Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Jestem w trakcie nadrabiania nowych komiksów.

Przeczytałem pierwszy zeszyt Batmana z DC Rebirth:

4905531batman.jpg

 

Jak na razie jest nieźle. Chociaż ta akcja

z samolotem była jak dla mnie nieco przekombinowana. Jestem ciekaw jakie będą relacje pomiędzy Gackiem a "Gotham" i Gotham Girl

 

 

Za jakiś czas zamierzam przeczytać Justice League:

 

262831534229.jpg

 

Co sądzicie o tych dwóch seriach?

Odnośnik do komentarza

Wonder Woman też da się czytać. Wydarzenia w dwóch liniach czasowych.

Flash zaczyna grubo bo od Godspeed i speedsterów na każdym rogu ulicy. Chociaż kreska kompletnie mi nie leży.

JL mały mayhem, a Titans ścierają się z dawnym wrogiem, którego new 52 wymazało -

Abra Kadabra.

Nie mogę się tylko pogodzić z przeniesieniem Raven i Beast Boy'a do młodych.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rekomendacje. Wkrótce przeczytam All Star Batman, Flasha i "Tytanów".

 

Jestem po pięciu zeszytach Batmana z DC Rebirth

Początkowo nie podobało mi się przedstawienie Gacka jako postać, którą nic nie powstrzyma, np. ta scena z samolotem o której wspomniałem wcześniej, czy ostatnia walka z Gotham przy pomocy JL. Cieszę się, że Gotham zginął. Była to irytująca postać (przynajmniej dla mnie). Jestem ciekaw jak przedstawią dalsze losy Gotham Girl

 

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem wszystkie zeszyty Batmana z Rebirth oraz pierwszy tom JL. O ile ta druga seria ma swoje "momenty", to mam wrażenie, że Gacek jest o klasę lepszy. Bardzo dobry tom "I am Suicide", ale głównie dzięki pojedynczym momentom, np.

spotkanie Batmana z Bane'm, który następnie jak zwykle miotał Batmanem gdzie popadnie, krótka historia Bane'a, oraz relacje między Batmanem a Cat Woman. Podobał mi się ostatni zeszyt, który skupił się na relacjach między tą parą.

 

W międzyczasie wyszła nowa mini-seria "Justice League vs. Suicide Squad"

18250231586591.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Minął prawie rok od megabomby w postaci "Rebirth" i chyba wreszcie doczekamy się wyjaśnienia końcówki. Nadchodzi crossover Batmana i Flasha.

Jeśli nie czytaliście Rebirth albo nie zaznajomiliście się z finałem tego zeszytu to nie otwierajcie spoilera

 

Vf6sW7o.gif

 

Pokazano też alternatywną okładkę z pewną osobistością z uniwersum Flasha

 

Imyka7K.gif

 

 

Strój wskazuje, że będziemy mieć do czynienia z wersją z przed Flashpointu.

Może być grubo :obama:

Crossover będzie 4-częściowy (po dwa na Gacka i Flasha) i startuje 19 kwietnia wraz z Batmanem #21

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio wciągnąłem się w lekturę "Nightwinga".

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych serii z DC Rebirth. Dobre połączenie akcji z humorem. W pierwszym tomie "Better than Batman" Dick Grayson poznaje

 

Raptora, pierwszy raz spotkali się podczas misji w Moskwie, w zeszycie drugim. W między czasie spotyka się również z Batgirl.

W pierwszym Tomie Dick wraz z Raptorem walczą z Trybunałem Sów

 

Pozostał mi jeszcze jeden zeszyt z tomu pierwszego, jak dla mnie "Nightwing" to pozytywne zaskoczenie, wcześniej jakoś nie za bardzo lubiałem tą postać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio wydano DARK DAYS: THE FORGE #1 to pierwszy z dwóch one-shotów, stanowiących prolog do startującego w sierpniu DARK NIGHTS: METAL

"Mroczne Multiwersum nie jest krzywym

odbiciem "naszej" Ziemi z DCU. To ocena

możliwości bazująca na koncepcjach

mrocznej materii i mrocznej energii."

http://dcmaniak.blogspot.co.ke/2017/06/cbn-comic-book-news-150.html?m=1

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 

Gotham Central dobre? Moge miec omnibus za 250zł i sie mocno zastanawiam.

