Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted na PS4 jest bardziej niż pewny. Marka jest znana, popularna, lubiana i jedna z najlepiej sprzedających się na PS3 (jeśli chodzi o exy). W ogóle samo ND zapytane czy zamierzają skończyć z serią Uncharted po trzeciej części (tak jak to było z Crashem i Jakiem), odpowiedzili tylko wymijająco, w stylu, że 'nie powiedzieli jeszcze w sprawie przygód Drake'a ostatniego słowa'.

 

W ogóle to nie jest tak, że ND porzuca swoje marki po trzech częściach. Po prostu prawa do Crasha ma inny wydawca, a co do Jaka to oficjalnie mówili, że przed TLoU próbowali zrobić nową część Jaka, tylko, że za bardzo odbiegało to od tego co w Jakach wszyscy lubili, więc woleli postawić na nową markę.

 

Dodatkowym argumentem za U(4) na PS4 jest to, że gościu co ujawnił specyfikację PS4, która potem w 99% się sprawdziła, wyjawił również na na E3 Sony zapowie na next gena takie tytuły jak GT6, TLG oraz właśnie U4. Nawet dokładnie wyjaśnił jaki gameplay będzie pokazywany - akcja będzie niby dziać się na statku podczas sztormu <- i tu akurat coś mi się w to nie chce wierzyć, bo przecież tak samo na E3 był pokazywany U3, więc to byłaby lekka wtopa jakby znowu w ten sposób przedstawiali nowe Uncharted. No chyba, że taki zabieg byłby specjalny, aby każdy sam mógł zobaczyć jak bardzo do przodu posunęła się grafika.

 

I już co do samej nowej części. Skoro ma już powstać, to mam nadzieję, że moc PS4 nie wykorzystają do tego aby pot Drake'a był obliczany w czasie rzeczywistym albo żebym mógł policzyć wszystkie listki na każdym krzaczku, tylko liczę na rozległe poziomy, na postawienie na eksplorację i rozwiązywanie zagadek. Już podobno w TLoU poziomy są większe niż w Uncharted, ale chciałbym żeby w czwartej części jeszcze bardziej poszli w tym kierunku. Np. kilka dróg do celu, jakieś dodatkowe jaskinie/grobowce/itp do odkrycia, które nie są obowiązkowe, ale żaden poszukiwacz przygód ich nie ominie. A już marzeniem byłoby jakby zrobili z tego taki survival/sandobox - choć w tym momencie to wiem, że już się zagalopowałem bo bądź co bądź Uncharted ma, że tak się wyraże, filmowe tempo akcji i tam jedna akcja musi gonić kolejną, no ale sądzę, że te bardziej rozległe poziomy by w tym nie przeszkodziły. Kto by chciał to mógłby biec na pałę do przodu, a reszta miałaby co zwiedzać/szukać. Bo samo to, że gra znowu będzie się nazywać Uncharted i znowu będziemy kierować Drakiem w ogóle mi nie przeszkadza. Ważne aby w jakieś mierze odświeżyli serię i taka większa swoboda, postawienia na eksplorację a nie wybijanie setek przeciwników wydawałoby mi się w sam raz.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak, ale wiesz jak gracze reagują na odgrzewane kotlety, ok mogą być, ale chcą by pojawiały sie całkiem nowe produkcje, dla tego też np. przy ps3 zrezygnowano z wyłączności na pozycje które pojawiały sie już od lat, a skupili się właśnie na takim Uncharted;) liczę, że tak samo będzie i teraz, chcę powiewu świeżości;)

Odnośnik do komentarza

Szczerze, oddałbym U4 i każdą znaną markę za jakieś nowe IP od Noughty Dog. Co z tego, że Uncharted miało najpopularniejsze multi na PS3, PS4 to nowa konsola i inna gra może mieć jeszcze bardziej popularne multi. To tak jakby nie ma przełożenia. Sony udało się wypromować Uncharted dzięki więc i inną grę też mogą wypromować (o ile sama też się będzie bronić jakością). Nowa konsola to idealny start dla nowych marek, potem już i tak będziemy dostawać same sequele, niech chociaż na początku cyklu deweloperzy nas czymś świeżym  zaskoczą :)

