Jump to content

Sign in to follow this  
Deadeye

Awaryjność PS3

Recommended Posts

Ledwo kupiłem PS3 i już zgon... Ja(pipi)e.

Model SuperSlim, nówka sprzed półtora miesiąca. Konsola zawiesiła się podczas przeglądania PS Store - obraz się zaczął krzaczyć, nic nie reagowało. Nie działał nawet reset konsoli, więc wyłączyłem listwę zasilającą.

No i teraz PS3 się włączyć już nie raczy...

Nie wiem do końca co padło. Power "odpala" konsolę w tym sensie, że dioda zapala się na zielono, słychać, że napęd się rozkręca (jak płyta jest w środku, to się kręci), ale na TV nie ma sygnału, ani też nie słychać, żeby odpalał się dysk twardy. Jest za cicho.

Konsola nie widzi też pada - lub vice-versa. Z podpiętym kablem czy bez, na padzie zapalają się wszystkie cztery diody. Nie idzie też padem odpalić konsoli. Próbowałem "zresetować" pada dźgając ten przycisk z tyłu, ale bez zmian.

Próbowałem też przytrzymać przycisk Power dłużej - dwa piknięcia, trzy piknięcia - nic. Dioda cały czas świeci na zielono, tj. nie znika, nie gaśnie, nie mruga. Konsola "wyłącza" się i dioda robi czerwona dopiero gdy trzymam Power kilkanaście sekund. Próbowałem zmieniać kable HDMI (a nuż). Wyjąłem także dysk, z "nadzieją", że to właśnie on padł i chociaż konsola odpali jakieś awaryjne menu. Nic z tego.

Faktem jest, że zaraz po "zgonie" konsola była dość ciepła, zaś w samym PS Store siedziałem stosunkowo długo (zdaje się być dość zasobożerny), jednocześnie pobierając przy tym gierkę w tle.

Ktoś wie co może być problemem? Konsola jest niby na gwarancji, ale nie wiem czego się spodziewać. Szkoda mi danych z dysku, a nie mam póki co możliwości podłączenia go do kompa, celem zgrania danych (o ile działa).

Edited by Suavek
  • Upvote 1

Sprawdź czy da radę odpalić Recovery Menu. Jak nie to na gwarę, ale zapewne stracisz zawartość dysku.

W superslimkach chyba inaczej się włącza recovery menu, w starym modelu było tak:

Przytrzymaj przycisk "power" tak długo, aż konsola włączy się i wyłączy.

Konsola jest teraz wyłączona, przytrzymaj ponownie przycisk "power", aż usłyszysz dwa, szybkie piknięcia i puść przycisk.

Powinien ukazać się taki ekran:

konserwacja01-500x281.jpg

Po podpięciu pada, wybierz "Ponownie zbuduj baze danych".

---

https://www.youtube.com/watch?v=-pjTpcZevX0

---

No chyba, że u Ciebie coś się zjarało i nic się nie da zrobić.

Edited by grzybiarz

Recovery Menu się nie odpala. Są piknięcia, ale na ekranie dalej brak sygnału. Próbowałem różnych kabli HDMI, RGB i Composite, zarówno z dyskiem wpiętym do konsoli, jak i bez niego. Nic.

He's dead Jim?

No to nie pozostaje Ci chyba nic innego jak reklamowanie do sklepu.

Goodie...

Zakładam, że trzeba będzie odesłać wszystko. Spróbuję przynajmniej zorganizować jakiś kabel SATA, żeby dysk sprawdzić, bo prawdę mówiąc najbardziej to mi save'ów szkoda. A nuż chociaż te da się odzyskać.

Wiedziałem, że szrot szybko padnie, ten model, ale nie sądziłem, że aż tak. W sumie dobrze o tyle, że jeszcze gwarancja jest, ale oczywiście nie wiadomo co i kiedy dostanę z powrotem.

Kurczę musze się pochwalić, moja premierowa wersja konsoli, mój czarny chlebaczek ani razu nie odmówił mi posłuszeństwa. Musze więć powiedzieć, że awaryjność tej generacji była dla mnie bardzo mała :) Pora odłożyć ją do szafy i przesiąść się na ps4

Moja grubaska działa do dziś na CF i ma się dobrze, laser praktycznie nie używany. :twisted:

Robiłem format na ps3 (9godzin ku,rwa)

No i w trakcie prąd na chwilę odłączyli, więc wszystko szlag trafił. Teraz mam ekran " the file system is corrupted and it will be restored" - trzeba kliknąć OK, ale pad nie reaguje. 

