Skocz do zawartości

BAN czy karta sieciowa poszła się kochać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż mam taki problem. Od miesiąca nie mogę połączyć się z XBOX Live ( kabel ethernet ). Konsola łączy się z siecią ale z internetem już nie. Przeszukałem tony internetu i za bardzo nic nie znalazłem. Net na kompie i na PS3 śmiga jak marzenie, więc to nie wina dostawcy. Co do tego bana, to też nie jestem za bardzo pewien. W sumie nie mam za co go dostać ( no dobra, przyznaje się - z rok temu kupiłem lewe punkty na allegro ). Info też żadnego o M$ nie dostałem, że jestem zbanowany. Kiedy wchodzę https://live.xbox.com/pl-PL/Home i loguje się też nic nie straszy.

Może karta sieciowa poszła się smażyć? Miał już ktoś coś takiego? Ile wymiana?

 

PS. Na bezprzewodowym to samo. Łączy się z siecią ale z netem nie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak jesteś w "przetestuj połączenie" to łączy się z routerem czy od razu błąd wyskakuje ?

 

Łączy z routerem/kablem ( sieć ) ale przy połączeniu z internetem już wyskakuje błąd.

 

Qvstra:

Też mi się wydaje, że bym dostał jakiś komunikat, że mnie M$ zbanował, a tu nic. Więc pewno będzie karta do wymiany.. kur..

Edytowane przez fightclub87
Odnośnik do komentarza

Jak jesteś w "przetestuj połączenie" to łączy się z routerem czy od razu błąd wyskakuje ?

 

Łączy z routerem/kablem ( sieć ) ale przy połączeniu z internetem już wyskakuje błąd.

 

Qvstra:

Też mi się wydaje, że bym dostał jakiś komunikat, że mnie M$ zbanował, a tu nic. Więc pewno będzie karta do wymiany.. kur..

 

W ustawieniach sieciowych przestaw na ustawienia fabryczne, restet konsoli i jeszcze raz spróbuj się połączyć

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zobacz czy masz ustawienia sieciowe są domyślne(automatyczne). Jeśli nie połączy to spróbuj manualnie wpisać mu ip czyli:

  • Adres IP: 192.168.0.2 <------- W tym miejscu możesz wpisać od 2 do 200 (możliwe że 2 nie zadziała gdyż jak napisałeś podłączałeś ps3 i router mógł domyślnie przypisać)
  • Maska podsieci: 255.255.255.0
  • Brama: 192.168.0.1
  • Podstawowy serwer DNS: 194.204.152.34
  • Zapasowy serwer DNS: 217.98.63.164

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

niestety ale jak karta sieciowa jest uwalona to by i siec LAN nie dzialala, najczesciej nic nie dziala, nawet nie wykrywa podpietego kabla, nie mowiac juz o przyznaniu IP

wiec na moje oko to raczej nie karta, albo jakies bledne ustawiania w sieci lub jakies blokady portow, albo ban

 

po za tym piszesz ze bezprzewodowo to samo, wiec to oczywiste ze nie karta, karta na kabel jest niezalezna od wifi....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...