Skocz do zawartości

Knack


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bez wątpienia gra konfy. Cerny to wizjoner, który rozumie fun. I w końcu grafika jak od Pixara... MIÓD. 

 

Ciekawe czy wyjdzie blisko premiery?

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iOQeNpDUHPE

 

 

Lecz ja polecam tu ściągnąć na ps3:

 

http://gamersyde.com/news_ps4_mark_cerny_reveals_knack_-13811_en.html

 

 

Gra to przygodówko-platformówka, w reżyserii Cerny (legenda, facet pomagajacy przy pierwszych Sonicach, Crashu, Spyro, Ratchecie, Jaku itd), gra wpisująca się w myśl tego funu, który jest powoli zapominany w dzisiejszym świecie gamingowym.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=iOQeNpDUHPE

 

Zwiastun powyżej, gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi.

 

Mnie cieszy, ze pokazano taki tytuł, udowadniając, że gatunek przygodówek/platformówek 3D nie umarł. Ciekawi mnie jak rozwiną system przemian naszego bohatera, bo widać po materiałach, że to pokazówka co może robić PS4 z efektami cząsteczkowymi.

Odnośnik do komentarza

właśnie co do tej gry....zwiastun faktycznie pixar...ale widziałeś sam gameplay? pokazywany był przy okazji wzmianki o podglądaniu gracza jak gra oraz przy cross-playu z Vitą. Wyglądało to mega przeciętnie i nijak to zwiastuna. Mimo wszystko jednak może być nieźle. Cerny ma mega portfolio więc nie można tego tytułu skreślać od razu.

Odnośnik do komentarza

Kiedy koleś, który pracował nad takimi platformowymi szlagierami jak crash, ratchet i co to tam jeszcze nie było wyskakuje z nową grą, to miałem dosłownie mokre majty. Czyżby wreszcie pojawiła się godna hd-genowa platformówka 3d? Czy wreszcie doczekam się nowej platformowej marki, która towarzyszyć mi będzie przez kolejną generacje, tak jak crash i spyro na ps1, ratchet, jak i sly na ps2 oraz  ratchet/sly na ps3?

Nie, dostaję "platformówkę", z najgorszym rodzajem gameplayu jaki świat widział w tym gatunku, czyli takim opierającym się na transformacjach i walce z przeciwnikami. Widzieliście w tym filmiku jakieś elementy platformowe? Ja jedyne co widziałem to nadupcanie w przeciwników i 3 różne formy knacka. Do tego do bólu sztampowy i totalnie nudny desing świata i przeciwników oraz do bólu holiłódzka otoczka fabularna.

Nie zrozumcie mnie źle, jak CHCE takich gier jak najwięcej i Knacka kupie na pewno i będę się przy nim zapewne dobrze bawił, ale nie zmienia to faktu, że ten trailer mnie strasznie rozczarował. Liczyłem na nowe mocne IP platformowe i odważny krok Sony w tym kierunku, ale niestety się przeliczyłem i dostałem zwykłą nawalankę bez polotu w kolorowej oprawie.

Generalnie meh, ale zobaczymy co dalej, to dopiero pierwszy trailer.

Odnośnik do komentarza

To trzeba ruszyć dupę i zrobić coś, co się sprzeda. Czyż nie mówili na konferencji o ryzykowaniu z nowymi pomysłami? A start nowej generacji to najlepszy moment do tego.


ps.Donkey Kong się sprzedał :D 6 mln sztuk prawie wg vgc.
Ogólnie to sony strasznie zlamiło z Crashem i Spyro, bo gdyby dalej wychodziły i trzymały poziom, to dzisiaj też na pewno rewelacyjnie by się sprzedawały. Nostalgia robi swoje.

Odnośnik do komentarza

filmik był ciekawy, chociaż desing robota mi sie niezbyt podoba (sam zamysł wielu "części" spoko, ale zrobili z tego klocka bez wyrazu), no i tez takie ciśnienie na pokazanie mocy poprzez zrobienie masy ruchomych elementów, mimo że zamysł ok to troche gryzie w oczy ta oczywistość, że bohater nie miał być fajny tylko mial pokazywać moc konsoli..