Naciskam  guzik "PS" , wszystkie diody się swieca przez 15 sec i pozniej znikaja. Nic nie moge wcisnac, nic nie idzie.

Co do...?

Dostałem PS3 "z powrotem". O dziwo wszystko ładnie poszło, wbrew temu, czego się nasłuchałem i naczytałem o supporcie Sony. Rozmowa telefoniczna jak na tego typu linię BARDZO przyjazna i pomocna, szczegółowa. Przynajmniej na tle innych dotychczasowych doświadczeń, gdzie osoba po drugiej stronie często zachowuje się, jakby robiła klientowi łaskę wykonując swoją pracę. Zwrot kurierem na koszt Sony, po tygodniu mail, że konsola do mnie "wraca".

No nie do końca wraca, bo ewidentnie wymienili konsolę na nową. Już przy rozmowie telefonicznej facet podkreślał, że Sony zastrzega sobie prawo do wymiany modelu, także na model odnawiany. Niby żadna różnica, czy naprawiliby moją, czy inną, ale w sumie ciekaw teraz jestem, jak ma się sprawa żywotności takich konsol? Już teraz widzę różnice w działaniu, gdzie na przykład wbudowany zasilacz nowego modelu 'piszczy', gdy konsola jest wyłączona. Nie jestem pewien, czy też nie grzeje się trochę bardziej. Także dobrze zrobiłem, że zachowałem sobie szynę na dysk twardy, gdyż model, który dostałem z powrotem takowej nie zawierał.

Cóż, największy chyba plus, że zwrot trafił na okres urlopu. Teraz mam kolejny powód, by te słoneczne dni spędzać w domu przed ekranem, zamiast wyjść do ludzi. ;>

Wcześniej może źle się wyraziłem, bo mówiąc "nową" miałem na myśli, że dostałem inny egzemplarz, niż ten, który zwracałem.

Nówki fabryczne raczej nie przychodzą w opakowaniach zastępczych, nawet jeśli sama konsola była oklejona folią, jak nówka. Mowa o PS3, nie PS4, więc zgaduję, że taniej Sony w tym przypadku w ramach reklamacji odesłać odnawiany model, aniżeli fabrycznie nowy.

Jeden pies zresztą - ważne, żeby działało jak najdłużej. Jak by nie patrzeć nówka wytrzymała raptem miesiąc, więc reguły raczej nie ma. Niemniej jednak widzę, a raczej słyszę już teraz różnice w działaniu względem poprzednika. Zasilacz na ten przykład irytująco piszczy, ale czytnik płyt też zupełnie inaczej pracuje. Niby ciszej, nie buczy tak jak poprzedni, ale za to też dziwnie piszczy. Natomiast jak otworzyłem tackę, kiedy płyta jeszcze się kręciła, to tak zachrobotało, że bałem się, iż mi zarysuje dysk. Nie wiem czy to normalne, ale irytujące w przypadku PS3, gdzie płyta kręci się nawet wtedy, kiedy w ogóle nie jest używana. No i ciągle mam wrażenie, że konsola bardziej się grzeje, mimo tego, że nie ma już takich temperatur jak w zeszłych miesiącach. No chyba, że się przewrażliwiony zrobiłem i wydziwiam.

Czy przy błędzie 8002F14E tylko format ratuje sytuację?

Edit:Okazało się ze kabel blue ray był za słabo dopięty i już działa.

Edited by Litwin81
  • Upvote 1

Miśki, ile mogę wziąć piniendzy za konsolę z YLODem, sprzedawaną w celu wyciągnięcia z niej napędu?

Nie wiem gdzie to umieścić, ale chyba ten temat będzie najlepszy, kupiłem jakiś czas temu ps3 za grosze bez dysku, dziś rano wrzuciłem do niej dysk 320GB, ściągnąłem oficjalny update, konsola na nowym dysku pięknie wstała, chciałem zalogować się online i zdziwienie, nieaktualny firmware... Mówie wtf, to na oficjalnej stronie nie mają aktualnego ? No nic, ściągam, tym razem przez konsolę, update ściągnął się bez problemu, nestety przy instalacji na 99% wywala błąd (jak kod jest istotny to podam potem, dopiero z pracy wróciłem) i nie da się wejść nawet do recovery menu, piknie 2x powinno się pokazać menu a konsola dalej próbuje wgrać update, czy da się coś z nią zrobić jeszcze ?

