Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozróżniasz pojęć. Cykl życia konsoli (dla PlayStation targetem jest 10 lat), to co innego, niż generacja. PS3 będzie jeszcze w jakimś stopniu supportowane przynajmniej 2 lata po wyjściu PS4. Tak było z PS2 po wyjściu trójki. Ciebie ten support może nie interesować, ale są ludzie, którzy będą za to wdzięczni.

Odnośnik do komentarza

Ba, ten support teraz rysuje się bardzo długi. A to dzięki deweloperom niezależnym, którzy będą tworzyć świetne indyki aż w nieskończoność, bo nie wymagają one super sprzętu. Martwi mnie tylko jedno - na current-geny niektóre gry będą robić na silę, bo spora baza odbiorców robi swoje. Takim przykładem jest Watch Dogs czy Battlefield 4.

 

Kto pamięta Most Wanted na PS2? Na szybko obcięli co trzeba by gra w ogóle ruszyła. Pod koniec danej generacji potrafią i szroty wychodzić, byleby były.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

No ja wiem o co chodzi. Zakładam jednak, że bez sensu jest tworzyć konsole z możliwością grania w 4k, kiedy telewizory wyświetlające obraz w tej rozdzielczości będą przystępne cenowo po wyjściu ps5/xbox1080 lub tuż przed ich premierą. Stąd też uznałem, że grzybiarz mówiąc o 10-letnim supporcie konsoli zakładał, że następcy nie będzie jeszcze na rynku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

http://pclab.pl/news52831.html

 

 

Unreal Engine 4 na PC i PlayStation 4 – porównanie jakości obrazu

 

Złośliwi mówią, że konsole nowej generacji będą sprzętem przestarzałym już w momencie pojawienia się na rynku. Nawet patrząc na sprawę obiektywnie, nie da się ukryć, że PlayStation 4 nie powala na ziemię specyfikacją. Deklarowana moc APU napędzającego tę konsolę jest około 2,5 raza mniejsza od tej, którą zapewnia najszybsza na rynku jednordzeniowa karta graficzna ... I to już w tym momencie, ponad pół roku przed rynkowym debiutem sprzętu Sony. Nie nastraja to pozytywnie, jednak stosunkowo mała moc obliczeniowa wcale nie musi przełożyć się na kiepską grafikę w grach. Deweloperzy już niejednokrotnie zadziwili graczy umiejętnością wyciskania z niemłodych już procesorów Xboksa 360 i PlayStation 3 ostatnich soków i umieszczania w grach olśniewających efektów. Może będzie tak i tym razem? Dzięki Epic Games możemy odrzucić gdybanie i skupić się na faktach. To studio zajmujące się tworzeniem silnika Unreal Engine 4 udostępniło kilka dni temu demo Elementes w wersji dla nowej konsoli Sony. Niemal taką samą scenę pokazywano w zeszłym roku uruchamianą na PC-ie z wysokiej półki. Tym samym pojawiła się możliwość dokładnego porównania jakości obrazu na współczesnych komputerach i przyszłych konsolach do gier. Różnice jak najbardziej występują i to wcale nie na korzyść sprzętu następnej generacji.

 

 

I co wy na to? Według mnie kolejna propaganda Nvidii pod tytułem "Nasze karty grafiki są naj a konsole niedługo zostaną zniszczone przez komórki i tablety" Amd i Havok przecież już potwierdzili większość niepokazanych tu efektów na PS4 (fizyka i efekty cząsteczkowe).

Odnośnik do komentarza

Wyglądem UE4 ja bym się nie sugerował , za wiki ... "On August 18, 2005, Mark Rein, the vice-president of Epic Games, revealed that Unreal Engine 4 had been in development since 2003.[15]"  czyli mamy 10 lat dostosowywania silnika, tak by działał jak najlepiej na PC i kilka miesięcy zabawy z  jakimś okrojonym devkitem ps4.  Do dziś nie wiadomo jak będą wyglądać bebechy ps4, ani ile APU ps4 będzie mieć (ofjalnie  Sony nie zabrało głosu w tej sprawie).

 

NVIDIA nie może przeboleć tego, że ich czipy nie bedą się sprzedawać wraz z jakimiś 100 - 200 a być może i wiecej  milionami konsol  ( xbox + ps ).

 

Większość osób igonoruje fakt, że czipa do konsol projektuje / wynajduje się tylko raz a jego cykl życia to 2 - 3 generacje kart graficznych - nie trzeba promować samego czipa  tak jak promoje się karty graficzne, odpadają zwroty uszkodzonych modeli (zwrotami zajmuje sie Sony i MS),  nie ma konkurencji, nie ma obniżek cen (samego czipa).  Wg mnie przy takich ilościach czipów  zarówno MS i Sony dostały czipy po pieniądzach ( zwłaszcza Sony - udpstępniając na własność swoje technologie dla AMD)  tak małych, że  obie konsole będą dysponować dwoma czipami.