ZAJEDWABISTE, bierz i nie myśl za dużo. Przygotuj się tylko na to, że to nie jest historia o Batmanie, a o policjantach z Gotham - to NIE JEST superhero :-) A jak nie podejdzie (w co wątpię) to sprzedasz :-P

 

Wlasnie wiem, o czym to jest i dlatego sie zastanawiam nad zakupem, mam przesyt komiksow o superbohaterach.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja czytam i ostatnio nadrobiłem zaległości z ostatnich miesięcy. I to będzie złota jesień w DC Comics. 

 

Flash - Od czasu crossovera z Batmanem dzieje się dobrze. Wrócił dawno zaginiony (znów), Flash z negatywną mocą, a ostatni nr to już full metal Akira. Tylko kreska boli dalej.

 

Batman - Joker I Riddler mają chyba okres. Pierwszy się nie uśmiecha (nie wspominając już o śmianiu się), a drugi dzierga sobie "?" ostrzem na klacie. No i rozpętują wojnę na dow(nene)y i zagadki. A i Gacek się

oświadczył.

 

 

Wonder Woman - Nadeszło rozwiązanie tajemnicy, która dręczyła Amazonkę od pierwszych nr. Wraz z finałem scaliły się wątki prowadzone równolegle - początki WW i teraźniejszość. Sama tajemnica lekko mnie zawiodła. Nie było dupnięcia. Na plus relacje Diany i Cheetah. Jednak nowa historia zaczyna się od konkretów:

Herkules zostaje zabity i wraca Grail z gówniarzem Darseidem.

Będzie moc.

 

Titans - po walce z Kadabrą mamy starcie z Psimonem i Fearsome Five, zdrajcę w szeregach Tytanów, trójkącik Wally-Donna-Arsenal i Lazarus Contrackt (specjal), który ponownie rzuca Tytanów (i Młodych) przeciwko Deathstroke'owi. Dzieje się grubo.

 

Detective Comics #965 - Tylko ten jeden nr, a to ze względu na to, że przywracają

Tima Drake'a.

Chłopak wraca z niewoli, a tożsamość porywacza kopie w jaja. Jadą z grubej rury i dlatego też chyba zainteresuję się Action Comics bo ta postać jest tam bardzo ważna.

 

Justice League - Po kilku krótkich historyjkach nadszedł czas na "Legacy" (#26). W skrócie w odwiedziny z przyszłości wpada dzieciarnia Ligi.

Barry i Jessica mają trójkę dzieci (bliźniaki świecące kolorami pierścieni i speedsterkę), Cyborg - cyfrowego syna, Mera i Arthur córkę, a Wonder Woman syna i to nie z Trevorem. No ciekawe kto jest ojcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Jak to bywa w komiksach w przyszłości Liga nie istnieje bo wybiła ich jedna laska, a dzieciarnia w poszukiwaniu pomocy cofa się w czasie. Oczywiście coś się po drodze (pipi)i sromotnie i wszystko trafia jasny szlag. Jest też cameo Cable Aquamana. Pachnie mi to mocno Next Avengers ale czyta się przyjemnie.

 

I teraz najlepsze bo wystartował Dark Nights METAL i cytując klasyka

 

kto nie czyta METAL niech lepiej zacznie. co tam się odpie.rdala :obama:.

Czego boi się Batman? Co sprawia, że nawet Joker jest przerażony? Co się dzieje, że starzy bogowie pakują walizki, porzucają Olimp i spieprzają w podskokach jak najdalej od Ziemi?

The Forge #1 przewraca wszystko do góry nogami (dosłownie). Wątki sięgają dużo dalej niż Crisis on Infinite Earths i czasów gdy Krona sięga początków multiversum i dotyka Boga. Wszystko jest powiązane.

Hełm Dr Fate'a, trójząb Aquamana, przedramienniki Wonder Woman, etc. Wszystkie mocarne artefakty łączy metal. A Batman jest w centrum tego wydarzenia, zwiastunem ciemności. Powracają kultowe postacie jak Hawkman & Hawkgirl, Dr Fate czy Dubbilex. 

 

Polecam zaczynać tak jak leci od Dark Days: The Forge #1

metal-reading-order.jpg

 

Jest dobrze, a przecież na horyzoncie już widać Doomsday Clock od Geoff Johnsa i Gary'ego Franka  :fsg:  :exact:  :ohboy:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...