Skocz do zawartości

Vikings - 2013 - HistoryHD


xbor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo przerwałem oglądania w czwartym sezonie jak napadli na Francję. No nużyło mnie już, tak jak 3 pierwsze sezony wjechało jak złoto z Ragnarem, tak już później mi się znudziło :/

 

Muszę jakąś wenę znaleźć, żeby obejrzeć ten cały 4 sezon, a i widzę, że jest jeszcze 5 sezon na netflix.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Idealny przykład jak zyebać mocny serial w typowego gniota . Końcówka 5 sezonu to najgorsze co przytrafiło się temu serialowi

armia napierająca dostaje oklep od Ivar-a i nawet nie mogą sforsować bramy , dopiero Bjorn sforsował bramę ale okazało się to pułapką . Ivar tworzony na postać , która myśli zawsze kilka kroków w przód zostaje zdradzony jak 11 letnie dziecko , do samego końca liczyłem że zdawał sobie sprawę że dupeczka go zdradzi i wprowadzi armie bokiem wciągając ich w pułapkę(nawet scena gdzie wraca do łóżka a Ivar ma otwarte oczy wskazywała jakby wiedział co się zapowiada), no ale wpadają zabijają wszystkich i przejmują Kategatt w tak durny sposób

.Obecnie serial jest dla mnie takim dnem jak Ray Donavan , którego oglądałem z zapartym tchem a przed ostatni sezon zrujnował wszystko i nie obejrzałem już ani jednego odcinka. Odpuszczam już Vikings i czekam na kolejny serial w podobnych klimatach .

Odnośnik do komentarza

Dziwią mnie troche negatywne opinie co do Wikingów. Jasne, im dalej tym serial bardziej siada (jak większość z ilością sezonów większą niż 3), ale jego główną zaletą są jednak postacie i klimat. Nawet nie chce mi się wymieniać wszystkich ulubionych, wspomnę tylko o Heahmundzie, za którym będę mocno tęsknił :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Netflix zamówił sequel - Vikings Valhalla. 24 odcinków będzie.

 

 

The new series will take place 100 years after the original series ends. It will focus on more famous Vikings, including Leif Erikson, Freydis, and Harald Harada, and the Norman King William the Conqueror, who is descended from the Vikings.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co by nie mówić, to Vikingowie zawsze pięknie i z największym szacunkiem żegnają główne postacie. Pogrzeb

 

Lagerthy był majestatyczny. 

 

 

Speech Bjorna + moment jak opada na dno wśród Walkirii i stopniowo cofa się w czasie ze swoim wyglądem 1 1 Feelsy ogromne i tylko mi zabrakło na końcu Ragnara, który wita ją u bram Valhalli.

 

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Myslałem, że 11epów teraz jest a 10ty to był ostatni. To będzie na jesień druga połowa sezonu? Myślałem, że to jest druga połowa sezonu xD swoją drogą to

 

śmierć Bjorna była słabo zrealizowana, ni z dupy ni z pietruchy wyskoczył kulawiec i go przeszył mieczem. Ciekawe jak szybko dokuśtykał do niego z tych gór nie ginąc po drodze, chyba, że miał ochrone no i, że go Bjorn nie zauważył. Mogli to lepiej zrobić coś na wzór epickiej śmierci Boromira otoczonego zwałami trupów a sam miał wbite strzały w ciało. Zresztą jakby Ivar ubił go z łuku to by miało to więcej sensu. Chyba, że chcieli pokazać triumf Ivara nad Bjornem w czysto symboliczny sposób, ale wątpię.

A Hvitsverka to bym (pipi)ał gorącymi prętami za ten ryj i co dotąd odj.ebał. Zresztą bezsensownie szybko z nałogu doszedł do formy.

Edytowane przez Plugawy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, sprite napisał:
  Ukryj zawartość

To "pchnięcie" przez Ivara była metaforą przegranej bitwy, a nie dosłownym atakiem brata. Na 100%. Ivar dalej jest po drugiej stronie góry. Wg mnie Bjorn nie zginął.

 

Druga połowa sezonu w październiku/listopadzie.

 

No skoro tak to jestem udobruchany i chętniej obejrzę drugą część.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Miałem trudne momenty z tym serialem gdzieś około 3-4 sezonu, chyba z rok przerwy. Wróciłem do niego i nie żałuję, dobrze zobaczyć te wszystkie zmiany sojuszy, końce niektórych bohaterów, którzy wydawali się nieśmiertelni. Jednocześnie trochę pozostaje niedosyt, że na przestrzeni sezonów pojawiło się tyle wątków, tyle postaci, z którymi nie wiadomo co się stało, Francja, Anglia. Ciekawe, czy bohaterowie z tamtych rejonów jeszcze powrócą. 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...