Skocz do zawartości

Diablo III (PS4)


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

- 6 umiejętności do wyboru? To o 4 więcej niż w DII a to przecież nie było robione z myślą o konsolach.

- uproszczone inv - czym ono się różni od tego z DII? Prócz tego, że zrezygnowali ze złego systemu rozkładu rozmiaru w zależności od broni (irytowało to ciągłe przekładanie itemów aby zmieścić dwuslotowy talizman). Zobacz jak wygląda inv w konsolowym DIII - to jest dopiero uproszczenie.

 

Elementami, które przemawiały za tym, że to jest gra nastawiona na konsole był raczej brak chatroomów, możliwości tworzenia własnych gier (cholerne lobby) czy zrezygnowanie z atrybutów na rzecz automatycznego rozwoju.

 

Jak dla mnie ta zapowiedź to gwóźdź do trumny trójki - teraz wszystkie moce przerobowe będą szły w stronę elementów, które będą dostępne na obu platformach więc nie ma co liczyć na typowo pecetowe rozwiązania (jak np pvp nastawione na zręczność).

 

Ciekawi mnie tylko jak będzie wyglądała rozgrywka za pomocą pada - o ile klasy pokroju WW czy CM/WW są wręcz stworzone do mashowania o tyle z takim DH może być już problem, zwłaszcza jak ktoś da się wciągnąć w podbijanie dps i wyjdzie z tego glass cannon.

 

 

teraz tylko czekać na SCII i śmiać się z tego jak Acti dobija skądinąd legendarnego developera

 

 

 

 

a o sprzedaż się nie martwcie - pozwolą na grę międzyplatformową, podpięcie istniejącego konta BN (aby odbiorców móc szukać również wśród obecnych graczy) i dodadzą na zachętę jakiś godzinny, piąty akt gdzie wrzucą Beliala i diablomaniacy wykupią cały nakład.

Odnośnik do komentarza

Trochę się mylisz Rinek. W D2 umiejętności przełączałeś sobie w locie, a inventory to nie tylko dwu- lub jednoslotowe przedmioty, ale też runy, słowa runiczne, większa ilość klejnotów, talizmany i to wszystko trzeba było tak wyważyć żeby się zmieściło w plecaku. Ciebie to irytowało, ale z perspektywy czasu jestem zdania, że miało to swój cel. Tak przynajmniej mnie się wydaje. Teraz lecisz przez grę, zbierając shit, część wystawiasz na AH i generalnie wieje trochę nudą w D3. Pograłem chwilę w Path of Exile i szczerze mówiąc wolałbym żeby to GGG zrobiło D3, bo mając dużo mniejszy budżet zrobili grę lepszą w becie, niż D3 po kilku patchach.

Odnośnik do komentarza

Nie bronię DIII, bo koń jaki jest, każdy widzi. Chodzi mi o to, że wiele rzeczy nie zagrało ale to o czym piszesz to wg mnie właściwy progres - owszem, brakuje run ale z drugiej strony ile słów używałeś? hoto, cta, eni, forti i exile podczas gdy reszta była albo bezużyteczna albo nastawiona na jakiś wyspecjalizowany bądź eksperymentalny build. Klejnoty - jeśli chodzi Ci o gemy to używane były tylko nadkruchy i perfekty, jeśli o jewele to jedynym wartościowym był 40/15 i jego odmiany. Talizmany - każdy po osiągnięciu 70lvl miał zapchane inv trójkami +1, bo prócz torcha i ani nic nie było warte uwagi.

 

Słabość DIII wg mnie nie leży w braku kontynuacji rozwiązań z DII tylko całkowitym pokpieniu mechaniki itemów - żółte są bezużyteczne, tylko garść legendarnych jest wartościowa a drop jest tak źle wyważony, że gdyby nie ciułanie grosza i handel drobnicą (tj. jakieś legendarne za 1m) na AH to pewnie nigdy bym nie zobaczył 3/4 z posiadanych itemów. Wyobraź sobie, że przez tyle godzin grania nie wypadł mi ani jeden legendarny pierścień i tylko jeden amulet (co ciekawe - podczas progresu WD a nie na postaci z PL50 stworzonej do mf) a wśród żółtych leciały takie śmieci, że teraz człowiek robi run i nawet nie zbiera ilvl63, bo traciło się na to zbyt wiele czasu, szansa na jakiś sensowny roll wynosi wiele zer po przecinku a więcej złota uzbierasz ze zwykłego biegania i inwestycji w złotą skórę dla merca.

 

a pamiętasz jak było w DII - jeden szybki mefrun i zawsze wypadł jakiś setowy; kij z tym, że najczęściej był to Sigon ale przynajmniej po 10 runach (które trwały tyle co teraz dwa) miałeś jakieś przedmioty. Teraz po 10 runach, przy dobrych wiatrach, masz ivory tower i frostburny. Aż odechciewa się grać, nawet rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

Sterowanie bedzie pewnie takie jak w sacredzie 2 na konsole, tylko nie pamietam ile tam bylo skilli aktywnych, 4 chyba plus jakas odpalka po wcisnieciu galki, nia pamietam dawno gralem. A diablo 3 na ps3/ps4 nie wiem, dla mnie troche skok na kase, kto chcial zagrac w diablo 3 to juz nabyl wersje pc szczegolnie ze wymagan z nasa ta gra nie ma, jestem ciekaw ceny :) 289-318 anyone?

Odnośnik do komentarza

Mnie tam to nie dziwi. Handelek dla PC zaczal leciec w dol (przede wszystkim RMAH), wiec trzeba podoic troche kasy z innych zrodel.

Gra... juz Grigori ladnie podsumowal ja - jest mierna, zawod po calosci... ale i tak sie swietnie sprzeda (I dont get it! :D).