 

a gameplay kojarzył mi sie z platformówkami w stalu madagaskar czy inny shrek - taka bieganina. i grafika wydawala sie o wiele gorsza (proste puste pomieszczenia)

 

ciekawe też czy serio wszystkie te składniki będą podlegały prawom fizyki na havoku czy "rozsypywanie sie" bedzie w dużej mierze skryptową animacją (nadal kontrolującą setki kulek, ale nie dającą im fizyki tylko zaplanowany tor roslewania sie po podłodze)

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubie tego typu gry dlatego jestem bardzo zadowolony z tej zapowiedzi. 100 razy bardziej czekam na Knacka niż na Killzone, który będzie kolejnym, oklepanym FPSem. Co prawda martwi trochę ten gameplay z PSV, bo wyglądało to tam dość słabo, ale myślę, że do premiery i tak grafika nieźle podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Pixara to może i mieliśmy ( chociaż z nudnym i sztampowym designem postaci ludzkich), ale na cutscenkach. Sama gra to przecież pseudoplatformowa sieczka do naparzania w kwadrat (bo pewnie X jest do skakania). Przy takim oddaleniu kamery grafika wygląda jak z hack'n'slashów na PS2.

 

Główny bohater mi się nie podoba, jako to małe coś, ale również jako większa forma. Jest mało wyrazisty, ciężko go polubić. Jak widziałem postaci Crasha, albo Conkera po raz pierwszy to wiedziałem, że będą ok, to nie jest. Design leży (po raz drugi już).

 

Yano dobrze napisał - to jest raczej interaktywne tech-demo niż pełnoprawna gra. Owszem, będzie jakaśtam fabuła, ale głównym celem tego produktu jest raczej wypróbowanie jak zachowają się klocki, kiedy gracze dostana je w swoje łapy. Przypuszczam, że będą się sypały w czasie rzeczywistym, ale...czy po godzinie gameplayu będzie to kogoś obchodziło..?

 

Wg. mnie to takie mocno rozbudowane fantavision. Nie kupię.
Odnośnik do komentarza

 

 

ps.Donkey Kong się sprzedał :D 6 mln sztuk prawie wg vgc.

Reboot/remake bazujący na nostalgii, a nowe IP.

 

 

ibf6Qph1q2MlEV.gif

 

Jak dla mnie to trawka w wyniku "fali uderzeniowej" powinna falować niczym we Flower. Ba ,krzaczki również ! Poza rozdziałką i detalami jest to poziom PS2. Dla mnie również to najciekawsza z pokazanych na konfie gier, i nie wymagam tu wynalezienia platformówkowego koła na nowo, ale takie smaczki by dały poczucie że to nextgen kufa. Zobaczymy jak to się rozwinie ,lecz na prawdziwy pokaz mocy trzeba będzie poczekać na Insomniacs :woot: . A już wogóle bym oddał nerkę za platformera on ND :whistling:

Odnośnik do komentarza

Odniosłem podobne wrażenie co do samego protagonisty - mam obawy, czy nie będzie to czasem milczący golem bez wyrazu. W ogóle jestem niepocieszony - zawsze uważałem się za fana platformówek, ale po tym, co zaoferowała nam obecna (jeszcze) generacja, zaczynam stronić od tego gatunku, a raczej od tego w co ewoluował (jeden Rayman wiosny nie czyni).

 

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale także ja nie z tych, co poddają się jakiemuś hype'owi - po prostu lwia część gier z konferencji zawodzi na całej linii... :(

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Stoodio sora za lekki off top ale bez przesady jak jesteś fanem platformówek to sobie na luzie znajdziesz dobre tytuły.

 

Ja przede wszystkim polecam kupić Wi (2 x SMG, SMB, Donkey Kong, Kirby) tak jak pisze Dahaka, do tego Ratchety, Sly 4, Rayman + masa gier z cyfrowej dystrybucji i reedycji jak ktoś nie ograł na PS2, ja w sumie ograłem, a sobie Ratchety, Sly i Jaka przypomniałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.