Skocz do zawartości

Video shows o grach


Rekomendowane odpowiedzi

Po moim niedawnym odkryciu Angry Video Game Nerd widzę, że mam ogromne zaległości w tym temacie. Czy są jeszcze jakieś fajne produkcje o grach, czy James Rolfe jest jedyny w swoim rodzaju? Z wideorecenzji bardzo lubię ClassicGameRoom (i tego kuca z CGRUndertow też). Z polskich bardzo przyjemny jest arhn.eu, szczególnie ich cykle np. o błędach w grach. Co jeszcze polecacie?

 

Linki:

Angry Video Game Nerd

ClassicGameRoom (i CGRUndertow)

arhn.eu

 

Miło będzie, że jak już coś polecicie to od razu linka do kanału na yt wstawicie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Z zagranicznych polecam Angry Joe Show. Gościu zabawnie i ciekawie gada o grach i lubi Wiedźmina. Przyjechał nawet do polski i buszował w studiu CDPR w poszukiwaniu info o trzeciej części. Niektóre filmiki ktoś tłumaczy na polski, łatwo można znaleźć na YT.

 

http://www.youtube.com/user/AngryJoeShow

 

Z polskich też oglądam ARHN, bardzo profesjonalny kanał.

 

Lubię też piwnego recenzenta

http://www.youtube.com/user/PiwnaRecenzja/videos?view=0

Odnośnik do komentarza

Osobiście lubię Totalbiscuita. Nie ma typowych recenzji, ale ma tzw. "WTF is...?", czyli wczesne wrażenia z danej gry (czasem po np. 2-3 godzinach, czasem w ogóle odpala grę po raz pierwszy).

Inna sprawa, że to gościu skoncentrowany typowo na PC-tach (np. w każdym odcinku pokazuje jak rozbudowane jest menu opcji, ew. mówi o jakości konwersji jeśli to port) i opisuje dużo indyków (choć trochę AAA też)...

 

Ma też niusy w formie Content Patch i parę innych rzeczy, ale ja oglądam głównie te dwie pierwsze...

 

http://www.youtube.com/user/TotalHalibut

Odnośnik do komentarza

alphaomegasin - metal i nerd w jednym, jeden z lepszych kanałów w naszej tematyce imo.

metaljesusrocks - gruby metal i nerd w jednym

petedorr - nerd jrpg'owy

 

https://www.youtube.com/user/AlphaOmegaSin

https://www.youtube.com/user/MetalJesusRocks

https://www.youtube.com/user/PeteDorr

 

 

ps. pierwsze trzy lata działalności AVGN są najlepsze. Teraz trochę za bardzo się stara i nie za bardzo mu to wychodzi.

Edytowane przez Afroman
Odnośnik do komentarza

Może ja z Polskich coś polece:

-Wonziu(SuchyKanał i StrumienieZRuczaju)

-quaz(quaz9)

-SzybkiSzpil

-Pad.Tv(Paddot.tv)

 

I OCZYWIŚCIE DUET ROCK I ROJO!1! Żartuje. Rojo-gameplaye-dno i wodorosty. Drze ta mordę jak poyebany. Jedynie czasami jego przemyslenia oglądam(ale to rzadko) Rock-taki nijaki. A i jeszcze jedno obaj się sprzedali EA Polska i sa ich dupowlazami

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Płacze przy tym zawsze ze śmiechu 

 

 

acornfilms - fajne recki koleś robił, ale niestety przestał. 

Ebeeto - z filmika powyżej, koleś niby chciał być jak avgn, ale jednak nie jest tylko jego kopią.

KSIOlajidebt - murzyn gra w fife tylko, ale jest zabawny bardzo

egoraptor - lubi oldschool, punktuje glupoty w współczesnych grach bardzo trafnie. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Niedawno odkryłem tego typa: http://www.youtube.com/channel/UCb_sF2m3-2azOqeNEdMwQPw

 

Niesamowity koleś. Poddaje różne gry analizie/ocenie i robi to w tak szczegółowy i profesjonalny sposób, że głowa mała. Zobaczcie na jego recenzję MGS2, 42 minuty dogłębnego rozkładania gry na czynniki pierwsze. Bardzo mi się to podoba i ostatnio lubię odkrywać takie perełki. Trochę śmieszne, że prawdziwi core'owi gracze znowu muszą schodzić do podziemia, bo branżą ogarnął szeroko pojęty mainstream.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

The Spoony Experiment - coś pomiędzy oklepanym AVGN a recenzentem. Większość jego filmów jest tworzona w stylu komediowym i nierzadko gość celowo czepia się szczegółów, aby było "kewl" i zabawnie. Niemniej jednak pod tym wszystkim kryje się mimo wszystko sporo dobrej i dogłębnej krytyki i analizy, a czasem też historii danej gry. Tak jak AVGN ostatnio mnie zwyczajnie męczy, gdyż jedyne co robi to rzuca wulgaryzmami przed kamerą i oblewa kartridże sztuczną kupą, tak Spoony od lat trzyma jako taki poziom, szczególnie w swych recenzjach Final Fantasy.

