Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać? Czyli nie wiem co dobre, a mam ochotę zagrać...


Agent007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na forum. Nie wiedziałem gdzie to „wcisnąć”, więc za wszystko przepraszam.

Lubię Pokemony, lecz mam problem dotyczący ich. Nie wiem, co wybrać. Mam do wyboru:

1. Pokemon Rumble (3DS)

2. Pokemon Black/White 2 (NDS) [podobno gry z DS-a działają na 3DS-ie]

3. Pokemon X/Y (3DS) (10.2013.)

Nie wiem, czy kupić Poki, czy czekać na nie.

Dziękuje za rady i pozdrawiam.

Agent007

Odnośnik do komentarza

To w tym dziale nie ma tematu "Jaką grę wybrać?" O_o?

 

Ale do rzeczy. Te Pokemon Rumble bym sobie odpuścił, to nie jest pełnoprawna część gry, tylko jakiś spin-off. Polecam Pokemon White 2/Black 2. Nie grałem, ale słyszałem, że to lekko ulepszone Black/White. Jeśli tak jest, to znaczy, że są świetne, bo już B/W były naprawdę, naprawdę grywalne.

 

A na Pokemon X/Y czekaj swoją drogą, bo pewnie zamiotą równo :).

 

Innymi słowy: graj we wszystko, omijaj tylko spin-offy z daleka.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Niby były 2, ale te rozbudowanie było tylko iluzją i miało swoje wady. Raz, że przez to gra była za łatwa (śmiesznie niskie levele gym leaderów), a w Kanto tak naprawdę nie było za dużo do roboty. 2 kraina była strasznie pocięta i tylko umownie była pełnoprawnym światem do zwiedzania.

 

Każda część po G/S/C jest bardziej rozbudowana. Lepiej zwiedzać jedną porządną krainę, niż taką piątą wodę po kisielu jak Kanto w 2 generacji. Za małolata pamiętam, że też jarałem się tym, że G/S/C są najlepsze, bo jest w nich najwięcej roboty, ale po zagraniu w remake'i, pękły mi okulary nostalgii i doceniłem kolejne części.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jeśli chodzi o 3DS'a to w kwietniu wychodzi Fire Emblem: Awakening, zaś z RPGów które wyszły w Europie to polecam Tales of the Abyss.

 

Co do RPGów na DS'a to jest ich bardzo dużo i na pewno znajdziesz bez problemu kilkanaście do kilkudziesięciu pozycji. Golden Sun: Dark Dawn, remake'i FFIII i IV, FF Tactics: Grimoire of the Rift, Suikoden Tierkreis, Radiant Historia, Lufia; Curse of Sinistrals, Valkyrie Profile: Covenant of the Plume czy dwie części Blue Dragona to podstawa. Polecam sprawdźić trailerki różnych pozycji bo nawet niżej ocenione produkcje jak Children of Mana czy Heroes of Mana i parę temu podobnych SRPGów mogą przypaść ci do gustu (choć jednym z najlepszych SRPGów to FFXII: Revenant Wings).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To zależy, czasami w kwestii RPGów na DS"a na allegro jest kompletna posucha, innym razem jest tego tyle że takiego FFXII: Revenant Wings w pełni kompletnego 3xA kupisz za max. 30zł. Trochę cierpliwości a kupisz masę produkcji z tego gatunku za niewygórowaną kwotę.

Odnośnik do komentarza

Akurat rzadki tytul, polecam ebay.com i stamtad kupic, jak Ci nie zalezy na komplecie to sam cart + wysylka za okolo 33$ mozna kupic. Ale co jak co Suikoden to troche sredniak niestety, niechetnie to mowie bo uwielbiam serie Suikoden ale jednak ja bym tego nie polecil jako jedna z pierwszych zeby sie ktos nie zrazil. Sa lepsze gry, np te ktore wspomnialem.

