Skocz do zawartości

Dual Shock 4


Rekomendowane odpowiedzi

pobawilem sie dzis troche i mam mieszane odczucia, mam duze lapska i pad teraz lezy lepiej w dloniach i sprawia wrazenie masywniejszego, przyciski niestey jakby odstaja jakoscia i wieje tanizna(chociaz to model wystawowy wiec moze to byc wina ze przez wiele rak sie przewinal i mogl zostac troche z.ruchany..), najbardziej dobily mnie triggery...wybaczcie ale jak dla mnie sa strasznie niewygodne..porazka....to tyle po ponad godzince pykania, po premierze pomeczy sie dluzej i okarze sie jak w praniu sie sprawdzi na dluzsza mete padzik..

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pobawiłem się dzisiaj Dualem 4, głównie ustawiałem wszystko, podłączałem, ściągałem i instalowałem, a następnie z 20 minut pograłem w KZ:SF. Muszę przyznać, że po tak krótkiej chwili z obcowania z DS4 jestem miło zaskoczony. Pad leży doskonale w łapach. R2 i L2 są wreszcie takie jak należy, a raczej takie, jakie powinny być w PS3. Natomiast wydaje mi się, ale jak pisałem, grałem krótko, że nadal lepsze są te od x360. Natomiast sam pad jest świetny. Jakby robiony dla moich małych rączek. Wydaje się trochę większy, niż Dual3. Leży idealnie i na tę chwilę przyznaję mu tytuł najlepszego pada w historii. Dziękuję. :)

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Dual Shocka 4 to jestem bardzo zadowolony, ale czegoś jednak mi w nim brakuje.

 

Kilka moich spostrzeżeń:

 

+ duży plus za analogi. Świetnie się teraz nimi operuje. Palce nie kolidują ze sobą, jest fajny opór, przyjemnie się je naciska i łatwiej przeskoczyć nimi z lewa na prawą.

 

+ zdecydowanie plus za nowe gadżety. Bawiłem się Playroomem i zarówno touchpad jak i lightbar się bardzo fajnie sprawują. Absolutnie nie przeszkadza mi umiejscowienie touchpada, ani nie przeszkadza mi za bardzo światełko lightbara (nie razi w oczy).

 

+ niektórzy mówili że rozmieszczenie share i options jest słabe. Może rzeczywiście nie są tak wypukłe jak select i start, ale leża mi jednak lepiej pod palcem. Problemem jest dla mnie to, że często szukając czegoś (np. możliwości włączenia mapy itp.) szukam guzika select i przez przypadek robie screeny. Nie wiem co do czego służy. To jednak jest kwestią przyzwyczajenia.

 

+ duży plus za wejście słuchawkowe w padzie.

 

+ podoba mi się też głośniczek. Grając w Playrooma jak wciągasz robociki pad np. wydaje dźwięk odkurzacza i brzęczy - Zupełnie jakbyś miał prawdziwe narzędzie w ręku. Świetna sprawa. Wyobrażam sobie możliwość grania w Star Warsa, w którym można by było machać padem jak mieczem świetlnym i to on by drżał, świecił i wydawał odgłos.

 

+ kolejnym plusem są poprawione trigger'y. Można szybciej nacisnąć do pełni i nie zsuwają się z palców (tak jak analogi).

 

+ zaletą jest na pewno chropowatość pada i zwiększona masa i objętość, tak że lepiej trzyma się go w dłoni.

 

 

- minusem jest jednak to, że nie trzyma się go tak dobrze w łapie jak pada od Xboxa. Jest dobrze, ale jednak pad od Xboxa idealnie wpasowuje się mi w rękę. W DS4 natomiast małe palce nie mają co z sobą zrobić i jest uczucie pewnego niedosytu.

 

Mimo minusa ze względu na gorsze trzymanie w stosunku do Xboxa 360, to jednak DS4 stawiam go nieco wyżej. Nie ma baterii, ma fajniejsze bajery, triggery i analogi lepiej działają (ułożenie mi nie przeszkadza, bo miałem PS3+360 i przesiadki mi nie sprawiały większych problemów) i ogólnie jest ładniejszy.

 

W mojej opinii DualShock wrócił na tron.

Odnośnik do komentarza

Miałeś kiedyś w łapie pada od xboxa?

Nawet nie ma co komentować, może akurat ty masz małe łapki, ale pad microsoftu jest po prostu prosty, solidny, duży i wygodny. Unikalny układ analogów i krzyżaka to także ogromna zaleta.

 

 

Gdy go trzymam czuje jakbym trzymał hamburgera, sorry pad dla grubasów z USA;)

Odnośnik do komentarza

A mój chyba za krótko trzyma. Wczoraj o 18 naładowałem (przestał migać wskaźnik więc uznałem że już koniec) a dzisiaj o 16 musiałem znowu podłączyć bo padł. Łącznie może z 4 godziny grałem i kilka godzin był włączony ale nie używany. A jak jest u Was bo może mój walnięty???

No i masz odpowiedź :) Swoją drogą to nie ma opcji automatycznego wyłączenia jak w PS3?

Odnośnik do komentarza

 

A mój chyba za krótko trzyma. Wczoraj o 18 naładowałem (przestał migać wskaźnik więc uznałem że już koniec) a dzisiaj o 16 musiałem znowu podłączyć bo padł. Łącznie może z 4 godziny grałem i kilka godzin był włączony ale nie używany. A jak jest u Was bo może mój walnięty???

No i masz odpowiedź :) Swoją drogą to nie ma opcji automatycznego wyłączenia jak w PS3?

 

Jest, 10 minut, 30 minut i jeszcze jeden próg.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma tak z DS4 ze cos delikatnie jarmoli po lewej stronie pada ? Jak delikatnie puknie się reka w lewa rekojesc slychac dźwięk jakby silniczka od wibracji obijającego się o obudowe

Nic takiego nie odczułem. Ani na jednym, ani na drugim padzie.

 

ListuniO: Pad rozładowuje się szybciej i do tego się musisz przyzwyczaić. Jeśli będziesz chciał grać po 13 godzin to bez podłączenia się kabelkiem na jakiś czas nie da rady.

Odnośnik do komentarza

Mi nareszcie palce się nie ześlizgują z analogów. W DS 3 to była mordęga zwłaszcza biegać w grach, teraz nie ma problemu. To raz, a dwa że na czarnym DS4 nie widzę przycisku OPTIONS i nadal trafiam na touch pada :/ Dopiero jak używam czerwonego to wręcz nie muszę tam patrzeć. Ale jak używam czarnego to nigdy nie trafię w ten przycisk i trafiam na touch pad. WTF?  :verymad:

 

Poza tym to najlepszy pad jaki kiedykolwiek używałem. 

Odnośnik do komentarza

hej, podzielcie sie wrazeniami jak dziala ds4 z ps3, ktos uzywal? warto kupic pada jezeli ps4 dopiero za rok planuje kupic i caly 2014 bede zaleglosci na ps3 przechodzil? wiem, ze nie wszystkie gry dzialaja, ze nie wszystkie funkcje dostepne, ze kablem trzeba podpiac, ale jak juz dziala (np. killzone 3 sobie niedlugo mam zamiar przejsc) to skorzystam z tych wszystkich zalet nowego duala (trigery, analogi, ksztalt...?

 

dzieki

Edytowane przez rado_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...