 

nowe IP >>> sequele i odgrzewane kolety

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Uncharted przede wszystkim od zawsze chodziło o widowiskowość i graficznie efekciarstwo. Być może dlatego trzecia część już tak nie porwała, choć nadal uważam, że to kawał dobrej gry. kolejna przygoda dla PS4 to rzecz niemalże wskazana, choćby po to, żeby pokazać prawdziwą moc sprzętu tak jak na PS3 w 2009 roku. Nie wiem czy znalazłyby się wtedy osoby, które powiedziały choćby jedno złe słowo o wykonaniu, nie licząc trollingu.

Odnośnik do komentarza

Uncharted to chyba obecnie najbardziej rozpoznawalna marka Sony, także oczywistym jest, że czwórka już powstaje. Nie liczcie jednak na premierę w tym roku, ani nawet w pierwszej połowie 2014. Pewnie będzie głównym daniem na jesień 2014 i w sumie dobrze, bo nowy Killzone, choć wygląda ładnie, to jednak nie zrobił na wszystkich wystarczającego wrażenia, ale już NG z wiedzą o 8 GB, zamiast 4, i z większym oswojeniem ze sprzętem może spowodować faktycznie wielokrotne orgazmy.

 

A gameplay? Nie ma co się oszukiwać, będzie po staremu.

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza

Chyba jednak nie uda mi się was zrozumieć. Serio wolicie Uncharted 4 niż nowe, zaskakujące/ciekawe i zapewne równie efektowne IP od ND? Serio?! :<

 

Przygody Nathana były super ("dwójka" to jedna z GOTG) ale trochę się przejadły, już trzecia część trąciła przesyceniem tematu filmowości i eksplozji na metr kawdratowy, a co dopiero kolejny sequel.

Na jesień 2014 chcę dostać od ND coś nowego, co mnie zwali z nóg, zarówno graficznie jak i gameplayowo.

Odnośnik do komentarza

 

Na jesień 2014 chcę dostać od ND coś nowego, co mnie zwali z nóg, zarówno graficznie jak i gameplayowo.

 

Uncharted 4? Dotychczas żaden tytuł ze stajni ND nie korzystał z nadmiernej ilości skryptów i nie zawierał topowych rozwiązań w takim stopniu jak wymaga tego dzisiejszy rynek. Nie ma chyba lepszej pozycji na porządne trzęsienie w pierwszych latach PS4. 

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Przygody Nathana były super ("dwójka" to jedna z GOTG) ale trochę się przejadły, już trzecia część trąciła przesyceniem tematu filmowości i eksplozji na metr kawdratowy, a co dopiero kolejny sequel.

Na jesień 2014 chcę dostać od ND coś nowego, co mnie zwali z nóg, zarówno graficznie jak i gameplayowo.

Ja tam chcę Uncharted, ale pod warunkiem, że zamiast skyptoakcji, korytarzykowych leveli i rozgrywki, która w 70% polega na strzelaniu, postawią na swobodę, eksplorację i rozwiązywanie zagadek.

Chociaż pewnie nawet jak to będzie typowy uncharted na ps4 to i tak będę stał pierwszy w kolejce :P

 

A tak bardziej spekulując to jaką nową grę/w jakich klimat chcielibyście od ND? Platformówka, gra akcji, sandbox? W sumie ciekawi mnie jakby sobie ND poradziło z widokiem FPP. Oczywiście broń Boże, nie chodzi mi oto, żeby robi kolejną szczelankę, tylko coś bardziej oryginalnego/przełomowego jak Portal czy Mirror's Edge. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Na jesień 2014 chcę dostać od ND coś nowego, co mnie zwali z nóg, zarówno graficznie jak i gameplayowo.

