Skocz do zawartości

Video shows o grach


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Cztery miechy po premierze, analizy porobione już na wszystkie sposoby, temat generalnie wymęczony, no szczerze to wątpię, żeby gość mnie zaskoczył jakimikolwiek ciekawymi tezami. Może kiedyś. 

Mnie zaskoczyl. Tak jak mowilem robi bardzo dokladna analize walki dmg, level, ilosc pancerza. Dodatkowo pokazuje jak niekonsekwentna potrafi byc gra jezeli chodzi o niektore starcia i nawet udaje mu sie w niektorych wypadkach dojsc dlaczego tak sie dzieje. Tylko ze ja lubie takie wnikliwe analizy, bo czesto sobie je puszczam w robocie w tle i slucham jak jakiegos podcasta.

 

Ogolnie polecam bo gosc naprawde ladnie punktuje wady, czesc to oczywiscie czepialstwo, ale w sumie zgadzam sie z nim chyba w 100% jezeli chodzi o slabsze czesci GoWa, dodatkowo w momentach kiedy chwali gierke tez mocno przyklada sie do szczegolow, wiec dowiedzialem sie o paru rzeczach, ktore pominalem podczas grania.

Odnośnik do komentarza

No ja też, nie zwróciłem uwagi na kilka spraw, zarówno negatywnych jak i pozytywnych. Joseph to maruda trochę, mocno krytycznie podchodzi do gierek, ale mimo wszystko sprawiedliwie. Tylko jeszcze nie skończyłem, jestem w połowie. Też lubię takie długie materiały, ja z kolei do prania/gotowania/zmywania/sprzątania czy co tam jeszcze robię w domu odpalam i też czas mija w miarę przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2018 o 19:31, raven_raven napisał:

 

dunkey porusza temat bliski mojemu sercu <3

 

szkoda tylko, że dunkey nie wspomniał, że serwisy trzeba opłacać i że to nie jest wybór devów.  Jak nie to nawet dobry tytuł dostanie 4/10 i lata pracy go f*** yourself. 

 

- robiliśmy grę 3 lata, nakład 50 mln USD

- opłacamy serwisy?

- NIE, zalezy nam na rzetelnej ocenie

- 4/10

- WTF?

Odnośnik do komentarza

Przeglądając dzisiaj youtube'a zabrnąłem głębiej niż powinienem i zupełnie przypadkiem trafiłem na taką oto perełkę

 

 

 

Gwoli wyjaśnienia, bo nie każdy może kojarzyć - Game One to protoplasta Hypera, parogodzinny program o gierkach emitowany na kanale MiniMax w późnych godzinach wieczornych. Nie powiem, oczka trochę mi się zaszkliły, a zwieracze ciut poluzowały jak zobaczyłem to nagranie. Przed oczami stanęło mi dzieciństwo i przypomniała mi się ta aura tajemniczości jaką wtedy emanowały gry. To były czasy, kiedy internet u nas dopiero raczkował, nie było youtube'a i pierdyliona kanałów poświęconych grom, a człowiek całą wiedzę na ich temat czerpał właśnie z takich programów oraz z czasopism. Dzisiaj czyli w dobie szeroko rozwiniętego neta już raczej nie ma miejsca na takie programy w TV, ale wtedy takie coś to był sztos i autentycznie czekało się do wieczora, żeby popatrzeć na nowinki branżowe. Do Game One mam chyba największy sentyment. Bardzo miło wspominam również Tilt TV emitowany na kanale TV4 ze śliczną (wtedy) prowadzącą: Joanną Pach

 

t1Vg6Cf.jpg 

 

 

Ależ byłem w niej zakochany :zakochany:  Oczywiście recenzje i newsy to była totalna amatorka, ale pamiętam, że dzięki temu programowi miałem okazję po raz pierwszy zobaczyć w ruchu między innymi Onimushę, RE Code: Veronica czy Silent Hill 2. Wtedy? Kiedy developerzy nie atakowali nas gradem trailerów? Kopara do samej podłogi. Szkoda, że na YT nie ma więcej takich nostalgicznych materiałów (albo ja ich nie umiem znaleźć), bo bardzo chętnie bym pooglądał. 

 

Zastanawiałem się czy założyć osobny temat o takich oldschoolowych programach, ale jednak zdecydowałem się podpiąć pod ten. A Wy pamiętacie jakieś stare perełki? Które wspominacie najlepiej?

 

 
Edytowane przez Josh
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Z okolic 2002-2003 kojarzę program na bodajże TV4, leciał w niedziele koło 9:00, co dla mnie było mocną przeszkodą, no ale wstawałem i oglądałem nowości. Prowadził taki gruby, lekko sucharowy gość, później jeszcze się gdzieś udzielał. Trwało to z 20 minut i mocno stawiali na PC i jakieś noname'owe (dla mnie) strategie itd. Ale jakiegoś sentymentu niesamowitego nie mam. Niewiele później podłączyliśmy łącze stałe i temat takich programów umarł. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdyby istniały jakieś nagrody za najlepsze filmy o gierkach wideo (ciekawe jakby je nazwać... może złote stuleje?), to należałaby się ona temu Panu:

 

 

twist prawie jak w MGS2 jak się ogarnie co się dzieje :obama:

Odnośnik do komentarza

Fajny wywiad z cyklu RetroStories:

"Historia braci Włodarczyk może zainspirować niejednego twórcę. Ich pierwsze gry na małe Atari nie zostały wydane, pomimo tego niezrażeni tworzyli dalej co zaowocowało trzema grami na Amigę: Pechowy Prezent, Miasto Śmierci oraz Rycerze Mroku."

 

https://youtu.be/0njo4N77ut8

Edytowane przez philipo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O widze, ze forum zajarane powrotem zoledzia mocno xD

 

W sumie niewiele sie zmienilo jesli idzie o sposob recenzowania. Moze troche za duzo tych "dzecinnych" wtracen typu "łabit". Ale tak ogolnie to stary dobry acorn. Zabawne, ze w tej recenzji wyszlo, ze typ caly czas napier.dalal w gierki i jest mocno na bierzaco ze wszystkim tylko mu sie widac nie chcialo robic recek. Zalozyl patronita i ogarnia cala reszta. Zawsze pisalem, ze gdyby wtedy kontynuowal wtedy swoja jutubowa kariere to by dobrze na tym wyszedl. Czy za jakis czas bedzie drugim dunkeyem? Nie wiem, ale oryginalnosci i dobrego spojrzenia na branze odmowic mu nie mozna. Zobaczymy. 7/10.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem 6 minut, wychwala nowe Call of Duty. Meh, mógł nie wracać. 

3 minuty temu, Mejm napisał:

Czy za jakis czas bedzie drugim dunkeyem?

Nie ma szans, wrócił po przerwie i ile ma wyświetleń filmu? Niecałe 2k :rotfl:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...