Skocz do zawartości

Projekt na zaliczenie PR wewnętrznego - potrzebne rady


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, mam do zrobienia grupowy projekt na zajęcia PR wewnętrznego. Projekt ma dotyczyć jakiegoś rozwiązania za pomocą, którego Uniwersytet wprowadzi studentów w życiu uczelni. Moja grupa wpadła na pomysł aplikacji na komórki i tablety, na której można by znaleźć wszystkie niezbędne informacje, takie jak mapy uczelni, aktualności, porady, oferta gastronomiczna w okolicach budynku, przepisy prawne, możliwości wyjazdów na zagraniczne szkolenia itp. itd. Dodatkowo wpadliśmy na pomysł, że niektóre z tych danych można oprzeć na zasadach grywalizacji, a więc zamiast typowych informacji o historii Uniwersytetu, użytkownik dostaje mini gierkę w formie quizu, sprawdzającą znajomość wiedzy o uczelni, a nagrodą są np. zniżki do bufetu. Takie rozwiązanie byłoby fajną formą motywacji do poznawania swojej uczelni :)

 

W pewien sposób chcemy oprzeć ten projekt na aplikacji, którą posiada Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu:

mkampus.jpg

 

Co sądzicie o takim pomyśle? Jestem otwarty na wszelkie sugestie i z góry za nie dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Ode mnie: jakby co, to ja bym dodał RSSa lub coś w tym stylu z samymi zajęciami, które się nie odbywają itp. (zakładam, że uczelnia/wydział ma takie info w osobnym RSSie). Najlepiej z powiadomieniami (Android ma tą swoją górną belkę, gdzie aplikacje mogą wyświetlać swoje powiadomienia - nie wiem, jak iOS). Wtedy przydało by się nie tylko dla nowych. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety aplikacja odpada, ponieważ musimy mieć ten projekt w formie ukończonej i działające, a napisanie takiej aplikacji w 2 tygodnie, pomijając, że nikt z mojej grupy tego nie potrafi, jest niemożliwe. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły? Zastanawiamy się nad terminarzo- notatnikiem albo zakładkami do książek. Pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza

Zastanawiamy się nad terminarzo- notatnikiem albo zakładkami do książek.

ulotki coś ala przewodnik ?, rozdawanie na uczelni ?

 

zawsze można połączyć jedno z drugim. zróbcie fajny terminarz, sporo miejsca na własne notatki albo zapiski z zajęć. do tego obszerny przewodnik z najważniejszymi informacjami o uczelni i to co dla studentów najważniejsze - co, gdzie i kiedy itd. do tego lokalizacje ulubionych miejsc spotkań studentów, puby itp. każdy dział czy info zobrazować kodem QR z linkiem dla smarfonów. no i fajnie by było, by ten terminarz nie był jakiś klasycznie prostokątny tylko wycięty w np w kształt logo uczelni czy obrysu całego kampusu. coś kreatywnego, kolorowego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

BTW to pięknie pokazuje jak system zabija kreatywność i fajne inicjatywy :( Zamiast realizacji fajnego pomysłu na aplikację będą musieli zrobić jakieś 'coś', bo to musi być skończone już, natychmiast.

 

i tak by pewnie nie dali rade napisać hehe

Odnośnik do komentarza

Gdyby było tak, że tymczasowo mamy zaprezentować sam pomysł, a potem go zrealizować, to taka apka by powstała, bo mam znajomych zajmujących się takimi rzeczami, ale wątpię, żeby któryś z nich chciał działać na szybko :) Zresztą możliwe, że jeszcze uda się coś zrealizować pod kątem tego pomysłu... ;)

 

Edit:

Stanęło na tym, że robimy terminarz, a raczej reszta grupy tak zadecydowała :P

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

a nie mozesz zrobic www imitujaca taka aplikacje? na ajfonach czy galaxy to prawie by sie nie roznilo, a jedyne co tak naprawde w tym bys potrzebowal to porobic linki do uczelni ze strony startowej, ktora wygladalaby jak to co wkleiles.

 

 

pamietaj, ze liczy sie pomysl, nie musisz miec gotowego produktu, bylebys go przedstawil jako gotowy produkt.

profesorek pewnie nawet sie nie polapie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...