teraz szybkie pytanko, czy coś tracę na używce, jakieś super DLC czy coś? Widziałem sporo dodatków w sklepiku, ale chyba wszystko pod multi?

Kolejna planeta i kolejne "przeskanuj 10 ciał", "znajdź 10 skrytek". Oh you Bioware.

Dobrze ze chociaz gameplay jest spoko, mozna sie szybko poruszac dzieki jetpackowi i fast travel, widoki na planetach też sympatyczne

No i poki co brak syndromu "zrob jeszcze 10 questow pobocznych, by aktywowac glowny" (Mad Max brrr).

Zaczynam przygodę z Andromedą, trochę się jaram bo czytałem że mimo wszystko to całkiem solidna gierka. Kupiłem używkę i teraz szybkie pytanko, czy coś tracę na używce, jakieś super DLC czy coś? Widziałem sporo dodatków w sklepiku, ale chyba wszystko pod multi?

Żadnego fabularnego DLC nie było i nie będzie, więc bez spiny. To nie ME2 albo 3, gdzie same ważne z punktu widzenia fabuły DLC kosztują chyba więcej, niż nowa gra xd. 

Dziś pojawiło się promo na Andromedę na Xboxa - pytanie czy warto wyrwać tą gierkę za 80 ziko? :) Pograłem w grę dawno, bo jeszcze we wczesnym dostępie, ale pytanie czy po tych wszystkich łatkach coś się w grze zmieniło ;)

Warto, bardzo dobra gra, chociaż każdy liczył na więcej. Po glitchach nie ma już śladu.

Są. W ciągu paru ostatnich dni miałem już różne kwiatki, łącznie z teleportowaniem się wrogów i zakleszczeniem przy skrzyni.

Ja mam na dniach platynę, wycisnąłem prawie wszystko z tej gry i nie miałem żadnych bugów. Premierowe cyrki to oczywiście skandal, ale nie zmienia to faktu, że boli mnie odstawienie serii na półkę przez hejt januszy, którzy w większości w grę nie grali lub nie poświęcili jej wystarczającej ilości czasu. Grunt to robić jakieś g.ó.w.na typu MMO i inny chłam bez fabuły lub jej szczątkami. Jak przeczytałem o tym Anthem, czy jak to się tam zwie, to aż mnie rozbolał łeb.

Warto zagrać, polecam na przekór gdakaniom januszy i tym, którzy w to nie grali.