Skocz do zawartości

Forza Motorsport 5


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie tylko jakiś trailer, zapewne na E3 padną konkrety i ujrzymy jakiś fest gameplay, ale ja się jaram. Forza4 wygląda super, a na papierze nowy Xbox jest dużo, dużo mocniejszy od 360. Na pewno dostaniemy dobrą oprawę, dużo wozów, dobrą fizykę i kokpity. Ja się jaram. TURN 10 to gwarancja jakości. Skoro GT6 wychodzi na PS3 to GT7 wypuszczą pod koniec nadchodzącej generacji i podzielą fury na Standard i Premium. 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Obejrzałem jeszcze 2-3 razy i jestem pewny, że określone momenty są na 99% z gry - wątpliwości mam do tych close-up'ów gdzie fury wyglądają rzeczywiście kosmicznie.

Odnośnik do komentarza

zobaczyłem trailer w dobrej jakości i do mnie na 100% to nie render. Jedyne co pewnie oszukane to model auta - tzn wzięty z autovisty bo w czasie realnego gameplayu na pewno nie będzie mieć takich szczegółów, że będzie widać takie detale na bieżniku.

 

Ogólnie FM5 ma wielkie szanse na na prawdę duży sukces, GT6 wychodzi na ps3 i do tego na razie zasługuje bardziej na miano GT5 spec3, a DriveClub choćby nie wiem jak fajny się nie okazał to jednak nie przebije się przez markę i rozbudowanie Forzy. Kto ma ciśnienie na racera na next genie wybór ma raczej jasny.

Odnośnik do komentarza

zobaczyłem trailer w dobrej jakości i do mnie na 100% to nie render. Jedyne co pewnie oszukane to model auta - tzn wzięty z autovisty bo w czasie realnego gameplayu na pewno nie będzie mieć takich szczegółów, że będzie widać takie detale na bieżniku.

 

Ogólnie FM5 ma wielkie szanse na na prawdę duży sukces, GT6 wychodzi na ps3 i do tego na razie zasługuje bardziej na miano GT5 spec3, a DriveClub choćby nie wiem jak fajny się nie okazał to jednak nie przebije się przez markę i rozbudowanie Forzy. Kto ma ciśnienie na racera na next genie wybór ma raczej jasny.

Zależy jak mierzysz sukces. Bo po wynikach sprzedaży obu, to wszystkie części Forzy razem wzięte sprzedały tyle co GT5 i Prolog. Za to nie porównując do GT, to na pewno odniesie sukces na świeżej platformie.

A wątpię żeby jakiś fan GT kupił nowego Xboxa i Forzę, tylko dlatego, że GT6 nie wychodzi na next gena.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

sprzedażowo GT6 na bank zdeklasuje FM5 choćby z samego faktu ile ps3 jest na rynku. Chodzi bardziej o to, że FM na pewno zyska większe grono fanów, na jakie zdecydowanie zasługuje, do tego na pewno przyciągnie do XONE nowych użytkowników bo konkurencji na nextgenach przez jakiś czas mieć po prostu godnej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Hela: Forza 2, 3 i 4 to ok. 12 mln sprzedanych sztuk - jakby na to nie patrzeć, to jest sukces patrząc na to jak radzą sobie inne i do tego multiplatformowe racery. Większego sukcesu nie będzie bo sonyboty wolą czekać 10 lat na kolejne GT i nową generację aut standard - brzmi śmiesznie, ale taka jest prawda. Jeśli fani GT nie ściągną klapek z oczu, to pod względem sprzedaży FM już dalej nie pojedzie, może za to lecieć w dół bo moda jest na inne gry.

Odnośnik do komentarza

Hela: Forza 2, 3 i 4 to ok. 12 mln sprzedanych sztuk - jakby na to nie patrzeć, to jest sukces patrząc na to jak radzą sobie inne i do tego multiplatformowe racery. Większego sukcesu nie będzie bo sonyboty wolą czekać 10 lat na kolejne GT i nową generację aut standard - brzmi śmiesznie, ale taka jest prawda. Jeśli fani GT nie ściągną klapek z oczu, to pod względem sprzedaży FM już dalej nie pojedzie, może za to lecieć w dół bo moda jest na inne gry.

Sam wole Forzy od GT, ale jednak nie ma co porównywać jej wyników sprzedaży do GT.

