Skocz do zawartości

Star Trek Movie Universe


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny film. Daję solidną 8/10. Justin Lin sprawdził się w roli reżysera dostarczając sporo akcji, scen trzymających w napięciu, interesujących ujęć rodem z Szybkich i Wściekłych (wstawki z "maski" Enterprise a'la GoPro niszczą system), ale zachowując ducha Treków. Kilka scen i wątków mogłoby być trochę lepiej poprowadzonych (głównie motywacja czarnego charakteru i rozwinięcie jego historii), ale jako całość film jest mega rozrywkowy i nie nuży. Urban i Quinto tworzą fajny duet, nowa panienka Jayla ze Scottym tak samo. No i kilka scen, które zapadną na długo w pamięci

: pierwszy atak roju na flotę, ponowne uruchomienie starego USS, "Sabotage" i time-lapse z budowania nowego Enterprise

. Plus świetny hołd dla Nimoya, aż się łezka w oku kręci. Warto.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bezpieczny, zachowawczy sequel, zmierzający jeszcze mocniej w stronę generycznego kina SF z poprawnym (i przynajmniej konsekwentnym w porównaniu do poprzednika) złym, poprawną acz głupkowatą fabułą i poprawnymi, acz coraz mniej porywającymi bohaterami. To co mi się naprawdę nie podobało, to "akcje", nieczytelne, momentami wręcz debilnie zrealizowane. Jest OK/10.

Odnośnik do komentarza

Nieukrywam że jest to jak na razie najlepszy wakacyjny blockbuster jaki widziałem, a seans w IMAXie tylko mnie w tym utwierdził. Nie spodziewajcie się fajerwerków ani rewelacji. Lin chciał zrobić film dla ludzi którzy pokochali reboot z 2008 jak i dla fanów starego serialu. Wyszło prawidłowo.

 

Dobre kino na wakacje/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Beyond obejrzane - na poziomie scenariusza, scen akcji, czarnego charakteru - najsłabsza część Abramsowej trylogii (choć tej części nie reżyserował). Ale ja o czym innym - w przypadku tego filmu lewactwo wylewa się z każdego bajta, wali po uszach i oczach bez ostrzeżenia. Może nie aż tak, jak w przegiętym do granic możliwości Zwierzogrodzie, ale jednak. Wrażliwych, jak ja, ostrzegam.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Ciężko żeby nie było lewactwa w Star Treku, na którym całe to uniwersum się opiera i w zamierzeniu jest to dobre lewactwo.

Co innego jednak piękna lewacka wizja przyszłości a co innego realistyczne podejście do mentalności ludzkiej tu i teraz.

Nie ma szans.

 

'Beyonda' niestety nie widziałem jeszcze, co zamierzam dzisiaj zmienić.

Odnośnik do komentarza

Star Trek Beyond to najlepszy trekowy film od czasów Undiscovered Country. Całość jest na tyle dobra, że jestem nawet w stanie wybaczyć przeciętnego badguy'a i motor. Jest akcja, jest rozwój postaci, jest humor, jest różnorodność, jest pełno nawiązań do TOS i subtelnych ukłonów w stronę fanów. Nie ma cycków, nachalnego romansu, przesadnych debilizmów. A i od strony reżyserii niektóre scenki oglądało się na wdechu, jak chociażby początkowy przelot po Yorktown.

 

Szkoda Yelchina, ale mam nadzieję, że nawet bez niego ujrzymy w przyszłości więcej trekowych filmów z nową załogą i na podobnym poziomie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja również obejrzałem przedwczoraj i zdecydowanie najbardziej czuć ducha oryginalnego zamysłu serialu/filmów od wielu lat.

Tak jak pisał Pajgi, bezpieczny sequel, ale ile frajdy!

A motyw ze statkiem

klasy NX, czyli takim samym jakim latał Jonathan Archer w Enterprise

mnie szczerze rozwalił.

 

8+/10

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ST:B

 

najmniej mi się podobał  z całej trylogii, w zasadzie nie podobało mi się wszystko co było  w tej części  jak pamiętam nie bylo (przynajmniej w takich dawkach) w poprzednich, mianowicie:

 

 

- straszne głupoty - muzyka która niszczy samolociki, serio, (pipi)a naprawde? dlaczego nagle wybuchały, to ze przestały np. dostawac ifno  z bazy, albo koordynaty sie poyebały musiało oznaczac automatyczną destrukcję?

- cała scena z odzyskaniem niby artefaktu  ze szczatkó enterpise, i  wysłaniem sos,  z pozniejszym odpaleniem go by nareszcie zabić ta brzydką zdzire, nie na moje nerwy, samolocik sie pali, podziurawiony jka sito, nie dosc ze komputry działają, to jeszcze odpalił,  szkoda gadac.

- cała akcja z motorkiem była nudna i ch,ujowa

- pare żartów było kiepskich, czekov już pod koniec w(pipi)iał.

- wielce smiercionośna bron czekała sobie w powietrzu aż bohatery skończa się lac po mordach a ten dobry nacisnie 4 dzwignie

 

 

 

Plusy to cała reszta, było ich multum. Film był dla mnie za długi, nie pamietam kiedy ostatnio odczułem coś podobnego 7/10.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Będąc szczerym zarówno Into Darkness jak i Beyond nie były dobrymi trekami... filmami zresztą też nie. Tarantinowski Trek jest jeszcze w powijakach i ciężko cokolwiek na ten temat napisać. Czwórka? Od samego początku był problem jak zastąpić zmarłego Yelchina (postanowiono go ostatecznie nie zastępować jeśli pamięć mnie nie myli), a pogłoski o wykluczeniu Thora i Trevora pojawiały się od dawna. Zresztą, czy Enterprise jest jedynym statkiem Federacji? Nie ale raczej nie zastąpią kultowej załogi noobami w statku o choojowej nazwie. Na pewno nie w filmie, który ma przynieść pieniążki. Jednak alternatywna oś czasowa, którą stworzył Nero w pierwszym Treku ma potencjał. Zawsze można paluchem przesunąć wydarzenia o kilkadziesiąt lat i wdrożyć alternatywną wersję Next Generation. Chociaż to z kolei koliduje, z powrotem Stewarta w czerwono-czarny sweterek. Kolejny reboot dla Kirka i ekipy? Nie bardzo. Ludzie i tak gubią się w podstawowej wersji. Raczej zmienią Pine'a na doświadczonego aktora, znajdą innego Checkova i ruszą w inny rejon galaktyki. Może po drodze kogoś tam jeszcze wymienią.

Jeśli tylko zmiany wyjdą na lepsze jestem za.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...