Skocz do zawartości

Diablo III (PS4)


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Albo czegoś nie usłyszałem, albo ten typ powiedział tylko, że będzie local co-op, a to nie znaczy przecież, że gra nie będzie musiała być zalogowana battle.netu. Opcje są dwie, albo always online i masz pełną grę, tak jak teraz, z AH i graniem online, albo masz powrót do D2 i podział na postacie single oraz multi. No może tak być, czemu nie, ale w opcji single nie dostajesz pełnej gry i wówczas tym bardziej jest to gra na max dwa przejścia. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość aphromo

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale pokazali Diablosa na PS3, 10 min gameplayu barbem.

 

 

Sterowanie wydaje się być nawet ciekawsze niż na PC, bezpośrednia kontrola wydaje się być bardziej dynamiczna i nastawiona na zręczność gracza, niższa kamerka a mimo to gra wygląda ładnie, no i moim zdaniem lepsze boss fighty. Podobno można będzie grać offline, nie będzie połączenia z battlenetem także nie ma transferu postaci z PC i wspólnej gry. Online i pobieranie patchy ma być przez PSN, tak jak w każdej grze na PS3.

 

Mnie ciekawi czy będzie jakaś różnica między PS3/PS4 w sensie grafika/ płynność itp. Możliwe że wydając D3 na PS3 chcą szybko zarobić na wyposzczonych graczach konsolowych, którzy i tak to łykną bo wreszcie Diablo na konsole, a później na PS4 lepsza wersja albo już np. z dodatkiem, czy coś. Aha, w jakimś wywiadze mówili że D3 niekoniecznie musi być konsolowym exem Sony. Czyli wersja na Xboxa moźliwa i raczej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza

- very complex storyline :rofl:

- mroczny, gotycki klimat :D

- brak elective mode (z tego co widać)

- mniej potworów na poziom (na PC jest to jedna z rzeczy, na które narzekali gracze a tutaj będzie ich jeszcze mniej)

- "większa dynamika" - nie ma szans na większą dynamikę rozgrywki kiedy na ekranie jest kilka potworów z dodatkowym delayem (będzie to pewnie wyglądać jak w filmach akcji gdzie bohater leje jednego na 10 czeka w kolejce)

- PC widać robiło im za beta-testerów a gra już w fazie developingu była planowana na konsole - teraz przynajmniej wiadomo dlaczego tak przycięli aspekt rozbudowy postaci a przedmioty podsumowywane są jedną statystyką (dps)

- co-op na czterech przy jednym ekranie nie jest dobrym pomysłem i powie to każdy kto grał w D3 na bnecie; kiedy w teamie jest dwóch casterów to gra wygląda jakby miała na celu wywołanie padaczki a cały ekran jest zawalony efektami. Powodzenia z wyszukiwaniem itemów, których nie da się podświetlić.

- ciekawe o ile podkręcili drop unikatów żeby wypadły dwa i to akurat pod koniec prezentacji

- pokazali skille wychodzące z gracza a jak wygląda sprawa z takim teleportem albo dh, który walczy na dystans?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Jeśli wprowadzą zmiany proponowane w patchach i ogarną sterowanie + coop to będzie to bardzo dobra gra. Gra hn's, mającą sprawiać frajdę z mordowania potworków z kolegami albo solo, z dość ciekawą historią i światem. Może nie będzie to  tak za(pipi)ista gra jak Diablo 1 czy 2, bez tego klimatu, atmosfery, głębi ale to już minęło i nie wróci, czasy się zmieniły, rynek się zmienił i Blizzard się zmienił. Mnie cieszy że nie mówią nic o AH czy RMAH czy że nie będzie wspólnej gry w wersji PS3, czuję w kościach że gra skupi się bardziej na rozgrywce niż na przesiadywaniu na AH, przebijania aukcji itp. Na filmiku widać że broń ma takie same afixy jak w wersji PC, ale żeby je zobaczyć trzeba zejść do osobnego podmenu, więc nie wiem czy położą mniejszy nacisk na statystyki broni, chyba tak.

 

 

Jedno przyznać trzeba, że Diablo III to mimo wszystko bardzo mocna pozycja w bibliotece PS, nawet jeśli to nie to samo co poprzednie części.

Odnośnik do komentarza

problem w tym, że to właśnie AH jest tym co obecnie trzyma przy tej grze rzesze graczy. Ludzie zrobili sobie odpowiednie postacie i jadą na multiboksach aby coś na tym zarobić. Osób, które grają rekreacyjnie już nie spotkasz, bo wszyscy albo farmią zawodowo albo ścigają się w paragonach.

Po tym co widać na tym filmiku i tym o czym mówi prezentujący można założyć, że będzie to gra nastawiona na dobicie do 60 i rzucenie w kąt, bo później nie dość, że nie będzie niczego co by motywowało to jeszcze mniejsza liczba potworów wydłuży farmę, która już w tej chwili jest niewyobrażalnie nudna jeśli nie gra się barbem na tornado.

