Skocz do zawartości

Wypruj Zg(red.)a- czyli pytania do redaktorów PE.


AumaanAnubis

Rekomendowane odpowiedzi

A padły tu jakieś sensowne pytania w ostatnim kwartale, poza wątkiem pirackim i moim wyrazem twarzy na fotach ?

Ad rem:

1. Szkiełko przed twarzą tudzież błysk flesza nie powoduje u mnie automatycznego skrzywienia twarzy. Uśmiecham się jak mam ku temu powody. Nie każde zdjęcie musi nim być, nie czuję też ustawicznej potrzeby prezentowania światu swego - całkiem niezłego - uzębienia :P

2. Trzy pytania retoryczne do zadających dziwne pytania:

- wolicie nasze relacje poparte autentycznymi fotkami z odwiedzanych miejsc/spotykanych ludzi czy ściemy przepisywane z netu?

- nie robicie fotek na wyjazdach ? nie wyjeżdżacie? wyrazy współczucia...

- czytając uwagi pod swoim adresem, odnoszę wrażenie (poza czysto ludzką zawiścią) że tylko ja jeżdżę na zagraniczne prezentacje. Jeżeli komuś brakuje stron/fotek w numerach, gdzie prezentują się Koso, Kali, HIV, Mazzi czy Dżujo, to chętnie udostępnię fotokopie...

 

A teraz wróćmy do tematu :)

btw - uprzedzając kilka kolejnych pytań: buty 44, kołnierzyk 41, 183 cm.

Odnośnik do komentarza

Hah, po moim poscie odezwalo sie AZ dwoch zgredow :D. Jestem z siebie dumny hehe...

 

No to ja zadam pytanie:

Ile np. Tobie Butcher zajmuje napisanie artykulu do "Okiem maniaka" ??. Czy to jest tak, ze lezysz sobie na lozku i Ci przychodzi zlota mysl ??. Czy na szybko, bo trzeba cos napisac ??:). Tak samo z recenzjami do gier, np. recka Kosa PES'a 09 w postaci grzchow glownych :).Ciekawi mnie to, no bo czasem teksty wam wychodza naprawde perelki :)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam właściwie nie pytanie a prośbę ale piszę w tym temacie bo wolę ją skierować do Zg(red.)ów niż graczy ogółem. Jestem studentem czwartego roku i kilka godzin temu usłyszałem dobrą nowinę od mojego przyszłego promotora. Otóż zaakceptował on wstępnie tematykę (jeszcze nie temat - nad tym trzeba popracować) mojej pracy magisterskiej. Koncepcja jest taka, żeby stworzyć pracę analizującą gry wideo (komputerowe też) pod względem ich miejsca w szeroko pojmowanym kontekście kulturowym (chodzi o wykazanie ich związku z literaturą, filmem, teatrem, muzyką itp.). Wykazać ewolucję - od prostych zabaw psycho-ruchowych w stylu ponga po obecne złożone sfabularyzowane produkcje i przez to spróbować odpowiedzieć na pytanie - czy jest to medium mające taki sam potencjał jako nośnik pewnego przekazu kulturowego jak każde inne. Oczywiście koncepcja też może ulec zmianie (po to między innymi szukam kontaktu z redakcją, żeby usłyszeć Wasze opinie). Jeżeli zdecydujecie się w jakiś sposób pomóc przy tworzeniu pracy oczywiście zostanie to w niej poświadczone na różne sposoby - nie tylko w podziękowaniach:)

 

Potrzebna mi jest (w zasadzie już bo promotor nie jest przekonany co do tematyki i muszę go jeszcze "urobić" - pokazać, że gry to nie tylko skakanie i zbieranie monet) lista tytułów, dysponuję wstępną swoją ale chcę usłyszeć zdanie specjalistów. Posiadam PS2, PS3, DS-a i komputer, miałem PSX-a. Przygodę z grami zaczynałem od Commodore 64, przez Amigę 500 i wschodnioeuropejskie odpowiedniki wynalazków Ninny doszedłem do tych współczesnych.

Chodzi mi o tytuły które odnoszą się do jakiegoś innego medium z poza świata gier - wszelkie ocieranie przez różnego rodzaju mitologie, literaturę, sztukę jako taką lub po prostu "literackość" czy "artyzm" samej gry. Ja mogę wymienić takie tytuły jak: Diuny (bo tak!), ICO, Shadow of the Colossus, MGS-y, produkcje Square, wszelkiego rodzaju point & clicki, tego typu rzeczy.

 

Aha, nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o ślepą obronę bądź agitację tylko spojrzenie w miarę obiektywne, bo nazwanie postaci Dante a jej brata Virgil nie stanowi jeszcze konkurencji dla "Boskiej komedii" na polu treści a pacyfistyczny manifest czy popkulturowe odniesienia MGS-ów wcale nie muszą zostać uznane za "głębokie" (ale co to właściwie znaczy "głębokie").