Edited by Pelle

Czy można jakoś naprawić trofiki, przy których nie wyświetla się czas ich zdobycia? Mam problemy z zegarem i zauważyłem, że wbiło się kilka bez daty, a na psn profiles są one oznaczone jako "no time stamp" i że to niby pierwszy trofik jaki wpadł. W ogóle to orientuje się ktoś jaki jest koszt wymiany baterii w PS3?

Jakiej baterii w PS3?

Tej co niby datę i zegar trzyma? To nie bateria? Tak mi w pomocy technicznej Sony powiedzieli :) Dzwoniłem spytać co zrobić jak konsola daty nie trzyma i facet powiedział, że to bateria. Pytałem o koszt naprawy, ale powiedział, że naprawiają tylko konsole na gwarancji. Ja się na tym co w środku siedzi nie znam, więc pytam tutaj  :blush:

Edited by MLeKSk

Faktycznie, jest coś takiego:

https://www.ifixit.com/Guide/PlayStation+3+PRAM+Battery+Replacement/3490

PRAM Battery

A taką baterię, byś musiał kupić:

https://www.google.pl/search?q=battery+cr2032&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiclOmn7qzLAhXCHJoKHR1EDF0QsAQINw&biw=1912&bih=971

W sumie pierwsze słyszę, żeby ktoś miał z tym problem. Masz PS3 od premiery?

Edited by grzybiarz
  • Upvote 1

Faktycznie, jest coś takiego:

https://www.ifixit.com/Guide/PlayStation+3+PRAM+Battery+Replacement/3490

PRAM Battery

A taką baterię, byś musiał kupić:

https://www.google.pl/search?q=battery+cr2032&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiclOmn7qzLAhXCHJoKHR1EDF0QsAQINw&biw=1912&bih=971

W sumie pierwsze słyszę, żeby ktoś miał z tym problem. Masz PS3 od premiery?

Na necie widzę, że taki problem czasami się pojawia, ale nigdzie nie mogę znaleźć kosztów wymiany. Dostałem adres do lokalnego serwisu i jutro sobie zadzwonię. Mam nadzieję, że dużo nie wezmą. Niby idzie z tym żyć, ale te trofiki bez daty mnie irytują :-/

Moją PS3 mam od lipca 2009 (FATKA 80 GB); raz była w serwisie bo się cały system posypał (pół roku po zakupie) i od tego czasu odpukać było dobrze. Wiem, że kiedyś tam będzie trzeba ją wymienić, ale na razie nie chcę się z nią rozstawać  ^_^

Wygląda na to, że moja PS3 Super Slim, kupiona w sierpniu 2013 roku, zaczyna padać. Przedwczoraj dwa razy (więcej nie próbowałem) nie mogłem przejść przez drzwi w połowie drugiej planszy Ratchet and Clank: All 4 One (drzwi się nie otwierały, po próbie wejścia do menu pauzy gra się wieszała), a przed chwilą drugi raz miałem freeze'a w Spider-Man: Shattered Dimensions po zniszczeniu jednej z latających kamer na planszy Deadpoola. Obie gry są w wersjach płytowych, nośniki nie wyglądają na uszkodzone (na spodzie Spider-Mana jest kilka rysek widocznych pod światło). Strach zacząć kolejną grę. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Przeczyścić laser, sformatować dysk? Od czego zacząć? Pod koniec zeszłego roku przeszedłem ~10 gier (większość z płyty) i nie było żadnego problemu. Po cichu liczę, że to zbieg okoliczności i problem z płytami...

Grales wczesniej w te gry i sie nie wieszalo czy pierwszy raz grasz? Moze ten zwis nie tylko Tobie w tych miejscach sie zdaza? Gram w Plantsy i gra zalicza zwisa czesto na jednej mapie i to znany problem ale oczywiscie nikt patcha juz nie wypusci. Ja bym lasera nie tykak poki tylko te dwie gry szwankuja.