 

Z drugiej strony jeśli dodadzą AH to gwarantuję Ci, że ludzie będą sypać groszem aby tylko mieć lepsze itemy. Na PC coraz częściej można spotkać ludzi z 30h na liczniku, którzy biegają ze sprzętem za kilka miliardów (ostatnio nawet trafiłem gracza z samymi markizami, jedną postacią na koncie i 40h całkowitej gry). Do czego to doprowadzi? Do tego, że odechce Ci się gry, bo bez wydania $ nie nadążysz za trendem i Ty będziesz ledwo co klepał inferno podczas gdy większość będzie latała na mp10.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Nie zgodzę się rinzen. Ale musimy rozdzielić pewne sprawy żeby wszystko było jasne.

 

AH daje kupującemu możliwość błyskawicznego i taniego nabycia bardzo dobrych przedmiotów, i taka opcja moim zdaniem, podkreślam, zabija radość z gry. Przykład ? Zacząłem grać wizem, gra była ciekawa i wymagającą, musiałem grać z głową, szukałem najlepszego zestawu skilli i chętnie podnosiłem przedmioty z ziemi. Grałem wizem, parę razy mi tam coś dropło dobrego dla demon huntera. Zrobiłem demon huntera żeby spróbować czegoś nowego i ubrałem go w zdobyte wizem itemki.

 

Gra była nudna jak flaki z olejem, moby nie były wyzwaniem, przez długi czas nawet nie patrzyłem na itemy dla dh które wypadły z mobów, grałem w sumie nie wiem po co, przetestowałem skile jeden raz i wróciłem do wiza.

Tak samo moim zdaniem dzieje się z AH - masz jakiś grosz gotowy, wchodzisz na AH, kupujesz itemy i wiesz że nic lepszego nie wypadnie przez długi, długi czas. Bijesz golda na mobach, odkładasz i znowu AH po lepsze itemy, dopóki ceny itemow nie beda horrendalne. Czyli taki szarak jak ja po prostu maxuje gold find bije moby i regularnie odwiedza AH. O to w tym chodzi ? Chyba nie.

Oczywiście możesz powiedzieć ,, to nie korzystaj z AH i ciesz się grą ". Jasne, można tak robić, ale mam z tyłu głowy świadomość że utrudniam sobie grę i wydłużam ją, i po prostu kusi żeby pójść na skróty. Widok kogoś z uber itemami z RMAH napewno mnie nie zachęci go gry.

 

 Sam Blizz zresztą zapowiedział że chce by gracze przestali non stop siedzieć na AH. Dlaczego dodali Demoniczną Esencję i Hellfire ring ? Nie możesz kupić na AH, musisz grać. To jest słowo klucz, o to w tym wszystkim chodzi - nie możesz kupić na AH.  To powrót do korzeni, do radości z gry. Oczywiście ludziom grającym na AH to się bardzo nie podoba, ale większości jest bardzo zadowolona. Zmiany mają iść w kierunku ograniczenia wpływu AH  co cieszy wszystkich, poza graczami, jak to powiedziałeś zarabiającymi na grze - historia pokaże, czy to dobrze czy źle. Mnie bardzo cieszy że Blizz nareszcie przestał się cackać i głowić i po prostu idzie w graczy a nie w handlarzy i spekulantów.

 

Problemem D3 jest to że loot jest zbyt duży i nic nie warty dla gracza z większym stażem, i tak naprawdę liczy się tylko kilka pożądanych afixów, jeden niepotrzebny afix czy brak socketa sprawia że nieważne jak dobry item idzie na siarę.Śmieć, śmieć, śmieć - to mówią gracze jak oceniają przedmioty na podłodze. Żeby item był dobry, musi mieć najlepsze możliwe staty, optymalną ich kombinację i sockety ( jeśli można ).

Mają to zmienić w patchu - mniej dropu, za to żadnych śmieci. Czyli de facto idą w stronę konsolową.

Ponadto dodadzą możliwość częściowej zmiany parametrów itemów, dzięki temu pula itemów wartościowych znacznie wzrośnie. Będziesz mógł wywalić niepotrzebną/ niechcianą właściwość broni i w zamian włożyć tą dziurę na magiczne kamienie, jeśli twój egzemplarz nie ma pełnej puli ,, dziur " albo podbić losowo inny afix. Jak będzie ostatecznie, zobaczymy.

Parametry przedmiotów mają być zależne od poziomu ubitego potworka, czyli np. Sygnet Leoryka  wydropiony na inf mp 10 ma mieć taką samą moc jak najlepsze itemy, co poszerzy automatycznie pulę dobrych przedmiotów. Obecnie  wszyscy latają w Mempo, Inach itp. Teraz itemów będzie więcej.

Ponadto personalizacja postaci czyli koniec z wojnami klonów.

Mają podbić itemy legendarne - teraz każdy dropnięty legendar ma być super uber wypaśny i gracz ma lecieć by go podnieść.

