Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Będą dwa osobne Filmy z Thanosem, w przyszłym roku jeszcze roboczo nazywany Avengers 4

 

Cytat

Dlaczego Avengers: Wojna bez granic i Avengers 4 nie są już dwuczęściową opowieścią? Twórcy wyjaśniają

Duet reżyserski, który stanął za kamerą nadchodzącego widowiska Marvel Studios wypowiedział się na temat powiązań pomiędzy filmem a kolejną częścią przygód Avengers oraz zdradził czego możemy spodziewać się ze strony złoczyńcy tegorocznej produkcji.

 

Bracia Joe i Anthony Russo, twórcy nadchodzącego widowiska Avengers: Wojna bez granic oraz przyszłorocznego Avengers 4 udzielili wywiadu portalowi comingsoon.net. Reżyserzy wypowiedzieli się na temat tego, dlaczego obydwa filmy nie są już dwuczęściową, spójną historią.

 

"To po prostu ten sam sposób w jaki Zimowy żołnierz nawiązuje do Wojny bohaterów, a Wojna bohaterów  odwołuje się do Wojny bez granic. Te dwa filmy również będą ze sobą związane. Mamy wątek, który łączy te dwie produkcje, zachowując przy tym ich niezależność pod względem doświadczenia oraz tego, dokąd zmierza cała historia. To nie jest prawdziwa, dwuczęściowa opowieść i myślę, że ta koncepcja była obecna, gdy Marvel chciał uczynić z tych widowisk punkt kulminacyjny MCU. Jednak, gdy rozpoczęliśmy prace nad filmami, skończyło się na tym, że stały się one dwoma osobliwymi wyrażeniami."

 

Twórcy wypowiedzieli się także o postaci Thanosa w filmie. Russo twierdzą, że antagonista dokona wielu naprawdę złych rzeczy.

 

"Fabuła jest napędzana decyzją Thanosa i jest dla niego okazją do bardzo agresywnego ruchu wobec Kamieni Nieskończoności, bardziej efektywniejszego posunięcia niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy Thanos postanawia to zrobić, to naprawdę brnie w to i znajduje się zawsze o krok przed naszymi bohaterami przez cały film, sprawiając, że przeżywają oni wiele bólu w czasie tego procesu. […] Nasza praca z Thanosem polega na uczynieniu z niego wybitnego złoczyńcy w świecie Marvela. To jest jego rola w komiksach, to jego rola w tych filmach, a żeby być wybitnym czarnym charakterem, trzeba robić naprawdę złe rzeczy.

Premiera filmu już 26 kwietnia."

https://naekranie.pl/aktualnosci/dlaczego-avengers-wojna-bez-granic-i-avengers-4-nie-sa-juz-dwuczesciowa-opowiescia-tworcy-wyjasniaja-3023589

Ant-man i Captain Marvel maja właśnie dopiero w A4 pokazać

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony chciałbym, żeby ten power z filmów Marvela został przeniesiony do Star Wars, chętnie zobaczyłbym takie epickie walki, crossovery itd. Z drugiej strony podoba mi się pewien mistycyzm, pewna mitologia związana ze Star Wars. Ale to jak oni wykreowali takie ciekawe postaci z takich nijakich pierwowzorów komiksowych to im się należą oklaski. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MAJOR SZEJDI napisał:

Z jednej strony chciałbym, żeby ten power z filmów Marvela został przeniesiony do Star Wars, chętnie zobaczyłbym takie epickie walki, crossovery itd. Z drugiej strony podoba mi się pewien mistycyzm, pewna mitologia związana ze Star Wars. Ale to jak oni wykreowali takie ciekawe postaci z takich nijakich pierwowzorów komiksowych to im się należą oklaski. 

Że co z gwiezdnych wojen?"Mistycyzm?"

1 "Przebudzenie mocy" Pokażmy że lubimy Star Warsy i wiemy o co chodzi jakby 

2"Łotr Jeden" Zróbmy film wojenny bez Jedi-tutaj efekt był ok

3 "Ostatni Jedi" Dajmy facetowi co miał za sobą  jeden udany  film napisać i wyreżyserować film po swojemu.Majac w tyłku wszystkie plany.

Patrzać na ilość materiału z którego mogą czerpać(stare uniwersum, legendy) , bez problemy mogliby robić akcje jak Marvel ale brakuje tam wizjonera u celu, tyle

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Dopiero zobaczyłem okładki sprzed dwóch stron i ta zbroja Iron Mana zayebista. Nic nie oglądałem od pierwszego trailera więc liczę na dużo rozwałki i śmierć któregoś z bohaterów.

 

Bracia Russo jak na razie nie zawiedli więc liczę, że i teraz dowiozą dobry film. 

 

Aż sobie dzisiaj włączę pierwszego Iron Mana. :fsg: 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem "Panterę" i poza tym, że to kolejny generyczny Marvel to mam spory ból du.py o technologię Wakandy. Rozumiem tarczę Rogersa ale tutaj vibranium jest odpowiedzią na wszystkie problemy. Broń? vibranium! Stroje? vibranium! Postrzelili cię? wsadź sobie w ranę vibranium. Całe miasto jest zbudowane z vibranium. Jak ciemny afrykański lud był w stanie przerobić ten metal? Pewnie zrobili narzędzia z vibranium... Technologia Starka wygląda przy tym jak zabawa w przedszkole a Tony mógłby siostrze T'Challi śrubokręt podawać. Serkis szarżuje i

Spoiler

nie spodziewałem się, że tak szybko go odstrzelą

doktora Watsona to w ogóle mogłoby tam nie być, Boseman wypada imo gorzej niż w Civil War, już bardziej podobał mi się Jordan. Obejrzane, odhaczone, można czekać na Infinity War.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli pytasz czy Pantera łączy się jakoś szczególnie z zawiłością MCU to nie. BP nie jest typowym originem ale bliżej mu do typu 'stand alone' w MCU. Wakanda to tajemniczy i zamknięty dla postronnych kraj więc i sam film pilnuje swojego podwórka (podobnie jak ostatni Thor). Oczywiście są nawiązania do  Civil War ale subtelne. A czy warto? Jak najbardziej. Pomijając już nawet kwestię, iż lepiej ogarniesz się w postaciach z uniwersum Black Panther to po prostu film jest solidnym kinem rozrywkowym. 

Samo IW będzie mocno czerpało z Wakandy i jej mieszkańców więc lepiej wiedzieć kto jest kim i co robi. Pozwoli to skupić się na ważniejszych rzeczach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest wiele komiksów z MCU. Często wychodzą wstępy do filmów w postaci komiksów. IW nie jest wyjątkiem. Są już dostępne dwa zeszyty z serii Avengers Infinity War Prelude, które są wprowadzeniem do najnowszego filmu.

 

Nie rozumiem narzekań na IM3. Znaczy rozumiem ale ja tych wad nie widzę. Zawsze traktowałem trójkę jako opowieść o Starku, nie o Iron Manie.

Spoiler

 

Mandaryna bym nie skreślał jeszcze. Polecam One Shoty Marvela

Co do reaktora to jest niestety błąd i to spory. Było już wspominane w sieci, ze Marvel ma mocno s(pipi)ą chronologię w swoich filmach. Zakończenie IM3 nawet pasowałoby do wszystkiego gdyby nie scena z wyrzuceniem reaktora.

 

Natomiast w powrotach czekam na Red Skulla ze zrytą psychą gdzieś pod butem Thanosa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.