Granie w Diablo na dualu nie bedzie w ogole problemem - wystarczajaco duzo guzikow pod mizerna ilosc skilli, ktorych przeciez w combatcie nie zmieniasz.

Jednym analogiem chodzisz, drugim ustalasz kierunek/kat w ktorym bedziesz "strzelac".

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że niezłe rozczarowanie (licząc samą grę D]|[, Blizzard zawodzi mnie kolejny raz). Pojawienie sie na konferencji Metzena, wczesniejsza gadka o konsolowych korzeniach rozplaiły moje oczekiwania - czyżby nowy projekt? Takim wsparciem zapewniliby niezła pozycję czwartej prejstejsion . A tu nagle się okazuje, że postanowili wydoić jak najwięcej dolców, nim ułomna krowa zwana Diablo 3 padnie śmiercią naturalną - jednym słowem: zawód...

Odnośnik do komentarza

Bo są głupi.

3,5 miliona kopii poszło w sam dzień premiery (4,7 M jeśli dodać tych co mieli grę dzięki Annual Pass z WoW).

6,3 miliona było po tygodniu.

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/05/23/diablo-iii-crushes-pc-sales-records.aspx

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Nie no, bawić to się może będziesz, jak potraktujesz tą grę jako singlowego (no chyba że znajdziesz + 3 świeżaków do multi) hack&slashera do przejścia na normie i może koszu, ale jakbyś czasem zaplanował dłuższe granie, to krzyż na drogę, a do farmienia polecam zaopatrzyć się w jakieś audiobooki, żeby z nudów nie umrzeć.

 

ps: widzę, że nikt nie podchwycił tematu o którym wspominałem na początku, ale spieszę zwrócić waszą uwagę, że gra będzie na pewno wymagała konta battle.net i będzie trzeba mieć tam zarejestrowany klucz do gry, co uniemożliwi późniejszą sprzedaż gry, bez sprzedaży konta, a blizzard bardzo krzywo patrzy na handel kontami.

Mnie na szczęście udało się trochę kasy odebrać za ten crap sprzedając golda, póki coś jeszcze był wart.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

nawet jak sobie zrobicie konto tylko do diablo z zamysłem opylenia to i tak nie jest to takie fajne, bo podobno pierwszy użytkownik zawsze ma mozliwość odzyskania konta, wiec po sprzedaniu wystarczy powiedzieć że ktos wam za(pipi)ał konto i możecie je odzyskac, dlatego z kupcami też nie jest tak super różowo

Odnośnik do komentarza

Raczej dlatego, że blizzard ma tak rygorystyczne warunki umowy z użytkownikiem, że takie konto jest podatne na bana za sam fakt bycia używanym przez kogoś innego, nie można na nim zmienić danych osobowych właściciela, a nie mając prawdziwych nie można z niego w pełni korzystać, choćby z opcji rmah; generalnie kpina i plucie na graczy.

Odnośnik do komentarza

@Grigori

 

Czy aby na pewno gra będzie się nam przypisywała do konta? Nie zapominaj, że gra wychodzi również na PS3, a tam czegoś takiego jeszcze nie było i sądzę, żeby się miało pojawić. Być może będzie parowanie konta Battle.net i jakiś Online Pass, ale sama płyta z grą powinna się odpalać na każdej konsoli.

Odnośnik do komentarza

Pewności nie mam, ale widzę to tak, że Diablo będzie łączyło się z battle.netem (to akurat oczywiste) i będzie do tego wymagało zalogowania do tej sieci. To nie nowość na PS3, bo już Portal 2 łączył się ze Steamem. Pozostaje pytanie, czy rejestrując konto b.netowe będziesz musiał aktywować grę cdkeyem, czy nie. Ja śmiem twierdzić, że tak; jest to technicznie możliwe i Blizzard raczej nie omieszka skorzystać z tej okazji, zwłaszcza, że identyczną praktykę stosuje na PCtach.

Idzie nowe panowie i takich blokad należy się spodziewać; generalnie to mimo iż PS4 zapowiedziane jest jako sprzyjające używką, to wydawca ma tutaj pole do popisu swobodne. (swoją drogą to jest śmieszne, że plotki mówią o nowym xboxie blokującym używki, skoro lepiej zostawić sprzęt bez blokad, a potem niech sobie chciwi wydawcy robią co chcą, a MS czy Sony mogą od tego umyć ręce i nie wyjść na tych złych)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie no, bawić to się może będziesz, jak potraktujesz tą grę jako singlowego (no chyba że znajdziesz + 3 świeżaków do multi) hack&slashera do przejścia na normie i może koszu, ale jakbyś czasem zaplanował dłuższe granie, to krzyż na drogę, a do farmienia polecam zaopatrzyć się w jakieś audiobooki, żeby z nudów nie umrzeć.

 

ps: widzę, że nikt nie podchwycił tematu o którym wspominałem na początku, ale spieszę zwrócić waszą uwagę, że gra będzie na pewno wymagała konta battle.net i będzie trzeba mieć tam zarejestrowany klucz do gry, co uniemożliwi późniejszą sprzedaż gry, bez sprzedaży konta, a blizzard bardzo krzywo patrzy na handel kontami.

Mnie na szczęście udało się trochę kasy odebrać za ten crap sprzedając golda, póki coś jeszcze był wart.

Po co audiobooki? Stawia bota i jedzie z koksem. Przeciez teraz tylko tak sie gra w Diablo 3.

Sprzedawanie kont jest dalej banalne, jedyny problem to ilosc oszustow (paypal - gdzie po przejeciu konta cofaja kase), ktorych trzeba przefiltrowac.

Botiablo 3.

Ja nie moge korzystac z RMAH bo nie mam irlandziej komorki...  :P

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...