Skocz do zawartości

Donkey Kong Country: Tropical Freeze


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 100% i wszystkie puzzle, więc mogę się teraz wypowiedzieć. Moja ocena 8/10, Returns 10/10. Returns jest pod każdym względem lepsze, oprócz OST. Sama jazda wagonikiem jest bardziej dynamiczna, i jest jej więcej, i są dwa rodzaje, albo podskakujemy razem z wagonikiem, albo samą małpą. Długo mógłbym tak wymieniać, lepszy dobór światów, lepszy design leveli itd.. Jedyne w czym TF dorównuje (prawie) Returns to bossowie i świątynie. Świetnie się bawiłem, ale jednak czuję lekki zawód, że TF nie jest tak dobre jak Returns, szkoda. Returns jest zdecydowanie najlepszym DK w historii, moim zdaniem przebił mistrzowskie DKC2: Diddy’s Kong Quest ze SNESa.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, giger_andrus napisał:

@zdrowywariat ale obiecujesz, że już zamilkniesz o tym Returns? Bo to nie jest kierwa temat o Returns. Idź sobie załóż temat o Returns i please dont return. 

 

 

TF to kontynuacja Returns i mam prawo porównywać, tak jak ostatnio porównuje się na przykład nowego GOWa do starych, więc proszę zamilknij jak nie masz nic do powiedzenia na temat TF.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, giger_andrus napisał:

No właśnie chcę się dowoedzieć przed zakupem. Ale Ty nie recenzujesz TF tylko Returns co jest bezużyteczne. Tym bardziej, że wałkujesz to samo od 2 tygodni?

 

A tam od tygodni. Zawsze dwa razy oceniam grę, na gorąco i na chłodno. Co się chcesz do wiedzieć przed zakupem TF? Warto. Ale jeszcze lepiej zrobisz jak załatwisz sobie Wii na kilka dni z Returns :).

Odnośnik do komentarza

Zdrowy, to chyba zależy w którą cześć zagra sie jako pierwsza. Ja przeszedłem TF jako pierwsze i wolę bardziej od CR, ale tak naprawdę to jest to dokładnie to samo, te same mechaniki non stop, nic nowego. 

No i nie gra się pier.dolonym willotem za co od razu ocena wyższa xd 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ficuś napisał:

zdrowy i cos na chlodno xddd Returns to twoja gra zycia obok metroida i wszystko porownujac do tego jest na straconej pozyzycji u ciebie

 

Nic jest na straconej pozycji u mnie, bo tak naprawdę TLOU to mój nr1, a nie gry Retro. Bo Metriod Prime i Returns to najlepsze gry Retro i najlepsze powroty. Taki Saptis (wiem random) ocenił Returns na 10, a TF na 7, i ja mu się poniekąd nie dziwię (jego recki są na ppe).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

TF jest lepiej wyważona nie bawi się zarazem w wprowadzenia jak poprzednik, plus ma więcej contentu w postaci chociażby pływania. Dla mnie TF jest najprościej rzecz ujmując lepiej dopracowaną grą i dopieszczoną niż CR. Jedyne co to po CR nie ma już takiego WOW, jakiegoś pierwszego uderzenia w postaci szoku czy też zaskoczenia i w większości przez to ludzie krzyczą, że ło jezu gorsza giereczka jednak etc. Co do bossów zgodzę się, że w poprzedniku byli trudniejsi, ale też ciężko mi to porównać ze względu na to, że w TF nie musiałem bawić się w sterowanie ruchowe. Dziwię się trochę takiemu myśleniu, bo czego oczekiwać jeszcze można od przygód tego wariata. Dla kogoś kto lubi tego typu gry to must have i można ponarzekać jak się komu podoba, ale to dalej najlepszy platformer aktualnie na rynku :)

Edytowane przez nadol90
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, XM. napisał:

Zdrowy, to chyba zależy w którą cześć zagra sie jako pierwsza. Ja przeszedłem TF jako pierwsze i wolę bardziej od CR, ale tak naprawdę to jest to dokładnie to samo, te same mechaniki non stop, nic nowego. 

No i nie gra się pier.dolonym willotem za co od razu ocena wyższa xd 

 

Na pewno trochę to zmienia stan rzeczy, ale nie aż tyle. W TF czułem monotonię przez pierwsze trzy światy, oprócz zielonego levelu, 2-4 i 3-4 nic nie zrobiło na mnie wrażenia, poza tym levele są na siłę przeciągnięte. Returns jest o niebo lepsze. Więcej beczek, wagoników (dwa typy) i mega leveli, jak z falą, wielorybem, muzyczny, switchero itd., tam każdy miał coś do zaoferowania, każdy wagonik był inny i każda beczka.

5 minut temu, nadol90 napisał:

TF jest lepiej wyważona nie bawi się zarazem w wprowadzenia jak poprzednik, plus ma więcej contentu w postaci chociażby pływania. Dla mnie TF jest najprościej rzecz ujmując jest lepiej dopracowaną grą i dopieszczoną niż CR. Jedyne co to po CR nie ma już takiego WOW, jakiegoś pierwszego uderzenia w postaci szoku czy też zaskoczenia i w większości przez to ludzie krzyczą, że ło jezu gorsza giereczka jednak etc. Co do bossów zgodzę się, że w poprzedniku byli trudniejsi, ale też ciężko mi to porównać ze względu na to, że w TF nie musiałem bawić się w sterowanie ruchowe. Dziwię się trochę takiemu myśleniu, bo czego oczekiwać jeszcze można od przygód tego wariata. Dla kogoś kto lubi tego typu gry to must have i można ponarzekać jak się komu podoba, ale to dalej najlepszy platformer aktualnie na rynku :)

 

6 światów z czego 4 zielone. Returns 8 z czego 2 zielone. Już samą różnorodnością wygrywa.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...