Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
5 minut temu, Masamune napisał:


Trochę to na wyrost, bo z GT czy Forza może rywalizować swoją hardcore-fizyką. W zwykłej postaci ten model jazdy nie jest jakiś mega realistyczny, a wręcz obfiruje w uślizgi rodem z rasowych arcade-racerów.

Specjalnie nieco poszperalem w necie, bo zaden ze mnie maniak wyscigow i wychodzi konsensus, ze jest to cos ala TDU+Grid. Nawet wyjadaczom ciezko zaklasyfikowac model jazdu DC, co dodaje nieco pikanterii do dyskusji o grze.

 

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Weź przestań. Zwykłe arcade, tyle że zwalniasz przed zakrętami. Żaden symulacyjny skill nie jest tam wymagany (nie mówiąc o tym, że fizyka kartonu mocno).

Nie. Czuc roznice miedzy pojazdami, jest manual. Wiemy Paolo ze nie lubisz DC ale nie przesadzaj.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aphromo napisał:

Nie. Czuc roznice miedzy pojazdami, jest manual. Wiemy Paolo ze nie lubisz DC ale nie przesadzaj.

 

W Forzy jest manual i czuję kiedy jeżdżę muscle carem, a kiedy sportowym przecinakiem. Totalnie na wyrost ten Twój argument.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

 

W Forzy jest manual i czuję kiedy jeżdżę muscle carem, a kiedy sportowym przecinakiem. Totalnie na wyrost ten Twój argument.

 

Też się absolutnie nie zgadzam. W Driveclub jest WYRAŹNA różnica w prowadzeniu poszczególnych samochodów. A najbardziej jest to zauważalne podczas grania z kokpitu.

Różnica jest na tyle duża między autami że nie można tutaj mówić o typowym arcade.

Odnośnik do komentarza

Nie przeczę temu, że auta prowadzi się inaczej, ale czuję to dosłownie w każdym racerze. Ostatnią grą stricte arcade (jaką pamiętam) gdzie wszystkim jeździ się niemal tak samo był Ridge Racer na N64.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

W Forzy jest manual i czuję kiedy jeżdżę muscle carem, a kiedy sportowym przecinakiem. Totalnie na wyrost ten Twój argument.

Swietnie, ale ja nie o Forzy akurat;) Ta gre wymienilem tylko jak - powiedzmy - najblizszego konkurenta DC, temat o roznicach miedzy nimi jest duzy ale chyba nie tutaj.

4 minuty temu, kufir napisał:

 W Driveclub jest WYRAŹNA różnica w prowadzeniu poszczególnych samochodów.

Rowniez wplyw warunkow pogodowych swego czasu byl duza zaleta DC, teraz to sie zatarlo.

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 Ostatnią grą stricte arcade (jaką pamiętam) gdzie wszystkim jeździ się niemal tak samo był Ridge Racer na N64.

Skoro tak, to w jakim celu poprzedni cytat ? Nie przeczysz sam sobie teraz ?

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
3 minuty temu, aphromo napisał:

Rowniez wplyw warunkow pogodowych swego czasu byl duza zaleta DC, teraz to sie zatarlo.

 

Ostatnie poprawki które zaktualizowały grę w moim odczuciu były skupione na ułatwieniu grania. I niestety już ich nie cofnięto, więc wg. mnie Driveclub z przed ostatnich łatek był najlepszą formą tej gry. Ale to już niestety historia.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, aphromo napisał:

Skoro tak, to w jakim celu poprzedni cytat ? Nie przeczysz sam sobie teraz ?

 

Po prostu mam bekę, że praktycznie w każdej grze czuć jest różnicę między autami różnych kategorii, a próbujesz forsować jakoby był to jakiś ekskluzywny ficzer niedostępny dla konkurencji. :dynia: Jeszcze to porównanie, że DC to może konkurować modelem z GTS/FMotorsport co jest już szczytową formą mitologizacji exów od Sony. icon_pajac.gif

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, kufir napisał:

 

Ostatnie poprawki które zaktualizowały grę w moim odczuciu były skupione na ułatwieniu grania. I niestety już ich nie cofnięto, więc wg. mnie Driveclub z przed ostatnich łatek był najlepszą formą tej gry. Ale to już niestety historia.

Powiedzialbym inaczej, powinni nieco wiecej dac opcji do wyboru jesli chodzi o model jazdy, ale takie "powinni" to pewnie bede mowil dopoki nie znudzi mi sie granie przy kazdej grze.

 

Dla mnie model jazdy+styl graficzny to ideal, bo jedyne wyscigi w ktore gralem mocno wczesniej to GRID i Forza ktora mnie szybko odrzucila i nigdy nie zlapalem takiego bakcyla na wyscigi jak swego czasu grajac z kolegami, tyle. Wiem, ze odbior gdy jest subiektywny wiec Masamune moze sobie pisac co chce, mnie to nie rusza. Dla mnie synonimem nudy jest wlasnie The Crew czy inne Rfactor.