 

Przydługie to wyszło, mam nadzieję, że nie wkurzam moderatorów:) Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Czytałem - na pewno się przyda (wazelinka to podstawa:), chodzi mi na chwilę obecną o jakąś listę tytułów, o których będę mógł znaleźć info w sieci, a w które nie grałem. Szczególnie np. o tytuły wydawane tylko w Japonii lub Stanach, albo nawet z naszego rynku - zawsze się znajdzie coś w co nie grałem/nie czytałem o tym albo na co nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Czytałem - na pewno się przyda (wazelinka to podstawa:), chodzi mi na chwilę obecną o jakąś listę tytułów, o których będę mógł znaleźć info w sieci, a w które nie grałem. Szczególnie np. o tytuły wydawane tylko w Japonii lub Stanach, albo nawet z naszego rynku - zawsze się znajdzie coś w co nie grałem/nie czytałem o tym albo na co nie wpadłem.

Moze okami? W gre nie gralem, ale nawiazuje do japonkich legend, wiec moze styknie

Odnośnik do komentarza

Jak na razie: stare point&clicki (nowe zresztą tez), Diuny, Metal Geary, produkcje Square, Okami właśnie jak najbardziej, Shadow of the Colossus, ICO, Fahrenheit, Hotel Dusk, Blade Runner (point & click ale traktuje go osobno), GTA, pierwszy Tomb Raider (za zapoczątkowanie pewnej jakości, sposobu przedstawiania i mniej lub bardziej udane odwołania do mitów), Sanitarium (znowu point & click:), Silent Hill, Wiedźmin (nie jestem fanem tej gry ale związek z literaturą niezaprzeczalny), Little Big Planet (nowa jakość w oldschoolowej formie pobudzająca wyobraźnie), potrzebne mi są jeszcze tytuły, które stanowią swego rodzaju ciekawostki, gdzieś z boku głównego nurtu - nie znam ich bo do tego czasu grałem tylko w rzeczy które były stosunkowo łatwo dostępne, grzebię ciągle w necie i już trochę tego jest ale again - wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
czy będzie jeszcze kiedyś EP?

 

 

Fiol zawsze mozesz poleciec po tematyce dzieciecej i literaturze dzieciecej.. np Alice in wonderland kreskowki disneya basnie i legendy... ukazane w grach to niezaprzeczalna czesc kultury growej do tego wszystkie gry strategiczno historyczne- wchodza w tematyke legend...z literatura popularna i piekna bedzie trudno dopasowac( no coz w koncu gry to pop kultura- sorks: zawsze mozesz sprobowac z manga i komiksem ) i Z gory przepraszam za off taki tem to lepiej w Hp puscic- sugeruje o przeniesienie tych postow o mgr do HP

Edytowane przez Ewcikson
Odnośnik do komentarza

Pytanie kieruję do kosa :). W aktualnym numerze PSX'a w kąciku sportowym czytałem że panowie z EA Sports wypuścili w listopadzie łatkę do FIFY 09 na PS3/Xbox360 która np. poprawiała przywilej korzyść gdzie po faulu sędzia puszczał grę, a jak była dogodna sytuacja to nagle ją przerywał itp. Chodzi mi o to, czy kupując FIFE 09 np. bratu pod choinkę to będą te łatki już w FIFIE? Czy jak np. kupię FIFE która już poleżała pare miechów na półce w sklepie i ją kupie i sie okaże ze ona jeszcze nie ma tej łatki o którą chodzi? Czym mam sie kierować przy zakupie gry żeby była już ta łatka? Wiesz o co mi chodzi :D

Edytowane przez NakedSnake15
Odnośnik do komentarza

@NakedSnake15

 

To może ja odpowiem za Kosa i za pewnie każdego innego w miare zorientowanego forumowicza ;) : Łatke będziesz mógł sobie zassać z Sieci przed pierwszym odpaleniem gry. Konsola sama Ci to zaproponuje. Tzn nie będziesz mógł zassać, tylko zapewne będziesz musiał jak to często jest :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dlaczego Fallout 3 wersja PL na PS3, nie obsługuje trofeów. Czy egzemplarze spolonizowane w ogóle będą ich pozbawione ?. Mam tę wersję od wczoraj i żaden Path się nie instaluje :huh: . Pytam was bo może macie jakieś dojścia i wiecie kiedy będą. Bo nikt nigdzie o tym nie wspomina.

Edytowane przez romakowie
Odnośnik do komentarza
Vice prezydent odpowiedzialny za marketing w firmie Bethesda potwierdził, że w chwili, gdy gra Fallout 3 trafi do sklepów, tytuł ten nie będzie obsługiwał trofeów na Playstation 3. W przyrodzie jednak nic nie ginie - na pocieszenie Pete Hines dodał, że nie widzi żadnych przeszkód, aby cechę tę wprowadzić w życie nieco później.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...