Skocz do zawartości

Guacamelee


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Gra twórców Ataku Gluta Mutanta, podobno rewelacyjna i jedna z największych perełek cyfrowej dystrybucji. Dwuwymiarowa platformówka - przygodówka w stylu dawnych Metroidów w genialnie wykreowanym meksykańskim świecie. Dostępna od dziś - w opcji cross-buy z ps3 i cross-save. Neogaf dostaje spazmów bo US gra od wczoraj, zresztą zerknijcie na recki:

 

Gamer LImit: 10/10
PSN Stores: 5/5
PS nation: 9.5/10
GamingTrend: 9.4/10
 IGN: 9/10
Destructoid: 9/10
GamesRadar : 4.5/5
Gamerhub.TV : 9/10
The Sixth Axis: 9/10
Polygon: 9/10
FinancialPost : 9/10
pocketgamer: 9/10
ZTGD: 9/10
Entertainment Weekly: A-
N4G : 8.6/10
Playstation Lifestyle: 8.5/10
The Vita Lounge : 8.5/10
Playstation Lifestyle: 8.5/10
The Globe and Mail (Toronto) : 8/10

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Niezależne. Na X'a na 99% nie wyjdzie, ale może pójdzie śladem Mutant Blobs Attack i po pół roku trafi na Steam. Nawet była widziana w ich rejestrze.

 

EDIT: Już jest w sklepie: https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/pl-pl/gry/guacamelee/cid=EP2145-PCSB00189_00-GUACAMELEE000000

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

tylko ja w to gram? po 4h stwierdzam, że to fantastyczny tytuł...klimat,grafa,muza, system walki bardzo fajny i można trzaskać ciekawe combosy. Do tego całość chodzi przepłynnie, żadnych dropów ani nic. Co jedynie irytuje to elementy platformowe...ojj niektóre są bardzo trudne, zwłaszcza od momentu gdzie zdobywa się umiejętność dowolnego przechodzenia między wymiarami pod R1...małpia zręczność i umiejętne przełączania pomiędzy światem żywych, a umarłych to podstawa.

 

Za 38zł w promocji plusa zakup konieczny, do tego jest możliwość zdobycia platyny :)

 

edit: ktoś się pytał o co-op - na vicie nie ma, na ps3 jest, za ciekawostkę podam fakt, że można grać na ps3, a vitę mieć jako pad zamiist dualshock (wtedy na oledzie mamy wyświetlaną mapkę lokacji)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

dla mnie to druga kupiona gra - pierwszą był Stardust i obu nie żałuję - dwa kapitalne szpile. Ale też nastawiam się na plusa i na razie pasuje z zakupami do Tearaway,Killzone i może Murasama lub Dragon's Crown. Kusi mnie Escape Plan i LBP Vita ale mam dziwne przeczucie, że obie za niedługo wylądują w plusie (szczególnie LBP)

Odnośnik do komentarza

dokladnie, trofea są wspolne, dwóch platyn nie zrobisz ale mozna na przemiennie grac tu i tu i na obu sprzętach wbijac trofiki. Ja wersji na ps3 nie odpalalem i przechodze ten tytul na vicie i mam juz chyba cos kolo 50% trofeów, właśnie załatwiłem Jaguara Xaviera i dalej utrzymuje opinię, że to jedna z perełek cyfrowej dystrybucji i fantastyczna gra

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wstydźcie się, że tylko praktycznie ja wypowiadam się w tym temacie :P Właśnie dziś skończyłem tego szpila - top5 najlepszych produkcji z psn tej generacji w jakie dane mi było grać. Tytuł wręcz skrojony pod Vitę...przeszedłem w 8h przy okazji zaliczając wszystkie sidequesty i znajdując większość skrzynek więc czas gry jak na tytuł z gatunku metroidvania nie jest czasem jakimś wybitnym ale bawiłem się prześwietnie...skilowe elementy platformowe, świetny system walki i topowa oprawa A/V jak na 4 calowy ekran handhelda. W to mi grać, więcej takiego typu gierek w 2d potrzebuje ta konsolka !!!

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...