Jump to content

Sign in to follow this  
Szprota

Lords of the Fallen

Recommended Posts

Popieram @friedricha - zarówno NIOH, jak również i Sekiro powinny znaleźć się w tym dziale - zbyt wiele jest w nich z souls-like, żeby udawać inaczej.

Posted (edited)
W dniu 16.05.2019 o 16:27, Kazub napisał:

BO NIE.

Konkretny argument poparty znajomością tematu zawsze wzbudzi szacunek w dyskusji. Niestety nie w tym wypadku. NiOh jest souls like i mówię to jako osoba która skończyła tę grę w 100% na poziomie NG+++ i z wszystkimi misjami również z DLC.

Natomiast o zawracaniu kijem Wisły udowadniającym pełną oryginalność NiOh czytałem. I się z tym nie zgadzam. Przede wszystkim nie widzę powodów do wstydu z korzystania z dobrych wzorców i dla mnie przynależność do grupy gier w typie soulsów jest zaletą, a nie wadą.

Edited by friedrich
  • Upvote 2

Sam jestem zdziwiony, że tematy o tamtych grach wiszą w innych działach.

W 100% ? NG ile plusow ? Mowisz to jako osoba, ktora brzydko sciemnia. Daj sobie spokoj.

Nie osoba która sciemnia tylko osoba która uparla się że zrobi wszystkie zadania w grze, a niestety arena z dwoma bossami w drugim DLC na tyle mnie przerosła że pakowalem postać robiąc fabułę. Plus oczywiście wizyty w zaswiatach. Trzy miesiące grałem tylko po to by przejść w końcu te jedną, ostatnią, walkę. :)Efektem ubocznym jest nabyte obrzydzenie do "starojaponszczyzny" i (chwilowe mam nadzieję) odpuszczenie sobie w związku z tym Sekiro.

Dziwne, że na forum ktoś czasem powie prawdę? 

Słowo klucz Lordsy czy The Surge to "kalka" Soulsów, gdzie Sekiro i Nioh są zainspirowane Soulsami, ale dodają masę swoich patentów, gdzie ostatecznie w wielu miejscach mijają się z tym, czym były tamte gry dzienkuje.

5 godzin temu, friedrich napisał:

Nie osoba która sciemnia tylko osoba która uparla się że zrobi wszystkie zadania w grze, a niestety arena z dwoma bossami w drugim DLC na tyle mnie przerosła że pakowalem postać robiąc fabułę. Plus oczywiście wizyty w zaswiatach. Trzy miesiące grałem tylko po to by przejść w końcu te jedną, ostatnią, walkę. :)Efektem ubocznym jest nabyte obrzydzenie do "starojaponszczyzny" i (chwilowe mam nadzieję) odpuszczenie sobie w związku z tym Sekiro.

Dziwne, że na forum ktoś czasem powie prawdę? 

Nie, twoja prawda to durny sofizmat mielony przez portale gejmingowe juz z przed premiery Nioh z powodu kilku zapozyczen, co nijak ma sie do caloksztaltu. 

Walka inspirowana slasherami nie jest souls like. Zamkniete poziomy z wymuszanymi starciami nie sa souls like. Storytelling z narracja w czasie rzeczywistym, bogaty w cutscenki w settingu historyczno-fantastycznym nie jest souls like. Diablo-podobny system lootu i konfigurowania sprzetu z taka iloscia RNG  nie jest souls like. Nioh nie zaporzycza z gier from soft wiecej, niz z innych gier. Ma duzo wiecej wspolnego z grami Koei Tecmo z serii Warriors - story, design, postacie, bron biala. To wyswiechtane pojecie "souls like" przedawnilo sie juz kilka sezonow temu. Akurat do Nioh wyjatkowo nie pasuje. 

Nawet bym się zgodził, może z wyjątkiem "zapożycza" przez rz. Nioh i Sekiro bliżej jest do slasherów niż souls like.

NiOh zapozycza mnóstwo z soulsow i dlatego określenie souls like jest w wypadku tej gry prawidłowe. "Souls like" nie oznacza czystego kopiuj-wklej ale połączenia typowej dla soulsow mechaniki gry z budową poziomów i aren. Szukanie różnic jest dzieleniem włosa na czworo bo w oczy podczas gry biją podobieństwa do gier From Software. 

No ale jeśli komuś lepiej z myślą że NiOh nie ma jest grą typu soul like to w sumie mi to wisi i powiewa. I tak największym rozczarowaniem roku jest dla mnie Sekiro zamiast Bloodborne 2. :(

No a jak dla mnie Nioh równie dobrze może być w dziale Diablo :dunno:

Nie ma sensu się o to przekomarzać każdy kto grał wie jaka ta gra jest i co oferuje.