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Po prostu mam bekę, że praktycznie w każdej grze czuć jest różnicę między autami różnych kategorii, a próbujesz forsować jakoby był to jakiś ekskluzywny ficzer niedostępny dla konkurencji. :dynia:

Nigdzie tak nie napisalem. Nie mam ochoty na krotochwile, Paolo.

2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

:dynia: Jeszcze to porównanie, że DC to może konkurować modelem z GTS/FMotorsport co jest już szczytową formą mitologizacji exów od Sony. icon_pajac.gif

Chodzilo raczej o to, ze to sa zamkniete korytarzowe wyscigi w starym stylu  jak DC. W szczegoly sie nie wdaje.

Odnośnik do komentarza

pierwszy grid modelem jazdy bardzo mi sie kojarzy z driveclub - oba uwielbialem, forza horizon mimo swojego ogromu w defaultowych ustawieniach nie oferuje tej agresywnosci w prowadzeniu, a grzebiac w ulatwiaczach znowu zbyt bardzo idzie w kierunku sim racingu

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
13 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 Jeszcze to porównanie, że DC to może konkurować modelem z GTS/FMotorsport

Cytuje drugi raz, bo cos mi nie gralo w tym, otoz DC nie konkuruje modelem jazdy z ww, ma inny model i inne zalozenia gameplayu. Dlatego ni to sim, ni arcade.

 

8 minut temu, Ficuś napisał:

 grzebiac w ulatwiaczach znowu zbyt bardzo idzie w kierunku sim racingu

No wlasnie DC, GTS, czy Forza, to jest takie pomiedzy Rfactor gdzie dluzej sie siedzi w liczbach niz jezdzi,a nie wiem OutRun gdzie gaz do dechy i tyle, i kazda robi to na swoj sposob.

Wybor " najlepszej" jest subiektywny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość kufir

Kilka lat temu wymieniałem samemu przycisk R2 (uszkodzony był plastik pod przyciskiem, odłamał się po prostu). Wymieniłem i było wszystko OK a przynajmniej tak mi się wydawało. Wczoraj zagrałem nowym padem i ... okazało się że startuje szybciej i szybciej przyspieszam w starym Padzie nie jechałem tak szybko ze względu na jak widac ciagle nie sprawy do końca przycisk R2. Dobrze ze sie zorientowałem bo od razu czasy mam lepsze :)

Odnośnik do komentarza

W PlayStation Hits jest normalna wersja, bez Season Passa. Co do gry, to warunki pogodowe były w patchu dostępne dla wszystkich, eventy zaś w dlc. Ogólnie to eventy są jako dlc, a cała reszta w patchach. Oczywiście fury związane z eventami również dlc.

Mega brakuje mi takiej gry. Co prawda jeszcze motorów nie ukończyłem, ale to już nie to samo co piękne fury i ta fizyka jazdy. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze powstanie godny następca...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość _Be_
4 minuty temu, zagul napisał:

Takie pytanie, kupiłem DC, ale nie mam nadal season passa. Czy mogę najpierw ograć "podstawkę" czy lepiej od razu mieć DLC z SP bo one wnoszą coś więcej do gry?

Ograj podstawkę i kup potem sobie SP. Wnoszą więcej do gry dlc bo w głównej kampanii bez dodatków nie masz w ogole wyscigów z warunkami atmosferycznymi (chyba, że sobie sciągniesz darmowego Startline) z tym, że DLC będą jako oddzielne kampanie w menu widoczne. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Bluber, możesz spokojnie ograć podstawową kampanię, a potem zakupić SP. Sprostuje tylko, że bez dodatków nie ma zmiennych warunków pogodowych w kampanii, są jedynie dostępne w pojedynczych eventach czy też wyzwaniach.

Po zakupie SP zwróć uwagę, że dodatkowe kampanie są w menu w odwrotnej kolejności, więc najlepiej odgrywać od prawej strony, bo te są najstarsze. Kampania z deszczem zaczyna się od Elements jakby co.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
9 minut temu, Square napisał:

Sprostuje tylko, że bez dodatków nie ma zmiennych warunków pogodowych w kampanii, są jedynie dostępne w pojedynczych eventach czy też wyzwaniach.

No przecież ja to napisałem, że w kampanii nie masz warunków atmosferycznych :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Ktoś przygarnie kolegę do klubu? Dopiero zacząłem grać jakoś tydzień temu choć pudełeczko z grą (dealbreaker bo 30 ziko) leżało kilka miechów na półce. Powiem tak. Nigdy szczególnym fanem wyścigów nie byłem, jakoś mnie nie porywały. Z Drajwklab mam podobnie. Ot włącze sobie pare sesji pogram i Playstation Off. Gra ma swoje momenty ale niczym szczególnym (oprócz deszczu) się nie wyróżnia.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.