Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać? Czyli nie wiem co dobre, a mam ochotę zagrać...


Agent007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli szukasz @Rudiok dobrego Ace Attorney, to na NDS oraz na Androida (może iOS też) jest taki Spin-Off Ace Attorney Investigations. Główną postacią jest Edgeworth i jest lekko zmieniona mechanika rozgrywki, baaaardzo dobrze mi się w to grało. Polecam z czystym sercem: https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.capcom.kenji1en

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Czesc,

 

Napisze krotko czego na pewno nie szukam, co ogralem i co rozwazam ograc. I czekam na propozycje gier z kategorii malo znane i niedocenione oraz znane z kategorii ktore mnie interesuja :)

 

Posiadam 2DS, wiec gry wymagajace drugiego analoga raczej odpadaja.

Mogą być gry z DSa jak i 3DSa.

Mogą byc platformowki, logiczne, turowe, moze jakies jRPGi.

Chetnie przyjme gry do ktorych mozna usiasc na 20-40 min i bedzie poczucie ze sie troche pogralo, a nie tylko liznelo temat :D 

 

NIE SZUKAM

- Pokemony

- Mario (no moze 3D world... kiedys :) )

- Monster hunter

- Zeldy

- Metal gear solid

- Donkey Kong Country Returns (super ale ogralem na Wii; na 2DS troche maly ekran)

- Animal Crossing (i inne symulatory zycia, prowadzenia farmy)

- Ace Attorney/ Phoenix (chociaz te pozycje sa do rozwazenia, sprawdzenia jednej pozycji)

 

OGRAŁEM/OGRYWAM

- 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

- SteamWorld Heist

- Luigi's Mansion 2

 

ROZWAŻAM

- Fire Emblem Awakening (<-- mój faworyt)

- Metroid Samus Returns

- Boxboy (3 czesci)

- Shovel Knight

- Zero Escape: VLR

 

Z gory dzieki za propozycje!

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Panowie i Panie po 45h w Pokemon Ultra Sun gra mnie trochę zmęczyła i szukam czegoś na zmianę. Myślę o Dragon Quest VIII oraz Fire Emblem Fates lub Awaking(ale chyba ta część bardziej przemawia) może Xenoblade? Wpadło mi też w oko seria gier Ace Attorney Co sądzicie o tych dwóch pozycjach? Czy może jeszcze coś innego proponujecie na świeżo zakupiony new 2ds. (na razie tylko poksy odpaliłem)

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, NemoKOF napisał:

To może nie graj dla zmiany w RPG? Jakaś platformówka np, 3D Land - nie jest bardzo wymagający a daje masę satysfakcji.

Problem taki, że mnie średnio robią platformery. Właśnie RPG mi najbardziej się podobają. Tylko jest ich dużo i jak mam poświecić czas to chciałbym na dobrą grę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.07.2018 o 12:48, SetoPL napisał:

Panowie i Panie po 45h w Pokemon Ultra Sun gra mnie trochę zmęczyła i szukam czegoś na zmianę. Myślę o Dragon Quest VIII oraz Fire Emblem Fates lub Awaking(ale chyba ta część bardziej przemawia) może Xenoblade? Wpadło mi też w oko seria gier Ace Attorney Co sądzicie o tych dwóch pozycjach? Czy może jeszcze coś innego proponujecie na świeżo zakupiony new 2ds. (na razie tylko poksy odpaliłem)

 

Wszystko to świetne gry w swoich kategoriach. Są za bardzo "musisz zagrać", żeby dużo powiedzieć, poza tym, że bierz co ci pasuje. Fire Emblem Awakening to jedyna z tego grona gra stworzona faktycznie z myślą o 3DS-ie (czy, przynajmniej, graniu na handheldzie) i w tym sensie najbardziej perfekcyjne doświadczenie. Dragon Quest 8 to czołowy przykład starej szkoły jRPG-ów (co w dzisiejszych czasach może boleć), a Xenoblade - czołowy przykład nowej szkoły (z Wii, ale hej - jeśli przez 10 lat nie zagrałeś, lepiej na 3DS-ie niż nigdzie; no i nie ma co żałować braku efektu 3D). Pomijając fakt wciśnięcia dużej gry na malutki ekran, pierwszy (pierwszy!) Xenoblade to chyba najlepsza gra jaka wyszła na 3DS-a, i w ogóle.