Odnośnik do komentarza

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem 3DSa. Konsolkę kupiłem dla nadchodzących gier - FE Awakening, Etrian Odyssey 4, Poki... Fajnie że zaczyna się coś na 3DSie dziać :) bo mimo że posiadam wszystkie handheldy od N począwszy od GBC, to z kupnem 3DSa zwlekałem, bo moim zdaniem zwyczajnie nie było w co grać. Zanim jednak te świetne gry będą miały europejską premierę, muszę zadowolić się Laytonem i lecącym do mnie z Amazona Virtue's Last Reward (mam nadzieję, że gra będzie tak genialna jak 999), tylko... przydałoby się coś jeszcze :) eShop ma całkiem pokaźną bibliotekę, tylko nie wiem na co się zdecydować. Mam ochotę na coś, co byłoby odskocznią  od "poważniejszych" gier, coś do czego można przysiąść na 15 minut i dobrze się bawić. Z drugiej strony żeby gra sama w sobie była w miarę długa. I nie za droga ;)

 

Doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Liberation Maiden a jak już to kup sobie może Super Mario 3D Land lub New Super Mario Bros. 2: na 15 minut dziennie, nie za krótkie (zwłaszcza próbując przejść oby dwie pozycje na 100%) albo Star Fox 64 3D. Jak dla mnie możliwości jest multum, tylko trzeba się ew. otworzyć na nowe gatunki lub serie. Bo gdybym osobiście miał opierać się na samych produkcjach Visual Novel lub jRPGach to bym poczekał jeszcze pewnie z rok lub dwa ale dzięki zróżnicowaniu gatunków mam w czym przebierać (pozostaje kwestia dostępności i cen). 

Odnośnik do komentarza

A czego dokladnie nie znalazles? Wszystko jest teoretycznie dostepne od reki, wystarczy dobrze poszukac. Ja bym zaczal od FF tactics grimoire of rift, the world ends with you, radiant historia. Jesli nigdy nie grales w Chrono Trigger to od tego.

No no napewno,wszystko dostępne od ręki!...o czym Ty mówisz!.. i do tego za 30zł! HAHAHAHA Dobre!

Edytowane przez Drexciyan
Odnośnik do komentarza

 

A czego dokladnie nie znalazles? Wszystko jest teoretycznie dostepne od reki, wystarczy dobrze poszukac. Ja bym zaczal od FF tactics grimoire of rift, the world ends with you, radiant historia. Jesli nigdy nie grales w Chrono Trigger to od tego.

No no napewno,wszystko dostępne od ręki!...o czym Ty mówisz!.. i do tego za 30zł! HAHAHAHA Dobre!

I po co te zaczepki? Mam wrazenie ze albo nie dokladnie czytasz albo wypisujesz jakies babole nie znajac sie do konca na tym co sie dzieje na rynku gier DS.

 

Po pierwsze nie przypominam sobie zebym pisal gdziekolwiek ze wyzej wymienione przeze mnie gry sa za 30zl, czytaj posty dokladniej. Po drugie siedze glownie w grach DS i wiem co jest dostepne a co nie jest, wystarczy dobrze poszukac, sa oczywiscie rzadsze tytuly ale to przewaznie niszowe crapy.

Gry o ktorych wspomnialem sa dostepne od reki, FF tactics uzywka mozna spokojnie za 50-60zl wyciagnac,the world ends with you nowa folia za 60zl, radiant historia troche drozej bo 150zl ale tez dostepna od reki a chrono trigger jest w kazdym sklepie za 90-100zl.

Edytowane przez Velius
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

A czego dokladnie nie znalazles? Wszystko jest teoretycznie dostepne od reki, wystarczy dobrze poszukac. Ja bym zaczal od FF tactics grimoire of rift, the world ends with you, radiant historia. Jesli nigdy nie grales w Chrono Trigger to od tego.

No no napewno,wszystko dostępne od ręki!...o czym Ty mówisz!.. i do tego za 30zł! HAHAHAHA Dobre!

I po co te zaczepki? Mam wrazenie ze albo nie dokladnie czytasz albo wypisujesz jakies babole nie znajac sie do konca na tym co sie dzieje na rynku gier DS.

 

Po pierwsze nie przypominam sobie zebym pisal gdziekolwiek ze wyzej wymienione przeze mnie gry sa za 30zl, czytaj posty dokladniej. Po drugie siedze glownie w grach DS i wiem co jest dostepne a co nie jest, wystarczy dobrze poszukac, sa oczywiscie rzadsze tytuly ale to przewaznie niszowe crapy.

Gry o ktorych wspomnialem sa dostepne od reki, FF tactics uzywka mozna spokojnie za 50-60zl wyciagnac,the world ends with you nowa folia za 60zl, radiant historia troche drozej bo 150zl ale tez dostepna od reki a chrono trigger jest w kazdym sklepie za 90-100zl.

 

Taka zaczepka bo kompletne bzdury piszesz...dostępne od ręki ale nie u Nas,nawet na allegro ciężko dostać dobre tytuły i już napewno nie za 50złociszy ta no i ten chrono za 9 dych..taa..

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.