 

Uncharted 4? Dotychczas żaden tytuł ze stajni ND nie korzystał z nadmiernej ilości skryptów i nie zawierał topowych rozwiązań w takim stopniu jak wymaga tego dzisiejszy rynek. Nie ma chyba lepszej pozycji na porządne trzęsienie w pierwszych latach PS4. 

Przykro mi ale nie rozumiem.

 

 

 

 

A tak bardziej spekulując to jaką nową grę/w jakich klimat chcielibyście od ND? Platformówka, gra akcji, sandbox? W sumie ciekawi mnie jakby sobie ND poradziło z widokiem FPP. Oczywiście broń Boże, nie chodzi mi oto, żeby robi kolejną szczelankę, tylko coś bardziej oryginalnego/przełomowego jak Portal czy Mirror's Edge. 

 

 

Typowa przygodówka, z minimum strzelania w semi-otwrty świecie, o piratach (np może się nazywać Uncharted i opowiadać o losach sir Drake'a) Albo sapce-opere ale inną niż Mass Effect, bardziej na wzór książek Resnicka (a najlepiej opartą na którejś serii, np. o egzekutorze) lub książki Kołodziejczaka "Kolory Sztandarów".

Odnośnik do komentarza

wtrące sie do uncharted - mimo że to popularna i dobra seria to jednak w obecnej formie już sie naprawde przejada. mi sie tak bardzo przejadła po przejściu U2 że nadal jeszcze nie kupiłem u3... na ps4 napewno by rozgromiła wszystko grafiką, jednak obawiam sie o jej schematyczność... prawie cała gra to  - strzelanie i wspinanie sie na około żeby otworzyć komuś drzwi (+kilka zagadek), a co gorsza to strzelanie wcale nie jest aż tak cudownie zrobione (w RDR było o niebo lepiej). co prawda filmowe akcje i widowiskowość powodowały że i tak sie fajnie grało i jest do bardzo dobra gra. jednak dla mnie gdyby zabrać piękną grafike i filmowość to była by to dosyć upierdliwa i przeciętna strzelanina

 

dlatego gdyby miało wyjść U4 to chciał bym dużo zmian w rozgrywce a nie tylko poprawe grafiki.

chciał bym lepszy model strzelanin, podobny do tych z RDR i MP3 (żeby nie było tak że pakuje sie serie z karabinu w głowe kolesia a on nadal idzie i strzela), wiekszy teren, żeby skakanie po terenie i po ścianach bylo bardziej naturalne, a nie tak jak w u2 - "o widze poswietlone kolorkiem cegły po których mozan sie wspinać" , to już w assasin creed wspinaczka jest lepsza bo mniej skryptowa a bardziej swobodna

oczywiscie wiekszą eklploracje i chociaz zaczatek sandboxa przyjme z radością nawet kosztem zmniejszenia filmowej dynamiki

 

myśle że nowy tomb rider miał być właśnie takim pół-sandboxem, tak mowili na początku, jednak wyszło coś bardzo podobnego do uncharted co mnie zasmucilo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od ND to chciałbym zobaczyć jakiś nowy platformówkę. Zarówno Crash jak i Jak & Daxter są ikoną konsol Sony, a co najważniejsze są świetnymi grami. Dlatego mam nadzieję, że na nowej generacji będzie jakaś trylogia godna swych poprzedników. ND zawsze potrafiło dojrzale podejść do kwestii przygody i narracji w platformerach.

Odnośnik do komentarza

a ja trochę z innej beczki, bo jak sie wydaje temat ucichł, co mnie niezmiernie cieszy, ale prawda jest chyba oczywista i do premiery może sie wszystko nawrócić.  mowa oczywiście o reklamach w naszych grach. ktos cos słyszał więcej na ten temat ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Nie bałbym się o reklamy; to nie jest kwestia możliwości, bo ta jest już w tej generacji, tylko kwestia chęci reklamodawców, którzy widocznie nie widzą w tym opłacalności. I dobrze. Pewnie wypadki typu reklamy w którymśtam wipeoucie, albo produkt placement apple i innych w mgs4 będą się zdarzać, ale to wyjątki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...