Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pix napisał:

Brać Mad Maxa z plusa? Czy to jedna z tych gier, w której nie ma fabuły, jeździsz po wielkiej mapie, bijesz randomów i kolekcjonujesz jakieś badziewia? 


To dokładnie taki tytuł. Ma oczywiście świetny klimat, nie najgorszą oprawę, fajne efekty i znakomity model jazdy, ale to dokładnie typ, który opisujesz powyżej, więc...
No i tak jak @balon pisał - to gierka z PLUSa, więc co Ci szkodzi spróbować?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie ogrywam i nie jest wcale źle.

Klimat, grafa, model jazdy robią. Jednak trzeba niestety się na grinda dość sporego nastawić, oczywiście chodzi mi o robienie zadań pobocznych bo bez nich tej gry nie da się skończyć (np. takiego wyścigu pod koniec)

W sumie te zadanie powinno się zaliczyć do głównych bo mają swoje wstawki itd.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.03.2018 o 12:29, Wredny napisał:

No i tak jak @balon pisał - to gierka z PLUSa, więc co Ci szkodzi spróbować?

Dokładnie tak samo sobie pomyślałem.

 

Po zwiastunie RAGE 2 postanowiłem ograć pierwszą część i Mad Maxa. Ten drugi wyjątkowo pozytywnie mnie zaskoczył (pierwszy z resztą też). Pustkowia wyglądają pięknie, bardzo ładne efekty, świetny model jazdy i klimat Mad Maxa. Fabuła? Zobaczymy co będzie dalej ale tak jak w najnowszym filmie - w przypadku MM nawet szczątkowa potrafi dać radę.

 

Wiem, że grze towarzyszy duże zbieractwo ale jest tu sporo oczyszczania lokacji jak w AC Origins. Przy mojej wysokiej tolerancji na takie elementy, zobaczymy jak długo dam radę. :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, okens napisał:

No i jesli chodzi o fabule to zakonczenie to ostre pieprzniecie

 

 


pieprznięcie bo Max zabił swojego towarzysza i zniszczył samochód który budowaliśmy przez całą gre? 

 

Od początku wiadomo było że Max chce odzyskać swój samochód i ma w nosie reszte. Może oprócz Nadziei i jej małej, wiadomo, kojarzyło mu się z utraconą rodziną. 

 

Jakoś się przywiązałem do tego pokraki i miałem lekkie wtf na twarzy jak staranował nim Scotrusa. Ale czy to mną wstrząsnęło, może trochę ale w żadnym wypadku heartbreaking. 

 

Podobało mi się postawienie na desce rozdzielczej fotografii jego żony i córki. Taki plaskacz dla gracza na przypomnienie po co była ta kilkunastogodzinna tułaczka po pustkowiach i że wcale mu nie zależało na Pokrace, miał go tylko doprowadzić do jego maszyny. Zimny skoorwiel. Nic dziwnego, stracił rodzine to co go obchodzi jakiś niedorozwinięty mechanik popychadło. Najmocniejszy punkt zakończenia wg mnie. 

 
 

 

Edytowane przez Mikołaj
Odnośnik do komentarza

Skończyłem wątek fabularny plus sporo misji pobocznych (kilka obszarów nawet wyczyściłem do 0) i bawiłem się świetnie. 

 

Na liczniku niecałe 30 godzin, klimat mi podszedł wybornie, rdza, brud, piasek. Podoba mi się, że każdy z rejonów jest inny i zróżnicowany geograficznie - wydmy i piasek, kamienie i szyby naftowe, mokradła i ruchome piaski, wnętrza lotnisk i statków. Sama gra po jakichś 10 godzinach zabawy nie sprawiała wiele problemów - walka jest w miarę prosta, ale warto inwestować w dodatkowe ciosy, najtrudniej było chyba dopakować samochód, żeby móc finałową potyczkę stoczyć bez ciągłych restartów. 

 

Została mi jeszcze masa zadań do zrobienia a jeden obszar mam jeszcze w ogóle nie odkryty. I pewno będę wracał, bo trafili mi idealnie w gusta settingiem i scenografią.

 

Wątek fabularny jakiś szczególnie atrakcyjny nie jest, ale wybija się zakończeniem

bo w sumie rzadko kiedy w grach obserwujemy takiego anty-bohatera. Do Chumbucketa zdążyłem się przywiązać przez tyle spędzonego czasu a tu go Max na koniec wykorzystał jak mięso armatnie - z punktu widzenia gościa co nie ma nic do stracenia jest to jakoś tam wytłumaczalne, ale dla przyzwyczajonego do happy endów konsumenta pojawia się ciekawy dysonans. Tak samo gdy Max zgadza się na misję z Hope, ratuje ją, niesie i wiezie do matki, a zaraz odwraca się na pięcie i zostawia je samymi sobie, co wiadomo jak się kończy. Człowiek sku.rwiel po prostu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie Archaniolow. Mam tylko tego pierwszego Waleta bo tutorial pokazał mi jakie części powinny być zainstalowane. Jak zrobić pozostałe samochody? Mam patrzeć na obrazek i składać samochód na chybił trafił? Nie dostałem kolejnych podpowiedzi odnośnie tego jakich części użyć do budowy kolejnych aut.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...