Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - V.Vita


envie89

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Smokle napisał:

Chce sobie w najblizszym czasie kupic ps vita. Mam ochote grac w podrozach na grach pudelkowych.

Internet moge udostepniac z telefonu. Ile gb karta jest potrzebna? Czy karta sim jest potrzebna? Czy potrzebna jest karta pamieci? 

Z gory dziekuje za pomoc

Karty sim nie potrzebujesz jeśli udostępniasz internet z telefonu jako przenośne wifi. Karta pamięci to już zależy od gry, ale lepiej żeby jakaś była.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Szykuję się do sprzedaży vity, ale jedna kwestia nie daje mi spokoju. Mianowicie ta mieniąca się kreska, zaznaczona niżej.

 

muRf5us.jpg

 

Jak kupiłem swoją vitę to już ona była, ale zupełnie mi nie przeszkadzała, bo widać ją było tylko na jednolitych kolorystycznie menusach / xmb, podczas gry w ogóle. Nie jest to fizyczna rysa, tylko... no właśnie, co xD? Jak to opisać wystawiając konsolę?

Odnośnik do komentarza

Boxy w sensie gry pudelkowe? Nie, wszystkie sprzedałem juz wcześniej.

 

Ech,  głupia sprawa z tą kreską, bo z czystej uczciwości (sam nie wiedzialem o niej kupując) będę musiał napomknąć o niej wystawiając co pewnie zmniejszy liczbę chętnych do kupna, a szkoda bo dosłownie jest widoczna tylko na tle jednolitych kolorystycznie menusów, podczas gry nie da się jej zauważyć i nigdy mi nie przeszkadzała. :( a cała vita w idealnym i zadbanym stanie,poza ryskami na tylnim dotykowym panelu których nie da się uniknąć. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem zielony w temacie, a chętnie nauczył bym sie tego i owego by rozwiązać kilka moich dylematów. Posiadam konsole PSVita ktora przestała działać z dnia na dzień. 

Chciał bym dowiedzieć sie jak mogę sprawdzić czy urządzenie ma niesprawna baterie czy moze chodzi o zasilacz.

Domyślam sie ze mogę to zrobic za pomocą miernika elektrycznego nie wiem tylko jak sie do tego zabrać. 

W załączniku zdjęcia baterii, konsoli w środku oraz kabla zasilającego
https://zapodaj.net/bd7ffa62c5d21.jpg.html

 

https://zapodaj.net/dc41e2bb7b5ce.jpg.html
Na zasilaczu
Input 100V- 240V ~ 0.2 A 50/60Hz
Output 5V prad staly 1500 mA

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Sprawdzenie zacznij od zasilacza. Podłącz baterię do konsoli i podłącz ładowarkę z wyjściem USB np od telefonu lub jeśli na konsoli w Ustawieniach była zaznaczona opcja Ładownie przez USB do komputera. Jeśli kabel jest sprawny i konsola to powinno się rozpocząć ładowanie (pomarańczowa lampka PSN). Czasem trzeba trochę poczekać, jeśli bateria jest całkowicie rozładowana. Bardzo często ulga uszkodzeniu kabel. Rozumiem, że konsola w ogóle się nie włącza. Możliwe jest też uszkodzenie bezpiecznika od ładowania na płycie głównej, ale to już trudniejsza sprawa do naprawy. Napisz, czy pomogło podłączenie innego zasilacza. Samą baterie można sprawdzić za pomocą miernika. Ustawiasz na pomiar napięcia stałego powyżej 3,7v np: 10v. Podłącz czerwony kabel miernika do czerwonego przewodu baterii a czarny z miernika do czarnego z baterii. Napisz czy te dwie czynności coś pomogły i jakie było wskazanie miernika.

Edytowane przez sb8gapi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przepraszam jeśli to pytanie pojawiało się tysiąc razy. Czy istnieje jakaś możliwość, że na jednej PS Vita jest więcej aktywnych kont, lub gier z innych kont? Nie chodzi o to, żeby cebulić, tylko że w sumie kusi mnie kupno kilku klasyków z PSOne które są w na amerykańskim PS Store (np. Chrono Cross czy Bushido Blade 2). Na PSP wystarczyło ściągnąć grę z danego PS Store i konsola się przełączała na to konto. Słyszałem że coś tam umożliwili na PS Vicie by było kilka kont. Jak to teraz wygląda? ;)

Odnośnik do komentarza
Przepraszam jeśli to pytanie pojawiało się tysiąc razy. Czy istnieje jakaś możliwość, że na jednej PS Vita jest więcej aktywnych kont, lub gier z innych kont? Nie chodzi o to, żeby cebulić, tylko że w sumie kusi mnie kupno kilku klasyków z PSOne które są w na amerykańskim PS Store (np. Chrono Cross czy Bushido Blade 2). Na PSP wystarczyło ściągnąć grę z danego PS Store i konsola się przełączała na to konto. Słyszałem że coś tam umożliwili na PS Vicie by było kilka kont. Jak to teraz wygląda?
Jeśli korzystasz z przeróbki to jest plugin do tego

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jest jeszcze gdzieś dostępna nówka tej konsoli? Chodzi o najnowszy model.

Czy może najnowszy model to nie jest dobry wybór?

Są jakieś regiony w przypadku Vity? Jeśli kupie np. z Japan, to będzie jakiś problem z grami z regionu EU lub z samą konsolą, np. język

 

Jestem całkowicie zielony w temacie Vity, a naszła mnie chęć na przenośną konsole.

Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji na nówkę w eurpie, wersja slim nowa do dostania w Japonii (da sie kupić na ebay) minus jest taki ze zatwierdza sie wszystko kołkiem nie iksem i w niektórych grach nie da sie tego zmienić :/ 

 

dla mnie slimka jednak jest lepsza niż wersja oled bo jest lżejsza, nie męczy tak rąk i trzyma dłużej na baterii

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Tak jest, ale panuje w niej mega bałagan bo masz w tej liście wszystkie zakupione gry i dodatki ze wszystkich platform

W sklepiku naciśnij na trzy kropki w prawym solnym rogu i wyskoczy ci menu z którego wybierzesz historia zakupów czy coś w tym klimacie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Kupiłem na OLX Vitę, ekran OLED.

Zdarzają sie problemy z ekranem dotykowym, tj czasem nie reaguje, lub zareaguje z lagiem- np w opcjach gry naciskamy kontynuuj i załapie po przytrzymaniu przez 2 sek. Koleś oczywiście nie odbiera telefonu :D

 

Wyłączenie i włączenie konsoli przywraca sprawę do normy, tym niemniej jest to uciążliwe. Co może być przyczyną i jak mogę temu zaradzić?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.