Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie napisałem, że PS4 źle się sprzedaje, albo że zarząd jest niezadowolony z wyników. Napisałem że wielu analityków uważa że zarząd Sony oczekuje szybkiej premiery nowej konsoli bo jak najszybciej chcieliby zarabiać dużo pieniędzy. Przynajmniej coś w tym stylu czytałem, jeżeli coś przekręciłem to przepraszam. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, ASX napisał:

Napisałem że wielu analityków uważa że zarząd Sony oczekuje szybkiej premiery nowej konsoli bo jak najszybciej chcieliby zarabiać dużo pieniędzy. Przynajmniej coś w tym stylu czytałem, jeżeli coś przekręciłem to przepraszam. 

Premiera nowej konsoli to inwestycja, kto tu myśli o zarabianiu. Analitycy wiele rzeczy mowia, ostatnio czytałem o premierze PS5 pod koniec 2022.

A tak na poważnie, to będzie cud jak przy mniej więcej plotkowanych specyfikacjach sprzętu wyjda na zero w 1/2gim roku.  Nie mowiac już o kosztach R/D. Na pewno kosmiczny wzrost kosztów produkcji gier tez bardzo ich cieszy.

6 minut temu, Starh napisał:

Będzie wyzwanie, bo konsola na bank będzie droższa o jakieś 100 backsow + znowu pewnie będą dopłacać z 50$ do sztuki jak w przypadku ps4 i zarabiać dopiero na grach.

Do PS4 nie dopłacali wlasnie, jak się wsadza słabiutkie CPU to się udało. Drugi raz MS się nie podlozy. i to jest jedyna zaleta ich istnienia na rynku konsolowym, Sony nie może zydzic na sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, aphromo napisał:

Premiera nowej konsoli to inwestycja, kto tu myśli o zarabianiu. Analitycy wiele rzeczy mowia, ostatnio czytałem o premierze PS5 pod koniec 2022.

A tak na poważnie, to będzie cud jak przy mniej więcej plotkowanych specyfikacjach sprzętu wyjda na zero w 1/2gim roku.  Nie mowiac już o kosztach R/D. Na pewno kosmiczny wzrost kosztów produkcji gier tez bardzo ich cieszy.

Do PS4 nie dopłacali wlasnie, jak się wsadza słabiutkie CPU to się udało. Drugi raz MS się nie podlozy. i to jest jedyna zaleta ich istnienia na rynku konsolowym, Sony nie może zydzic na sprzęcie.

Dopłacali 40$ minimum - sami mówili, że od 2 sprzedanych gier dopiero wychodzili na 0.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
2 minuty temu, Starh napisał:

Dopłacali 40$ minimum - sami mówili, że od 2 sprzedanych gier dopiero wychodzili na 0.

A tak tak, koszty produkcji na premiere to było 381, ale zapomniałem o merchandisie/logistyce itp.

Zwracam honor. 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, ASX napisał:

Nigdzie nie napisałem, że PS4 źle się sprzedaje, albo że zarząd jest niezadowolony z wyników. Napisałem że wielu analityków uważa że zarząd Sony oczekuje szybkiej premiery nowej konsoli bo jak najszybciej chcieliby zarabiać dużo pieniędzy. Przynajmniej coś w tym stylu czytałem, jeżeli coś przekręciłem to przepraszam. 

 

Przecież ich polityka nigdy nie opierała się na zarabianiu na sprzedaży konsol tylko gierek a obecnie gierek i usług. Nawet PS1 sprzedawali po kosztach. Dopiero z czasem zaczynają dawać sobie marżę na każdej sztuce kiedy produkcja staje się tańsza. 

 

45 minut temu, aphromo napisał:

A tak tak, koszty produkcji na premiere to było 381, ale zapomniałem o merchandisie/logistyce itp.

Zwracam honor. 

 

Lwią częścią kosztów każdego sprzętu są badania, projekt, oprogramowanie i rozwój. Ludzie często o tym zapominają podliczając suche ceny procesora czy kondensatorów. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Starh napisał:

A mi się właśnie wydaję, ze sprzedaż ps4 ich zadowala + większa liczba $ z usług.

Po co im już teraz nowa generacja, skoro w obecnej nikt im nie zagraża, a ps4 sprzdaje się nadal świetnie. Pewnie na za jakiś czas obniża cenę amatora i pro i sprzedaż poszybuje znowu do góry.

No tak nie bardzo, spadek akcji sony jest największy w przeciągu ostatnich trzech lat 

 

Cytat

As Bloomberg points out, there are other factors that likely contributed to the declining share price (like Sony’s struggling Xperia smartphone business), but that slowing momentum in the company’s PlayStation arm has analysts apprehensive of the company’s near future.
 

