Skocz do zawartości

pomoc ze zdjęciem


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Część.

 

Problem mam taki. Mam zdjęcie w wielkim formacie. Potrzebuje je zmniejszyć i wkleić do wordowskiego pliku doc. Zmniejszam fotkę w photoshopie poprzez resize. Potem wklejam je wo worda i automatycznie mi się wyrównuje w tabeli. Wszystko do tego momentu jest pieknie. Jak powiększe plik nawet 8 razy to zdjęcie idealnie ostro widać. 

 

Problem mam taki. Ten gotowy plik doc musze zapisać jako pdf. Jak daje w wordzie "zapisz jako pdf" to zapisuje mi ładnie plik w formacie pdf jednak już to zdjęcie w pdfie jest bardzo rozmyte i niewyryczane.

 

 

Co robić, gdzie popełniam błąd?

 

 

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj sobie OpenOffice :)

 

A tak na serio w ustawieniach eksportu do pdf (w opcjach? nie wiem, worda od lat nie używałem) powinieneś mieć jakość eksportowanej grafiki.

 

Coś takiego znalazłem:

 

 

Word
  1. Click the Microsoft Office ButtonZA010077102.gif, point to the arrow next to Save As, and then click PDF or XPS.
  2. In the File Name list, type or select a name for the document.
  3. In the Save as type list, click PDF.
  4. If you want to open the file immediately after saving it, select the Open file after publishing check box. This check box is available only if you have a PDF reader installed on your computer.
  5. Next to Optimize for, do one of the following, depending on whether file size or print quality is more important to you:
    • If the document requires high print quality, click Standard (publishing online and printing).
    • If the print quality is less important than file size, click Minimum size (publishing online).
  6. Click Options to set the page range to be printed, to choose whether markup should be printed, and to select the output options. (Find links to more information on these options in the See Also section.) Click OK.
  7. Click Publish.

 

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...