 

Sony podało moc obliczeniową czipa a nie samej konsoli,  opatentowało również włączanie / wyłączanie drugiego APU / GPU w locie oraz  kładło nacisk na  niski pobór mocy przez APU ( dlatego zrezygnowano z Buldożera na korzyść Jaguara) ,   więc szanse na podwójne APU w konsoli są całkiem realne. 

 

Co więcej ostatnio Cerny (chyba Cerny ? )  wspomniał o "dwóch grupach po 4 rdzenie" co łącznie daje  8 rdzeni ... nie widzę możliwości dla których sepracja rdzeni umieszczonych w tym samym APU miałaby przynieść jakieś korzyści poza komplikacją  architektury , tak samo nie widzę potrzeby dzielenia słabego układu jakim jest jaguar na 8 rdzeni -  wydajnośc takich rdzeni byłaby znikoma,  więc wygląda mi to  na 2 APU po 4 rdzenie każdy. 

 

O ile się to sprawdzi już na stracie next-geny będą w miejscu do którego domowe PC dotrą za jakieś 3 lata.

Edytowane przez quiknes
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

I takie info mi się podoba. U Musiola czytałem że ta sieć jest wiarygodna i ma jakiś deal z Sony. Zapisałem się na newsletter, w Gramie wrzuciłem PS4 do koszyka i czekam jeszcze na ruch Empiku. W Ultimie nadal cisza w temacie PS4. Za granicą nie chce mi się zamawiać konsoli, wolę dopłacić i mieć od razu.

Odnośnik do komentarza

A przygotowuje się ktoś z Was na zakup konsoli w okolicach premiery ? Powiem szczerze, że bałbym się takie przedsięwzięcia po cyrkach z awariami w poprzedniej generacji. Nie widzi mi się pakować 2k w konsolę, która będzie się rypać. Nie wspominam już o tym, że na początku będzie ubogo z tytułami.

Odnośnik do komentarza

No stary, ja nie jak tak :] Na 100% biorę dodatkowe ubezpieczenie i mam gdzieś czy konsola się spali czy nie. Killzone 4 na premierę mi wystarczy, PS3 brałem z trójką w bundlepacku, więc mam lekki sentyment, fajnie byłoby zacząć przygodę z kolejną generacją też z Killzonem.

 

Jak tylko potwierdzą BF4 na PS4 to nie będę potrzebował innej gry na konsoli :]

Odnośnik do komentarza

No stary, ja nie jak tak :] Na 100% biorę dodatkowe ubezpieczenie i mam gdzieś czy konsola się spali czy nie. Killzone 4 na premierę mi wystarczy, PS3 brałem z trójką w bundlepacku, więc mam lekki sentyment, fajnie byłoby zacząć przygodę z kolejną generacją też z Killzonem.

 

Jak tylko potwierdzą BF4 na PS4 to nie będę potrzebował innej gry na konsoli :]

 

a nie łamiesz się już nad nowym żydboksem? Ja również kupuję na premierę, nie ma że boli. 

Odnośnik do komentarza

Prezentacja PS4 zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, poprawiają wszystkie bolączki obecnego modelu (mało pamięci, cross game chat, headset w zestawie, łatwość programowania dla developerów)) do tego dodają sporo nowości (architektura podobna do PC, cały ten share system - nagrywanie rozgrywki, podglądanie lepszych). Do tego widzę, że ekipa od BFa tez rozważa tylko PS4, więc będę miał z kim grać na kolejnej generacji.

 

Xboxa będę rozważał, jako drugą konsolę, poczekam, aż ją zapowiedzą, ciekawi mnie co będzie oferował, choć wygląda na to, że obie maszyny osiągami będą do siebie zbliżone.

 

Tak jak ktoś na forum napisał, chcę sobie zrobić Gwiazdkę, pocieszyć się z prezentu jak dzieciak, akurat teraz będzie okazja raz na parę lat.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

PS+ to nie tylko PS4 ;) to na dzien dzisiejszy PS3, a takze PSV i kto wie co jeszcze przyniesie z dniem premiery PS4. Z marketingowego punkt widzenia pomysl ten moglby byc strzalem w 10'tke, bowiem kazdy szanujacy sie dzis fan ma w swoim pokoju chociaz jedna z zabawek ze stajni Sony, jak nie dwie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.