 

 

sprzedażowo GT6 na bank zdeklasuje FM5 choćby z samego faktu ile ps3 jest na rynku. Chodzi bardziej o to, że FM na pewno zyska większe grono fanów, na jakie zdecydowanie zasługuje, do tego na pewno przyciągnie do XONE nowych użytkowników bo konkurencji na nextgenach przez jakiś czas mieć po prostu godnej nie będzie

Z tymi nowymi użytkownikami, to bym nie przesadzał. Przyciągnie tych ludzi, których przyciąga od lat - fanów Forzy.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

i raczej nigdy nie będzie się dało jej porównywać. Sęk w tym, że dzięki braku konkurencji na next genach i tak topowej oprawie na pewno więcej nowych ludzi zauważy, że sim na konsolach to coś więcej niż GT. Im większy nacisk Turn10 na Polyphony tym większa szansa, że Kaz w GT7 wypier.doli te zje.bane standardy i stworzy wreszcie GT na miarę części z psx i ps2

Odnośnik do komentarza

i raczej nigdy nie będzie się dało jej porównywać. Sęk w tym, że dzięki braku konkurencji na next genach i tak topowej oprawie na pewno więcej nowych ludzi zauważy, że sim na konsolach to coś więcej niż GT. Im większy nacisk Turn10 na Polyphony tym większa szansa, że Kaz w GT7 wypier.doli te zje.bane standardy i stworzy wreszcie GT na miarę części z psx i ps2

Jakby mieli tak po prostu 'zauważyć' i pobiec do Xboxa i Forzy, to by to zrobili w trakcie wiecznego czekania na GT5.

To już niestety prędzej ludzie zwrócą uwagę na Project Cars, jeśli końcowy produkt dotrzyma składanych obietnic.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

i raczej nigdy nie będzie się dało jej porównywać. Sęk w tym, że dzięki braku konkurencji na next genach i tak topowej oprawie na pewno więcej nowych ludzi zauważy, że sim na konsolach to coś więcej niż GT. Im większy nacisk Turn10 na Polyphony tym większa szansa, że Kaz w GT7 wypier.doli te zje.bane standardy i stworzy wreszcie GT na miarę części z psx i ps2

 

Ludzie kupują GT bo to GT. Koniec, kropka. Tak samo ci co kupują FM, kupują ją bo to FM. Nie ma co dorabiać do tego żadnej idei. Jakby ludzie patrzyli na jakość to by nie kupowali GT5, a X360 i FM. Siła marki robi swoje. Tak samo jak żaden nowy FPS w klimatach SF nie odniesie już takiego sukcesu jak Halo - ludzie znają to od lat i biorą w ciemno, a nowemu IP da szansę 1 na 10.

Odnośnik do komentarza

wy tu pierdzielicie farmazony o sprzedaży a ciekawe czy w końcu po 3 częściach zobaczymy nocne wyścigi i warunki atmosferyczne, niby samochody w trailerze mają włączone przednie światła ale to nic nie znaczy, T10 już dwa razy zrobiło ludzi w uja z tym   :turned:

FM5 potrzeba nowych ficzerów - noc, pogoda, prawdzie pit stopy, dużo nowych tras, nowe licencje, itd.

 

btw. trasa w Pradze ma mieć rozmiary podobne do Camino Viejo/Fujimi Kaido.

Odnośnik do komentarza

Po przeanalizowaniu trailera i screenów.. :P

Całość wygląda jednak na real-time (być może tradycyjnie podrasowany w kwestii AA itp). Tylko jedno ujęcie wyglądało dla mnie podejrzanie - scena ze ścianą opon (białe i czerwone). Jeśli to też było z gry to... po (pipi) takie coś? Marnotrawienie zasobów.

Jeśli idzie o auta to ja akurat na nowych konsolach na takie właśnie modele licze w grze (lub przynajmniej na replayach, bo podczas wyścigu i tak nie będzie tego widać). Ładne cienie na samochodach i kozacko odwzorowany lakier metaliczny.

3 rzeczy póki co na minus w temacie grafiki:

- tylne światła w McLarenie F1 nadal wyglądają jak w Forzy 2... (widocznie nadal nie stworzyli shadera jak w GT5/GT6, z pomocą którego odwzorowane są faktury szkła).

- dym nadal kulawy (ale to obstawiam, że jednak się zmieni do czasu premiery)

- cienie otoczenia nie są real-time'owe, tylko wypalone, widać to w kilku miejscach jak nakładają się na siebie, nie są zgodne z położeniem słońca, i to jak padają na samochód (jak tekstura padająca prosto z góry - pionowo). To akurat niestety świadczy o tym, że o zmienych porach dnia można zapomnieć (a przynajmniej na miejskich trasach.. no chyba, że do premiery to się zmieni).

 

Ktoś powie, że się czepiam... ale to samo robię ze wszystkimi grami, ostatnio z GT6... po prostu zwracam uwagę na takie rzeczy :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.