Skocz do zawartości

Czy wprowadzicie swoje dzieci do świata gier?


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem taki temat na innym forumku i szczerze mówiąc - odpowiedzi mnie zaskoczyły... Wielu ma nadzieję że ich latorośl nigdy nie zainteresuje się grami, że to wielka strata czasu i dzieciństwa. Tak jakby po prostu gardzili swoim hobby i tym uzależnieniem do gier.

 

A jak wy zapatrujecie sie na tę kwestie? Opinie ojców mile widziane, wink wink.

Odnośnik do komentarza

mam dwójkę dzieci - 4 letnią córkę Zosię i ponad rocznego syna, Juliusza. Zosię wprowadzałem w gry stopniowo, jednak najbardziej wciągnęły ją urządzenia mobilne. PS3 nie bardzo. Wina wydaje mi się głównie line-up'u - na iPada czy iPhone'a jest mnóstwo fajnych gier popierdułek, interaktywne bajki, gry dzieci, gry i zabawy edukacyjne z czego mnóstwo po polsku - generalnie mega dużo świetnego contentu za 0,89 Euro.

 

Jednak muszę uważać, bo jak za długo siedzi to się robi agresywna i po zabraniu gier nie wie co ma ze sobą zrobić. Syn to wiadomo narazie jedyne co zrobił to zaślinił mi na amen Sixasisa i próbował przyj.ebać tłuczkiem do mięsa wyciągniętym z szuflady kuchennej w plazmę. Chłopcy jednak mają więcej problemów ze skupieniem się na jednej rzeczy.

 

Dodatkowo obsługa gier na ekranie dotykowym jest niesamowicie intuicyjna. Ostatnio zdałem sobie sprawę, że ja i żona mamy telefony dotykowe oraz iPada, więc syn nawet nie wiem co to telefon z klawiszami (nie licząc zabawkowych). Ostatnio po grubszej nasiadówce na iPadzie Zosia odpaliła sobie na chwilę dobranockę na TV (w formie bajek z Ipli) i chciała dotykowo wybierać którą chce oglądać :D

Odnośnik do komentarza

Granie z dziecmi ?

Jak najbardziej - przeciez w gry z serii Lego mozna grac wlasnie z dziecmi w trybie kooperacji - razem o wiele lepiej sie gra.

Gry rozwijaja i to jest pewne - dziecko uczy sie w nich m.in. spostrzegawczosci, jezyka (ja sam duzo sie nauczylem) i nawet takich rzeczy jak koordynacja reka/oko.

Wazne zeby dobrze dobierac tytul do wieku i umiejetnosci, wiec wlasnie gry z serii Lego, Mario czy Little Big Planet moga byc idealne, nie jakies strzelaniny czy bijatyki.

Odnośnik do komentarza

Jakby coś się kiedyś pojawiło to coś tam można pokazać. Jak podrośnie to wspólne pierwsze giercowanie na PC i jakiejś kąsoli, pewnie następnej PS10.Klasyki gatunków też postaram się pokazać jak już będzie w miarę kumate bo widząc do czego zmierza ta branża to pozostanie praktycznie sam syf dla idiotów do "grania" więc niech wie jak kiedyś się robiło wielkie gry.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Nie boicie się, że takie wprowadzenie do gier zbytnio je pochłonie? Gdybyście mogli cofnąć czas, nie wolelibyście te tysiące godzin poświęcić na odkrywanie świata, gdy wszystko było fascynujące? Więcej interakcji z prawdziwymi dziewczynami niż z Aeris? :)

 

Chociaż wspólne granie na kanapie z bliskimi może zapewnić świetne wspomnienia i mocniejsze więzi. Dlatego trochę gardzę graniem online, gdzie tego pierwiastka nie ma.

Odnośnik do komentarza

Więcej interakcji z prawdziwymi dziewczynami niż z Aeris? :)

 

E? Gdzie ty żyłeś w ogóle, przecież do czasów gimnazjum dla młodych chłopców dziewczyny były prawie wrogami :F

 

A co do tematu to dlaczego nie? Kiedyś się spedzało czas z dzieciakami przy planszówkach, a teraz można przy grach wideo. Byleby nie doprowadzić do tego, by 11 letni chłopak naku.rwiał po necie w coda bo to nie o to chodzi.

 

Jak mój dzieciak będzie grał w fifę 25 z grafiką ładniejszą od rzeczywistości to mu ściągne ze strychu starą pegazynę, odpalę Goala 3 i powiem mu "to jest gra piłkarska synek, a nie to gó.wno".

Odnośnik do komentarza

I będziesz konsolo wojenki trenował też z dzieckiem ;]

 

Córkę wprowadziłem granie stopniowo, lubiła zwierzątka to kupiłem jej Zoo Tycoon i zagrywała się we wszystkie części. Chciałem, żeby poznała trochę faktów z historii to pokazałem jej Cywilizację 4, lubiła grac pokojowo, to poustawiałem jej grę tak, żeby wrogowie jej nie atakowali i na niskim poziomie wygrywała przez dominację kulturową, przy okazji poznała sporo z historii czym błyszczała w szkole :] Razem graliśmy w Little Big Planet, LEGO gierki, jako jedyna z nas nie wstydzi się zaśpiewać w Guitar Hero czy innym Rock Bandzie. Uwielbia Flower i Journey. Gry uważam za cześć popkultury i musi je znać tak jak muzykę, książki czy filmy.

Odnośnik do komentarza

Jestem na tak dla gier dla dzieci pod warunkiem filtrowania treści, za nic da malucha nie pokażę gry, która wg mnie zawiera treści nieodpowiednie dla tej grupy wiekowej, nawet jeżeli wśród moich znajomych takie sytuacje występują.

 

Moje pociechy (4 i 5) chętnie grają na ipadzie, stąd bardzo chwalę sobie appstore ze względy na ilość dostępnych treści dla dzieci.

 

Co do konkretnych gier to z synem czasami gram w Lego Star Wars (ogólnie to wszystkie gry z serii lego są dość prześmiewcze jeżeli chodzi o przemoc) na coopie, co prawda więcej ja tam robię, ale zabawa i tak jest fajna, córka woli się nam przyglądać, ona traktuje to jako film. Czasami odpalam jakąś samochodówkę (tryb free roam) i pozwalam maluchom pośmigać po terenie na kierownicy. Od czasu do czasu Eye Toy dla wszystkich i kilka gier edukacyjnych na lapku (Królik Bystrzak itp). Wiele gier przechodziłem w ten sposób, ze ja grałem, a dzieciaki komentowały (ipad: Paper Monsters, Max and Magic Marker, Lost Winds 1 i 2, PS2: Wall-e).

Odnośnik do komentarza

Synek póki co olewa granie. Lata po domu, klocki, samochody i różne inne rzeczy mu w głowie. Konsol nie dotyka, padów nie rusza, w ogóle nie zwraca na nie uwagi, a przecież widzi dość często jak tata pogrywa.

Nie będę go uświadamiał bo i tak rówieśnicy będą stanowić u niego większy autorytet w temacie gier niż ojciec, ale będę się starał by zbyt wielew domu nie siedział. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...