Skocz do zawartości

Najlepsze gry siódmej generacji (X360/Wii/PS3/itd)


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa wasze najlepsze gry tej generacji ?

Na obecne platformy ukazala sie juz cala masa gier i na pewno kazdy ma swoje typy - chodzi o gry, ktore zrobily na was najwieksze wrazenie, w ktore najlepiej nam sie gralo - gry, ktore polecilibyscie jako tytuly must-have.

Oto moje najlepsze gry tej generacji (kolejnosc przypadkowa):

 

Wii:

Donkey Kong Country Returns - wielki powrot malpiszona, tym razem od Retro Studios, ktore osiagnelo wiecej niz sie spodziewalem.

Super Mario Galaxy 1 i 2 - Mario w nowej formie i jak zwykle najlepszy w swojej kategorii.
Metroid Other M - niby klasyczny, ale z elementami nowych czesci, bardzo wciagajacy.

 

XBOX 360:
Project Gotham Racing 3 - arcade na calego.

Gears Of War - przeszedlem chyba z 5 razy - po razie na wszystkich poziomach i w trybie CooPerative.

Halo 3 - rzadzil w trybie multi, spedzilem w nim mase czasu.

 

Playstation 3:
Yakuza 3 i 4 - niesamowicie rozbudowane gry z dobrym, "japonskim" klimatem.
Buzz: Swiat Quizow - najlepsza party-game generacji.

Uncharted - nowy Indiana Jones, po prostu bardzo dobra gra TPP.

 

Multiplatformowe:
Dead Space - przejal miejsce REsidenta jako "straszaka", niesamowity klimat

Batman Arkham Asylum - mega zaskoczenie, w koncu dobra gra na licencji nietoperka !
Batman Arkham City - kontynuacja i to bardzo udana.

Red Dead Redemption - nie sadzilem, ze "GTA na dzikim zachodzie" bedzie tak dobre.

Just Cause 2 - niby klon GTA, ale znacznie lepszy od marnej czworki, totalna swoboda i rozwalka na calego ! Swietna alternatywa dla gier Rockstar.

Burnout Paradise - Burnout z otwartym swiatem, to jest to !

Rayman Origins - wielki powrot Raymana i platformerow 2D, ktorych brakuje na tej generacji.

Lego (cala seria) - bardzo rozbudowane i wciagajace gry, najlepsze dla trybu kooperacji przy jednym TV.

Mortal Kombat (2011) - wielki powrot Mortala, klasyczny, niezwykle rozbudowany i napakowany zawartoscia.

 

Nintendo DS:
New Super Mario Bros - stary Mario w nowym wydaniu.

PSP:
God Of War Ghost Of Sparta - przenosny God Of War - wiecej chyba nie trzeba dodawac !

Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Metal Gear Solid HD Collection

A nie, zaraz...


Rozumiem, że generacja w sensie konsol? Bo PC chyba generacji nie ma, ale dobre gry owszem. ;p

No ale niech będzie, z multiplatform Deus Ex HR i oba Batman Arkham były zaskakująco dobre pod wieloma względami, jak na współczesne standardy growe. Wiedźmin 2 wyszedł na kĄsole, więc można zaliczyć. Jedynka też dobra, no ale zakładam, że do "generacji" się nie zalicza. :P

Niemałe wrażenie pamiętam wywołał na mnie także Crisis Core: Final Fantasy VII oraz Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP, a także Radiant Historia, czy też 999 na NDS.

Nie aby generacja nie miała dobrych tytułów, ale gdy tak patrzę na swoje półki, to o wielu grach mogę powiedzieć co najwyżej, że "była ok", albo "była fajna, bo to sequel czegoś sprawdzonego". Ale tak, żebym autentycznie był czymś zachwycony... no niezbyt.

EDIT:
O, topic zmienił nazwę. To handheldy nie zaliczają się do "generacji"? Pffff, na drzewo.

 

+ Dodał MODERATOR
To tylko podpowiedź, uspokój się.
Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o takie, które mną naprawdę pozamiatały to:

 

Xbox 360

Forza 4

Wiedźmin 2

Tales of Vesperia

Limbo

 

PS3

God of War 3

 

 

 

Wii

No more heroes 2

 

Multi

Bayonetta

Battlefield 3

Battlefield: Bad Company 2

Rock Band 2

Rayman Origins

Skyrim

CoD: Modern Warfare

Assassin's Creed: Brotherhood

 

PSP

Jeanne d'Arc

Persona 3

 

DS

seria Professor Layton

The world ends with you

999

Pokemon Black/White 2

Pokemon Soul Silver

 

 

Jeszcze dużo do ogrania, ale równie wiele za mną, także szczerze polecam powyższe pozycje.

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Wg. mnie temat powinien brzmieć: "twoje ulubione gry siódmej generacji", bo to czy dana gra była dobra, czy też nie to przede wszystkim kwestia gustu.

 

Dla mnie podobały się  multiplaytformy (gram przede wszytkim na X360)

Half Life 2 + epizody - gra wyszła co prawda przed wejściem generacji, ale jest warta zanotowania z racji lepszego i gorszego portu ;)

Portal 2 oczywiście

Crysis 1+2

Fallout 3 (New Vegas czeka, ale zakładam, że będzie super, to samo ze Skyrim)

Trylogia Mass Effect 

Red Dead Rademption + DLC Undead

Wiedźmin 2,

Deus Ex 

Assasin's Creed II + Brotherhood

 

Exy na X360:

Trylogia Gears Of War 

Seria Halo, przy czym najbardziej mi do gustu przypadły ODST i Reach (na czwórkę przyjdzie czas)

 

Na PS3 obcykałem tylko Trylogię Uncharted, ale też świetna.

 

Wii: wszystko jeszcze przede mną :)

 

Właściwie podobały mi się wszystkie gry, w które grałem, raczej nie tykam czegoś, co nie trafia w mój gust.

I tyle.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.