Skocz do zawartości

Donkey Kong Country: Tropical Freeze


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Przysiadłem dzisiaj trochę dłużej i skończyłem 5 świat. Teraz ostatni przede mną. Boss-5 był bardzo ciężki. Wziąłem dodatkowe serduszko i dziadka z beczki. Chyba z 10 prób to wymagało - ostatnie ataki niedźwiedzia były na styk do przejścia. Bez nadmiaru serduszek wowczas bym nie dał rady.

 

6 świat jeszcze gorszy?

Maskować gry nie będę bo czeka mnie Zelda i doczekać się nie umiem już.

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

W sumie 5 przeszedłem w miarę na luzie. Tylko boss dał popalić. 

By maksować to muszę wszystkie KONGi zebrać, tak? Jakiś dodatkowy świat się otworzy?

W NSMBU też mi radzono by maksować, niestety nie mam czasu. Odkąd urodziło mi się drugie dziecko WiiU jest idealnym sprzętem. Konsola w szafie i działa w sypialni i salonie (oraz kiblu ;) ).

Niestety czasem to daje kwadrans do pogrania. Dziś 1.5h to niemal maraton :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
8 godzin temu, funditto napisał:

Dla mnie Returns jest nr 3 

 

Co kto lubi. TF wygląda lepiej, bo wyszło na kolejną generację i brzmi lepiej, bo zaprosili Davida Wise, ale to co najważniejsze, czyli serce ma Returns. Lepszy dobór światów i lepszy design leveli. Nie ma w nim zmieniającej się kamery, ale za to każdy level posiada jakiś smaczek, w jednym z wagonikiem wpadamy dodatkowo w środek koła, które się turla, a w drugim jedzie nad nami ciuchcia, której „spodu” się czasem łapiemy. Wszystko podane jest subtelnie, tylko trzeba wychwycić ten geniusz. Poza tym Returns jest równe i pedantyczne (tak dopracowane), jak inna gra Retro, czyli Metroid Prime. Lubię wracać do tej gry, dzięki mistrzowskiemu designowi leveli. Nie, Returns nie jest najlepszym DKyem... to król platformerów 2D. Do dziś niepobity - moim zdaniem.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Jedyne czego mi brakowało w TF względem CR to levele gdzie kongiem sie stało na wagoniku zamiast siedzieć w nim. Reszta na korzyść TF - muzyka, design, róznorodność leveli, różne grywalne kongi po skończeniu gry. Akurat teraz gram po dłuższej przerwie w DKCR na Wii, został mi ostatni świat i świątynie i IMO jest jednak trochę trudniejszy. Nigdy nie mialem okazji zagrac w wersję na 3DS, trochę szkoda bo dodatkowy świat jest.

Odnośnik do komentarza

Różnorodność leveli na korzyść TF? W Returns masz 8 światów: dżunglę, plażę (level z falą rządzi), ruiny, jaskinię (cały poświęcony wagonikowi i beczce), las, klif, fabrykę i wulkan. W Returns są 2 zielone na 8, w TF 4 na 6. W Returns masz 73 levele, gdy w TF jest ich 62 bodajże. Lepszy design leveli w TF? W Returns co chwilę się coś dzieje, a to płyniesz na wielorybie, którego we wcześniejszym levelu widać w tle, a to uciekasz przed mackami ośmiornicy, by ostatecznie chować się przed falą - sztormem. Pozwolę sobie wkleić urywek recenzji z desctructoid:

 

„Not only is the game super-polished (a Retro trademark, in my humble opinion), the level design is unbeatable. UNBEATABLE!

The key to great level design -- especially for a 2D platformer -- is when every jump, every enemy, and every obstacle is perfectly planned and perfectly placed. Nothing is worse than playing a game when everything in the level feels sloppy and not well put together.

The levels in Donkey Kong Country Returns are not only impeccably designed, they are rich with constant “wow” moments that will happen from the first seemingly basic level to the surprising, wholly satisfying final boss.”