 

Minus ten, że jego strona ssie i znalezienie teraz na niej czegokolwiek graniczy z cudem. No ale przynajmniej reaktywował swego YouTube'a - http://www.youtube.com/user/SpoonyOne

 

 

Angry Joe Show - już wyżej był podawany, ja tylko potwierdzę, że warto. Plus dla Joe za szczerość. Widać, że to co robi robi w ramach hobby, za własną kasę i w wolnym czasie, a jednocześnie jest już tak rozpoznawalny, że jest w stanie zorganizować rozmaite wywiady, exclusive'y, let's playe z developerami itp. Minus jednak, że gość jest szalony. Dosłownie. Czasem zachowuje się jak dziecko, czasem zdecydowanie przesadza z jakimś oklepanym żartem w recenzji, w efekcie czego bywa męczący lub monotonny, szczególnie kiedy wydziera się we vlogach. No ale i tak potrafi być rzetelny i rozważny kiedy trzeba.

 

Zero Punctuation - coś jak Spoony w tym sensie, że nie należy traktować wszystkiego co mówi poważnie. Ba, ciężko tam o powagę, a wszelkie konkretne uwagi na temat omawianej gry czasem stanowią podtekst jakiegoś żartu. Niektórzy mogą mieć chwilami problemy z interpretacją, czy to co mówi to aby na pewno krytyka. Specyficzna formuła, lecz zabawna a zarazem inteligentna na swój sposób.

 

You Can Play This - przede wszystkim show o grach japońskich, w które można zagrać bez znajomości języka, a także o importach, kulturze japonii itp. Prowadzący jest świetny - amator robiący wszystko w ramach hobby, ale bardzo konkretny, a także zabawny. Z tych co znam jest on oryginalny w tym względzie, że zwraca się do widza bezpośrednio, tłumaczy jasno potencjalne wątpliwości a także nie sprowadza do poziomu przekleństw czy żartów o kupie. Bardzo sympatyczny jegomość i zdecydowanie polecam osobom choćby trochę zainteresowanym japońskimi grami.

 

CynicalBrit/TotalBiscuit - na chwilę obecną mój idol. ;p Odkryłem jego kanał dość niedawno, ale muszę przyznać, że zaskoczony byłem mile nie tylko zawartością, ale także ogólną osobowością prowadzącego. Świetny sposób mówienia, dykcja, jasność, sposób formułowania zdań, także spontaniczność. Jak już ktoś wspomniał wyżej, gość jest nastawiony przede wszystkim na PC, ale niektóre serie takie jak Content Patch obejmują ogólną branżę gier, nie tylko PC. Cała reszta zaś jest informatywna, rzetelnie przedstawiona, a czasem też po prostu zabawna. Gość zna się na rzeczy i nie ulega przesadnie emocjom przy wyrażaniu opinii.

 

Ashens - obecnie nie do końca tematyka gier, ale gość zaczynał od recenzowania "na kanapie" chińskich podróbek konsol, a czasem też czegoś bardziej oficjalnego. Specyficzne brytyjskie poczucie humoru i w sumie bardziej z tego względu się go ogląda, niż dla jakichś informacji.

 

MMO Grinder - show o grach MMO... O tyle zabawne, że poza Star Trek Online nie gram i nie mam zamiaru grać w jakiegokolwiek innego przedstawiciela tego gatunku, a jednak niektóre filmiki gościa oglądam, choćby z ciekawości. Co prawda to bardziej "first impressions" aniżeli recenzje, biorąc pod uwagę gatunek, ale jak ktoś szuka informacji o danym MMO/MOBA, to informacje przedstawione w tym show bywają konkretne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

TB ma bardzo fajną serię WTF is..., w której często dość szeroko omawia indyki, których żaden inny jutuber nie tknął i za to go lubię. Gorzej, że podchodzi do tych gier bez żadnego przygotowania i często psioczy na jakąś mechanikę, która wymaga zrozumienia, a on jej po prostu nie ogarnął. No i bywa trochę arogancki i bufonowaty.

Odnośnik do komentarza

Też zaglądam na kanał TB, jego seria WTF jest niezła. Często omawia też gry mniej znane bądź będące jeszcze w trakcie tworzenia. Do tego często też zabiera krytyczny głos w sprawach różnych obecnych trendów.

 

Z kanałów jakie niedawno znalazłem mogę polecić:

Did You Know Gamming?

Kanał poświęcony różnym ciekawostkom związanym z poszczególnymi grami/seriami, easter eggi itd

Zwłaszcza seria easter eggach z MGS jest godna obejrzenia. Sam się nie spodziewałem, że tego aż tyle tam jest.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mój ulubieniec - Northernlion

 

Gra w gierki takie typowo do streamowania (Spelunky, BoI, Rogue Legacy) z wyjątkami od czasu do czasu na inne, większe gry jak CK2 czy EUIV. Trochę głupol od czasu do czasu, ale nie ignorant jak Yogscast. Ma przyjemny głos, ciekawie gada, dużo indyków, ma własne "Let's look at", ogólnie polecam gorąco.

