Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Patche naprawiły framerate na obu wersjach konsoli nawet na zwyklaku jest blisko do betonowych 30 fps, ale oczywiście dropy się zdarzają (zwłaszcza w mieście). 

 

Generalnie CPU obu konsol jest za słabe na 60 fpsów w tej grze, wątpie żeby Redom chciało się robić opcje 1080/60 fpsów bo pewnie wymagałoby to trochę pracy a skorzysta ledwie garstka ludzi. 

Odnośnik do komentarza

Pytanie odnośnie kamieni runicznych. Są kamienie które przykładowo dają 2% do Siły ataku, 3 % do Siły ataku (na te kamienie mam pergaminy i mogę je wytwarzać u rzemieślników). Natomiast spotykam tez kamienie + 5 do siły ale samemu nie mogę ich wytwarzać ani nie spotkałem do tej pory pergaminu. Jak mogę zatem je tworzyć ?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się to najlepszą opcją i tak było projektowane, aby bez żadnego problemu po zakończeniu głównej historii łatwo wrócić do dodatków, chociaż nieświadomie grając w podstawkę ukończyłem kilka zadań pobocznych z Serca z Kamienia.

Mocno polecam wyższy stopień trudności, przynajmniej Krew, Pot i Łzy, inaczej w pewnym momencie gra nie będzie stanowiła żadnego wyzwania.

Odnośnik do komentarza

Gra generalnie informuje w kluczowych punktach, że po ich przekroczeniu część zadań może zostać zablokowana. Tyczy się to zazwyczaj tych pobocznych questów mających pośredni wpływ na główny wątek. 

 

O ile miejscówki z pierwszego dodatku stoją otworem od razu po pojawieniu się w Velen, ale do fabuły SzK należy wbić odpowiedni lvl. By dostać się do Toussaint należy przejść jakieś 80% wątku głównego, by w ogóle pojawił się quest związany z tą krainą.

Odnośnik do komentarza

No i skończyłem Wiedźmina.

Konsolwa gra generacji może być tylko jedna i nie może być inaczej: Wiedźmin zapewne w większości plebiscytów będzie wybierany niemal jednogłośnie. Tylko zatwardziali przeciwnicy RPG mogą nie docenić tej gry.

 

Sam, do zeszłego miesiąca twierdziłem, że nigdy, przenigdy nie zagram w Wieśka. Fantasy to nie moja broszka i rzygam jakimikolwiek grami z elfami ( o ile jrpg żelki tłukę tysiącami). Tak naprawdę zagrałem w W3 dlatego, że w komentarzach FF15 wiele razy padało stwierdzenie, że questy w Wiedźminie to mistrzostwo świata i chciałem to sprawdzić. O ile główna fabuła FF15 podobała mi się bardziej, i mocniej mnie sponiewierała, walka była przyjemniejsza to trzeba być szaleńcem aby uznać FF za lepsza grę.

 

Wiedźmin jest kompletną grą przygodową. Od premiery to on definiuje jak powinna wyglądać story-driven gra w otwartym świecie. W tym temacie to zapewne wszyscy wiedzą, ale aż chciałoby się iść do działu FPSów i nawracać innych. Nie zacznę grać w fantasy RPGi po Wiedźminie ale na pewno CDP Red stało się z marszu studiem, które będę bacznie obserwował.

 

Do każdego niezdecydowanego: Tak - ta gra jest tak dobra. To FF7 21 wieku. 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No Niedźwiedź to ciężki typ rynsztunku. Mocna zbroja i silne ataki ale kosztem szybkości. Każda zbroja ma swoje atuty i wady i jest dobra na inną okazję, a w jukach ciężko nawet dwa komplety nosić by nie przekroczyć limitu wagi.

Ech... może w 4 będzie możliwość zakupu wozu Drzymały do Płotki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2017 o 12:15, kufir napisał:

 

Przy niedźwiedziu trzeba się nastawiać na mocne ataki  ?