 

Ace Attorney to kultowa dla niektórych seria gierek, w których głównie kilkasz do przodu. Ja je lubiłem, bo jak w żadną inną grę, mogłem grać jedną ręką leżąc na boku w łóżku. Ogólnie jeśli zagrasz przez godzinę w pierwszą część, która jest dostępna na wszystkim (albo w inną), to będziesz wiedział, ile to cię jara. 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 lata później...

Zostało mi 10$ na amerykańskim koncie Nintendo, a widzę są tam obecnie promocje na gry Atlusa. Warto by było wykorzystać przed zamknięciem eShopa...

 

Zastanawiam się nad którąś odsłoną Etrian Odyssey, albo Radiant Historia: Perfect Chronology.

 

Radiant Historia mam na NDS i prawdę mówiąc gry nie skończyłem w całości. A przecież to tytuł, który poniekąd wymaga powtórnych przejść. Dobrze wspominam, ale nie wiem, czy znajdę jeszcze czas i ochotę, żeby grę odświeżyć. Czy wersja 3DS wprowadza jakieś naprawdę znaczące zmiany, usprawiedliwiające przesiadkę? Słyszałem, że dodano voice-acting, ale czy jest opcja, żeby włączyć japońskie głosy?

 

Z Etrian Odyssey jest ten problem, że nie wiem, którą odsłonę kupić. A jak wspomogę się Internetem, to każda opinia inna. Na europejskim 3DS mam Etrian Odyssey Nexus. Dużo pozytywnego czytam o Etrian Odyssey V, ale także o Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight. Co jest ciekawsze, lub bardziej przystępne? Dodam, że nie chcę żadnej odsłony, która wymaga całkowitego rysowania mapy. Te skreślam z góry. Automap musi być, przynajmniej do ścian i korytarzy.

Odnośnik do komentarza

Wersja na 3DS nie zmienia prawie nic. Są czytane dialogi, co może dla niektórych wiele znaczy. Ogólnie ta wersja to głównie taki pretekst, żeby sprzedać grę, która okazała się bardziej popularna niż Atlus się spodziewał wydając oryginał. Np. może to samo zrobią z 13 Sentinels, bo nie każdy zczaił podczas premiery że to najlepsza gra jaką zrobiono na PS4 i nie kupił.

 

 

Od Etrian Odyssey Untold jest opcja automatycznego rysowania ścian. Ogólnie im nowsza gra, tym więcej opcji "ułatwiających życie". Samo pełzanie po lochach też ogólnie coraz prostsze. Większość różnic opisywanych przez fanów dotyczy rzeczy, które wychodzą po kilkudziesięciu godzinach. Chyba trudno powiedzieć o tak, która by cię się bardziej spodobała. Nexus chyba jest najlepszy dla nowego gracza którego nie obchodzi "tru Etrian", choć też jest chyba jeszcze dłuższy, niż reszta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wezmę chyba EOV. W US kosztuje 9$, a z tego co widzę ostatnia promocja na tę odsłonę w EU była w 2020, czyli jeszcze dawniej, niż cała reszta. Nie wiadomo poza tym, czy w ogóle powtórzą się jeszcze jakieś sensowne promocje w europejskim eShopie. Od miesięcy cisza w tej kwestii.

 

EOIV testowałem demko i jakoś mnie odrzuciło. Może dlatego, że była to pierwsza odsłona na 3DS i zdaje się jeszcze nie miała automapy. Untold pierwsza część wydała się "tylko ok" po demie, ale ta kosztuje raptem 40zł, więc jeśli kiedyś się zdecyduję przed zamknięciem eShopa, to przeboleję pełną cenę.

 

Zostaje 2 Untold. Ostatnie promo było w grudniu ubiegłego roku, więc może jeszcze jakimś cudem się powtórzy, to wtedy rozważę. Radiant Historia jednak sobie odpuszczam.

 

Przy okazji, w amerykańskim eShopie są obecnie wszystkie Megateny i Persony w promocji, dla tych co mają konsolkę z tego regionu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.