 

TF nie tylko jest gorsze, ale i zawodem, oprócz kilku perełek jak gaszenie ognia na sawannie, wręcz nudzi. Levele są na siłę wydłużone, a elementy w nich się powtarzają, które niczym nie zachwycają, co czuć podczas rozgrywki.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

TF kilka klas wyżej od returns. TF jest dłuższy i trudniejszy w hard modzie niż returns mirror mode. Ma dużo więcej postaci, lepsze walki z bossami i dużo lepszy lvl design. Muzyka i różnorodność światów w tf to zupełnie inna liga. Returns to zachowawczy średniak z beznadziejnym sterowaniem.

 

Cytat

 


Tropical Freeze is the vastly superior game in every way. Control, gameplay, and especially music.

Return is good, but holy cow TF is soooo much better

Tropical Freeze, easy. the music does so much, and the levels just feel a lot more unique and interestingly designed. Returns is good too, but Tropical Freeze is an elite platformer.

TF is better, Returns had poor controls which held it back from being a truly great title.

 

 

Cytat

Tropical Freeze  hands down. It expands, enhances, and makes everything about Returns better. The gameplay, extra characters and their features, and of course graphics and animation are all better. Plus, David Wise returns to the series in this game and is behind the music. The music alone for Tropical Freeze is like night and day when compared to Returns.

 

Returns jest skreślony na starcie za beznadziejne sterowanie, które jest najważniejsze w platformerach. 7/10 maks dla tego przeciętniaka.

 

 

 

Edytowane przez sprite
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda mi tylko kilku osób, które TFem się zawiodły, w sensie że niczym ich nie zachwycił, bo oceniły na 7, czy 8 na 10. Więc i są marne szanse, że będą szukać sposobu na ogranie Returns, przez co stracą sztosa w swojej growej karierze. O gustach się nie dyskutuje, ale chciałbym zaznaczyć, że TF i Returns to są inne gry, mimo wszystko. W mojej opinii TF jest co najmniej o dwa oczka gorsze.

 

Odnośnie dodatkowych postaci, praktycznie są bezużyteczne, bo Cranky do niczego się nie nadaje, a Dixie jest tylko lepszą wersją Diddyego, jedynie Funky jest fajnym ukłonem w stronę dzieci.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

No zdrowy nie ma pojęcia o czym pisze, bo nigdy nie przeszedł obu gierek.

 

Level design w dk poznaje się dopiero jak speedrunujesz i przelatujesz caly lvl barell jumpem. Returns w tej kwestii to gówno straszne bo sterowanie ścierwo

TF niszczy w każdym obszarze.

 

Speedrun-able without needing to stop and wait for the level to catch up." to jest esencja lvl designu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, sprite napisał:

Returns jest skreślony na starcie już za samo fatalne sterowanie. Nawet 6/10 daje temu generycznemu średniakowi.

 

Twoim tokiem myślenia w każdej grze na Wii sterowanie było z(pipi)ane, bo w SMG było podobne, atak po potrząśnięciu willotem. Więc jeśli komuś nie odpowiadało granie na Wii to nic tego nie zmieni. I chciałbym zaznaczyć, że to raczej nie wina Retro, tylko coś z góry narzucone przez samo Nintendo, by wykorzystać możliwości Wii.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ficuś napisał:

Dziwne ze oczekiwaliscie ze skonczyl czasowki jak nabil w TF zaledwie 70h

 

55h, bo grałem bez papugi :). A poza tym niektóre ulubione levele, które mogę policzyć na palcach jednej ręki, przeszedłem kilka razy. Amiss Abyss kilkanaście ze względu na znakomity OST. TF jest strasznie nierówne.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, sprite napisał:

Level design w dk poznaje się dopiero jak speedrunujesz i przelatujesz caly lvl barell jumpem. Returns w tej kwestii to gówno straszne bo sterowanie ścierwo

 

no, pamiętam czasówk iw Returns, cały lvl trzeba machać łapami jak, daleko nie szukać, goryl, żeby robić barell jumpy :yao: a na 3DS w 30 fps ciężko o dobrą precyzję. Mooże jakby zrobili porzadny remaster na Switchu, z sensownym sterowaniem, 60 fps to by coś z  tego było, ale i tak będzie o przynajmniej oczko gorzej niż TF 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.