Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak mam kamerkę do PS4 to mogę w jakiś sposób nagrać gameplay tak jak się to robi z opcją share ale tak żeby kamera nagrała twarz, reakcje w czasie gry i głos. 

Tak jak to robią streamerzy na YT. 

 

Wiem że jak użyję opcji broadcast to mogę wrzucać bezpośrednią relacje z gry w ten sposób ale nie mogę potem po zakończeniu streamu zapisać tego filmu. A chce zapisać taki film. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Wredny napisał:

A FATów już nie sprzedają?

Ostatni moment żeby jeszcze kupić nowego FAT'a i to raczej tylko aukcje, w sklepach to już tylko jakieś pojedyńcze leżaki magazynowe. Za jakiś czas FAT stanie się sprzętem kolekcjonerskim więc i ceny wystrzelą ostro w góre. W tym momencie nówka sztuka PS3 FAT z pierwszego rzutu kosztuje w graniach 2k dolców, za jakiś czas podobnie będzie z pierwszymi modelami PS4 FAT

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Amerykański oddział Sony Interactive Entertainment zgłosił patent techniki o nazwie „remasterowanie poprzez emulację” - informuje Gearnuke. Zapis sugeruje, że PlayStation 5 może otrzymać opcję uruchamiania starszych tytułów w odświeżonej wersji.
Firma złożyła wniosek patentowy już 22 listopada 2016 roku, ale teraz dokument uzupełniono o nowe informacje. Tekst opisuje narzędzie zdolne podmieniać tekstury w starszych grach na ich nowe wersje, przystosowane do nowoczesnych ekranów i rozdzielczości.

Ze zgłoszonego patentu dowiadujemy się, że każdej teksturze w oryginalnej grze zostanie przypisany identyfikator, który skojarzy asset (element graficzny) ze starszej produkcji z nowym, opracowanym wcześniej przez artystę i przetrzymywanym w bazie danych. Tekstury zostaną podmienione w czasie rzeczywistym, a więc bez czekania i ładowania.
Oryginalna gra jest wtedy odtwarzana w większej rozdzielczości. Assety (takie jak tekstury) zostaną przechwycone i rozpoznane, a następnie - korzystając z bazy danych - program wydobędzie zremasterowany asset z odpowiednim identyfikatorem. Odświeżony element jest następnie włączany »w biegu« do wyświetlanego obrazu” - czytamy w dokumencie.
https://www.eurogamer.pl/articles/2018-10-08-patent-sony-sugeruje-wsteczna-kompatybilnosc-na-ps5

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Kurcze, przytuliłbym nawet samą możliwość odpalania gier z PSXa na PS5. Dobry powód by zacząć kolekcjonować starsze gry.

 

Nie czaję takiego podejścia, kupujesz PS3 za 200 zł i masz taką opcję już dziś i to nawet z "ulepszaczami" (nie liczyłbym na nic więcej na PS5 w tym temacie).

inb4 nie chcę zbierać sprzętu, żeby się kurzył, no ale idąc tym tropem zawsze będziesz na łasce producenta, chcąc pograć w coś starszego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli PS5 nie będzie miało takiej opcji to oczywiście poszukam PS3, najlepiej tego z możliwością odpalenia gier z PS2. Po prostu nie potrzebuję tego na teraz.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam takie głupie pytanie, ale po prostu nie wiem, jak podłączyć PS4 pod tv i ampli, by mieć 4K HDR i 5.1

nie wiem, czy to wina kabla - jeden mam z PS4 Pro, a drugi stary. Jak łączę PS3 z ampli i tv, to dźwięk jest elegancko dolby surround - łatwo to sprawdzić odpalając jakiś koncert, wtedy wyświetla się info na ampli. 

A jak na PS4 odpalam blu ray, to mam stereo i sztucznie sobie robię niby 5.1, ale nie chce tak.

Czy to wina kabla? Dwa kable muszę mieć po 4K i HDR? Ogólnie przydałaby mi się infografika jak to kurła ugryźć bo już te HDMI i wyjścia/wejścia na ampli mnie denerwują.

Aha, teraz niby mam HDR i 4K, ale dźwięk nie jest taki jak powinien być. Jak podłącze inaczej, to mam dźwięk zaje.bisty, ale nie mam 4K, czyli to chodzi o kabel?:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...