Niekoniecznie. U jednego z NPC z dodatku SzK można nałożyć na zbroję ciężką runy, które sprawią, że będzie traktowana jako zbroja lekka, po czym użyć żółtego passiva poprawiającego szybkie ataki przy nałożonym secie lekkim. 

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Mam problem ze skompletowaniem wszystkich kart do gwinta. Jestem przy koncowce gry.  Brakuje mi 2 kart ze Skelige. Przypuszczam ze pod wielkim Debem podczas koronacji nie zauważyłem wykrzyknika w poboczne misji z Druidem, a dziwne to,  bo gram " lizac wszystkie ściany " .... Jest jakis sposób w obecnej sytuacji poza wczytaniem starego sejwa na skompletowanie całej talii. ? 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Z znikającymi npc-tami był problem na początku przy okazji karczmarki z Białego Sadu i kogoś tam jeszcze. Wynikało to z postępów w grze. Łatka pozwoliła zebrać brakujące karty. Jedną posiada sprzedawca obok wspomnianej gospody, a druga (karta Zoltana chyba) obok Drzewa Wisielców v Vellen (zaraz na początku jak docieramy po raz pierwszy do Vellen). Z kartami Skellige nie było problemów. Karty od druidów można chyba wygrać od Germisty oraz Myszowora. Złamas Germista jest zdaje się w jaskini pod drzewem  (albo siedzi przed nią).

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kufir napisał:

Mam problem ze skompletowaniem wszystkich kart do gwinta. Jestem przy koncowce gry.  Brakuje mi 2 kart ze Skelige. Przypuszczam ze pod wielkim Debem podczas koronacji nie zauważyłem wykrzyknika w poboczne misji z Druidem, a dziwne to,  bo gram " lizac wszystkie ściany " .... Jest jakis sposób w obecnej sytuacji poza wczytaniem starego sejwa na skompletowanie całej talii. ? 

Zainstaluj sobie aplikację drwent na telefon. Tam jest cała lista kart z lokalizacjami. Co prawda po angielsku(przynajmniej gdy ja zbierałem karty), ale zawsze można korzystać z interaktywnej mapy świata po angielsku w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
11 godzin temu, Farmer napisał:

Z znikającymi npc-tami był problem na początku przy okazji karczmarki z Białego Sadu i kogoś tam jeszcze. Wynikało to z postępów w grze. Łatka pozwoliła zebrać brakujące karty. Jedną posiada sprzedawca obok wspomnianej gospody, a druga (karta Zoltana chyba) obok Drzewa Wisielców v Vellen (zaraz na początku jak docieramy po raz pierwszy do Vellen). Z kartami Skellige nie było problemów. Karty od druidów można chyba wygrać od Germisty oraz Myszowora. Złamas Germista jest zdaje się w jaskini pod drzewem  (albo siedzi przed nią).

 

Dzięki w takim wypadku mam te karty! :)

Natomist ciągle brakuje 2 a zwiedziłem już wszystkie lokacje, ograłem wszystkich graczy i wykupiłem karty od każdego karczmarza .... Może sie jeszcze pojawią bo do końca gry chyba jeszcze mam kilka zadań. (jestem w jaskini Avalacha z 2 paniami )

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Ukończyłem Wiedźmina na "Drodze ku zagładzie, kończąc "neutralnym" zakończeniem, które w moim odczuciu jest bardziej rozsądnym i dojrzałym zakończeniem niż to "dobre". Gra wybitna z drobnymi bugami,  które nawet w najmniejszym stopniu nie psuja ogólnego wspaniałego odbioru tego arcydzieła. Zdecydowanie najlepsza gra w jaka grałem, momentami wzruszająca, poruszająca i piękna. Dla fana prozy A.Sapkowskiego wspaniała uczta, która zajęła mi prawie 140 godzin.

 

Solidne 10 / 10

 

 Teraz platyna i czas na dwa dodatki :)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...