Sony’s latest financial report clocked operating income in its games business at 73.1 billion yen (~$665.4 million) for the three month period ending December 31, 2018, a 14 percent decrease from last year’s holiday quarter. The quarter saw a strong showing from software sales, something that helped offset slowing sales of PlayStation 4 hardware. But, coming off a year with a strong software lineup, 2019 doesn’t have nearly as many heavy-hitters planned for release that could help compensate for those declining hardware sales. 
 

Analysts cited by Bloomberg note that they're keeping a watchful eye on Sony as they assess any risk that might come along with a slowing games business, while some are anti(pipi)ting the launch of the next PlayStation console during the next fiscal year and any costs that might come with that endeavor. 

Peak sprzedażowy PS4 już jest za nami 

 

Screen%20Shot%202018-04-27%20at%2014_25_

 

A dobre wyniki dywizji Playstation będą podtrzymane dzięki software'owi ale tutaj przyda się im nowy sprzęt bo sprzedaż PS4 będzie tylko maleć z roku na rok

Odnośnik do komentarza

Spadek akcji po danych kwartalnych wynikał z tego... jak giełda operuje. Sony swój plan wypełniło, pełen rok fiskalny zapowiada się jako najlepszy w historii Sony ogólnie, ale korekcja nastąpiła, bo inwestorzy spodziewają się gorszego następnego roku. Oczywiście absolutnie każdy się tego spodziewa, bo jesteśmy w końcowej fazie generacji. Zresztą od tego czasu akcje uległy naturalnej korekcie (czyli w połowie różnicy między ceną sprzed<50> i po spadku<43>: obecnie jest coś ok 46.100).

Co do tematu premiery nowego sprzętu: no inwestorzy chcą premiery nowej konsoli, bo spadek sprzedaży obecnej jest nieuchronny (np. początek roku  w USA to średni spadek powyżej 20% w przypadku Sony i powyżej 30% w przypadku MS). Inwestorzy jednak nie mają (większego) wpływu na czas premiery. Oczywiście samo Sony (i MS) chciało by premiera nastąpiła szybciej niż później, ale ilość czynników, która na to wpływa jest bardzo duża.

Np. jeśli AMD zrobiło respin NAVI (informacje o tym pojawiały się w branży), to żadna z firm chcących wykorzystać tę rodzinę kart, nie może dokładnie określić czasu, w którym będzie można realnie określić pełen pakiet informacji o tym jakie będzie ostateczne napięcie/ perfomance per wat/ rozchodzenie ciepła itp. (przy czym wstępne dane i wytyczne skierowane do AMD są od dawna gotowe pewnie; finalizacja specyfikacji następuje zwykle 2 lata przed premierą).

Bardzo dużo rzeczy może wpłynąć na premierę, kolejny przykład: nie zdziwiłbym się gdyby obydwie firmy chciały ominąć wybory prezydenckie w USA (nie tylko z powodu mniejszego czasu antenowego na reklamy i skupienia ludności w okół tematu, ale również na możliwe fluktuacje walut, np. kolejna kadencja Trumpa pewnie spowodowałaby straty finansowe, większe niż przy wyborze innego kandydata)

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bez szału ta konferencja, żadnego łał jeśli chodzi o gierki. Mam z tego korzystać żeby zagrać w starą gierkę Ubi albo nowego Dooma? Może dla graczy niedzielnych to będzie dobra opcja jednak google nie ma żadnej marki własnej aby przyciągnąć do swojej usługi. Czym się wyróżni na tle konkurencji? 

 

Jednak czekam na testy portali z zmierzonym lagiem. Jeśli ten czynnik udało im się jakimś cudem zmniejszyć to następna generacja będzie ostatnią gdzie będziemy mieć normalny sprzęt który to wszystko liczy pod TV.  Osobiście wątpię żeby to się nadawało do gier online no ale zobaczymy. Tak czy siak czekam na testy. 

Odnośnik do komentarza

No powiem szczerze, że zrobili na mnie wrażenie. To co zapowiadają wygląda naprawdę dobrze. Co jak co ale google ma najlepszą infrastrukture sieciową i faktycznie może to działać, jak będzie się okaże. Do tego dochodzi kwestia finansowa czy to będzie subskrybcja, a może dystrybucja cyfrowa? Dla mnie chociaż jedna fizyczna konsola w domu musi być, ale jako dodatek/uzupełnienie/chwilowe zastępstwo jeżeli będzie to działać i nie kosztować majątku to jestem jak najbardziej za i wchodzę w to!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Jednak czekam na testy portali z zmierzonym lagiem

2EAHh3i.png

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-hands-on-with-google-stream-gdc-2019

Nie jest źle, a do czasu premiery powinno być jeszcze lepiej :notbad:

Plus czasy ładowania:

0ZexsRm.png

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-google-stadia-spec-and-analysis

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...