 

 

>tfw nejtiw spikerzy nagrywają jak grają w gierki i zarabiają w ten sposób więcej niż ja kiedykolwiek będę zarabiać, a ja ze swoim słowiańskim akcentem mogę conajwyżej majnkrafta dla polskiej gimbazy nagrywać (nie żeby już było milion takich kanałów) ;___;

 

 

TB przestałem szanować po tym, jak zacząłem go śledzić na Twitterze. No zobaczcie sami:

https://twitter.com/Totalbiscuit/status/367298508585709568

Można by pomyśleć, że to jest żart, ale nie jest, bo jest dużo więcej wypowiedzi w podobnym tonie. Gbur do kwadratu z ego większym od Układu Słonecznego. Nie trawię takich ludzi.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

http://www.youtube.com/watch?v=PIh6t0d_MuA

 

;____;

 

Boogie pięknie odpowiada na "hehe niech się wezmą za robotę" To co się dzieje jest złe. Boli mnie tylko, że tak mało ludzi się tym przejmuje (a to spora sprawa), a niektórzy jeszcze przyklaskują. To jest też ogromny cios dla nas, graczy i kolejny podarunek dla EA itd. by dalej nas dymały tasiemcami. Przykre, że tak mało ludzi to rozumie.

Odnośnik do komentarza

Boogie pięknie odpowiada na "hehe niech się wezmą za robotę" To co się dzieje jest złe. Boli mnie tylko, że tak mało ludzi się tym przejmuje (a to spora sprawa), a niektórzy jeszcze przyklaskują. To jest też ogromny cios dla nas, graczy i kolejny podarunek dla EA itd. by dalej nas dymały tasiemcami. Przykre, że tak mało ludzi to rozumie.

Zrozumienie nie ma nic do rzeczy. Skoro osoby, których cała ta sytuacja dotyka często nie są w stanie wiele zrobić, to co mają niby uczynić "owieczki", które - mówiąc wprost - często nieświadomie całe te przychody generują?

 

Ty czy ja wchodząc na kanał youtubera i oglądając jego film możemy zdawać sobie sprawę z tego, że generujemy mu dochód, ale na skalę globalną liczą się przeciętni userzy, którzy akurat klikną w link i sobie filmiki oglądają, albo zostawiają komentarze. Często nie mają oni w ogóle pojęcia jak to wszystko działa, kto i za co dostaje kasę. Zresztą, wielu takich 'celebrytów interetowych' otwarcie przyznawało, że często większy dochód generują im kontrowersje i kliki hejterów, aniżeli subskrybenci i fani - do pewnego stopnia oczywiście, ale jednak...

 

Póki filmiki będą, to ludzie będą je oglądać nie będąc świadomym kto i jak ostatecznie dostaje kasę - 'celebryta' którego lubią, czy firma, która przywłaszczyła sobie dochód. Oni sami mogą krzyczeć, płakać, ale przeciętny user nic nie zrobi. Co najwyżej poszuka sobie innego kanału albo serwisu z filmikami, jeśli jakiś recenzent powie "dość", bo mu się to ostatecznie nie będzie opłacało.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za offtop, ale news mnie trochę siepnął... - https://www.facebook.com/jenny.valentine.587/posts/10151967764613068

 

Jeden z najfajniejszych znanych mi twórców filmów o grach, którego zresztą polecałem już w tym temacie, popełnił samobójstwo. Justina powinny też kojarzyć osoby, które oglądają produkcje z ThatGuyWithTheGlasses, gdyż pracował z nimi kilka lat.

 

Powody nieznane, ale podobno depresja i problemy osobiste oraz finansowe. Niby nie warto o tym tutaj pisać, ale z drugiej strony przytaczam to głównie w kontekście pojawiających się w Internecie słów krytyki "celebrytów internetowych", jakoby powinni oni "znaleźć sobie prawdziwą pracę", a nie "grać w gierki i dostawać za to kasę z youtube'a". Jak widać nie wygląda to wszystko wcale tak różowo jak wielu się wydaje...

 

Strasznie mną ta wiadomość wstrząsnęła, gdyż choć to tylko "człowiek z Internetu", to jego filmy bardzo lubiłem, a on sam we wszelkiego rodzaju vlogach i innych występach zdawał się być naprawdę przesympatycznym człowiekiem. Wielka szkoda.

 

Jego ostatnie filmy sprzed raptem kilku dni poświęcone Vita TV:

 

 

Kanał YouTube, gdyby ktoś się chciał zapoznać z jego twórczością - http://www.youtube.com/user/JewWario/videos?shelf_id=1&view=0&sort=dd

 

You Can Play This - przede wszystkim show o grach japońskich, w które można zagrać bez znajomości języka, a także o importach, kulturze japonii itp. Prowadzący jest świetny - amator robiący wszystko w ramach hobby, ale bardzo konkretny, a także zabawny. Z tych co znam jest on oryginalny w tym względzie, że zwraca się do widza bezpośrednio, tłumaczy jasno potencjalne wątpliwości a także nie sprowadza do poziomu przekleństw czy żartów o kupie. Bardzo sympatyczny jegomość i zdecydowanie polecam osobom choćby trochę zainteresowanym japońskimi grami.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...