Te zmiany mają tylko jeden cel - sprawienie by gracz czuł że grając zalicza jakiś progres, że jego czas poświęcony w grze ma jakieś uzasadnienie, po prostu żeby był sens bić te moby. O to w tym wszystkim chodzi.

Oczywiście można czuć progres kupując item na AH, tak. Ale to nie powinna być nigdy jedyna opłacalna, najkrótsza i najłatwiejsza droga. 

Możesz powiedzieć że ciężej ci będzie sprzedać itemki na których ci nie zależy - a sprzedaż uber przedmiotów za grosze to niby dobra opcja ?

 

Ponadto chcą dodać więcej itemów jak Trzysetna Włócznia, rzeczy zmieniające styl gry,żeby ludzie zaczęli kombinować z buildem i przestali lecieć w papierowy dps. Chcą dodać takie możliwości by warto było dobierać różne zestawy skilli a nie tylko te pure dmg.

Brakuje tylko zbalansowanego PvP, w stylu 1vs1, 2vs2 itp. i mamy świetną grę, ciekawą grę. 

 

Odnośnie narzekania na Diablo III w porównaniu do Diablo 2.

Nie jest to gra jaką fani Diablo 2 mogli sobie wymarzyć, ale naprawdę dobra gra hns. Moim zdaniem, fani Diablo 2 muszą powoli godzić się z faktem że D2 należy do przeszłości. Wiem że to smutne, ale wszystko wskazuje na to iż mam rację. Wygląda na to że Blizz zmierza w kierunku prostych, szybkich historii z zwrotami akcji w stylu zabili go i uciekł, uproszczania rozgrywki. Nie będzie już chyba nigdy tej atmosfery mroku i tajemniczości, tego klimatu, pieczołowicie rozwijanej historii, łamania głowy nad setem postaci. Smutne, ale prawdziwe. Czy fakt że Diablo 3 jest w tym względzie diametralnie różne od Diablo 2 i czy to czyni z niego gorszą grę - na to każdy musi odpowiedzieć sam.

 

Podsumowując,  moim zdaniem te zmiany idą w kierunku tych rekreacyjnych graczy. Zwykłym ludzi chcących popykać w Diabolo Czy. Jak ktoś chce może farmić zawodowo i mieć perferct gear, co mi do tego ? Wiem że nigdy nie będę miał 750 K DPS na sekundę, ale chcę mieć poczucie że grając w D3 nie marnuję czasu. Nigdy nie będę najlepszy na PvP, ale będzie mi się chciało grać.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

A Ty pomyśl o opinii tych, co już grali i mają prawie roczną perspektywę na to doświadczenie i zastanów się, czy nie warto by czasem nas posłuchać, zamiast wyrzucać kasę w błoto.

Cały czas bazuję na własnym doświadczeniu oraz uwagach i opiniach graczy. Kolega wyżej ma Diablo na PC, więc kupowanie drugi raz tej samej gry na PS3 może być przesadzoną inwestycją - bo po co 2 stówy za to samo ?. No chyba że chodziło o to że Diablo jest tak słabe, że nie chce słyszeć o wersji na konsole, w takim razie mogę mu odpowiedzieć że znajdą się osoby którym D3 się podoba i nie narzekają, zresztą konsolowcy nie mają wyboru tak naprawdę w materii hns ( na PC masz PoE, Torchlight itp. ). Każda gra ma wady i zalety, wiadomo że w obecnej formie D3 to jest gra max 8/10, ale mają wprowadzić poprawki i patche, zresztą jak już mówiłem, tak naprawdę takiej gry na PS nie ma, więc ciężko wybrzydzać jak nie masz wyboru.

Na ppe jest mnóstwo osób które nie grało jeszcze w Diablo, oni kupią grę i sami ocenią czy gra jest dobra czy nie. Wiadomo że Diablo 3 żywcem przeniesione z PC będzie nic niewarte - ale na to się nie zanosi. Inne sterowanie, interfejs, inna liczba mobów, inny drop, od razu z pvp, z coopem i bez podpięcia do neta, bez RMAH, może bez AH - to są rzeczy których wersja PC nie ma i należy uwzględnić to w ocenie gry.

Jeśli ktoś ma 3 grosze na ten temat, to zawsze może napisać i podyskutować.

Odnośnik do komentarza

Czyli wersja na ps3 to będzie taki kastrat.

 

 

kastrat to jest na pc, na konsolach to będzie dziewczynka

 

 

 Nie chcę grać na kompie w wersje dla debili tudzież małp (noł offense ale d3 na konsole zanosi się na taki tytuł).

przeciez całe diablo 3 to jest gra dla małp, niezależnie od platformy

Odnośnik do komentarza

Porownywanie SC do D3 to jedna wielka obraza. D3 to mindless kupa (po tych wszystkich kastracjach i RMAH - mowie tutaj o samej wersji PC). Powodzenia z taka strategia w SC2.

Z powodu braku RMAH (mam nadzieje, ze sam AH bedzie bardzo ograniczony jesli w ogole bedzie - oby nie) gra ma tam jakies jeszcze szanse, ale i tak bedzie sredniakiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...