Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - V.Vita


envie89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Witam, Panowie zakupilem Vite model 2005, chyba na rynek koreanski szla i mam o to taki problem. W menu konsoli przyciski X i O sa tak jakby zamienione miejscami tzn, jak chce cos zatwierdzic to wciskam kolko O, jak chc e sie cofnac o krok w tyl to musze nacisnac X. Wiem,ze mozna to zamienic w ustawieniach ,ale wtedy w menu konsoli jest wszystko ok, a w grach zas  jest na odwrot.

Jak to zrobic zeby wszystko bylo jak w konsoli np 2016.

Odnośnik do komentarza

Witam, krótko w temacie, zgubiłem ładowarkę do vity (wersja fat) razem z kablem, mam tylko samochodowa, ale niezbyt mnie to urządza, więc tak, czy istnieje opcja zlutowania z ładowarki samochodowej kabla z inną ładowarką? Jak szukałem zdawkowych informacji po sieci to wychodzi że ładowarka miała standardowe wyjściowe 5V i 1500 mah, fajnie byłoby żeby był transfer danych ale wiem że jak na tymczasowe rozwiązanie to dużo wymagam, czy może lepiej kupić kabel wejście vity i klasyczny usb (ten z oryginalnego zestawu był dziwny, nie mogłem wpiac w ładowarkę żadnego innego kabla, próbował ktoś, jakieś rady? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.12.2018 o 20:26, Matek888 napisał:

Witam

Kupiłem używane PS Vita. 

Nie mam danych do konta. 

Co mam zrobić żeby wpisać się na swoje konto? 

Cały czas wyskakuje żebym wpisał się na konto poprzednika. 

Karte formatowalem. 

Wiem że dawno temu i nie prawda 

Czytaj pewnie się spóźniłem sporo z pomocą ale musisz przywrócić ustawienia fabryczne konsoli

 

W dniu 18.03.2019 o 19:21, monlag1 napisał:

Witam, Panowie zakupilem Vite model 2005, chyba na rynek koreanski szla i mam o to taki problem. W menu konsoli przyciski X i O sa tak jakby zamienione miejscami tzn, jak chce cos zatwierdzic to wciskam kolko O, jak chc e sie cofnac o krok w tyl to musze nacisnac X. Wiem,ze mozna to zamienic w ustawieniach ,ale wtedy w menu konsoli jest wszystko ok, a w grach zas  jest na odwrot.

Jak to zrobic zeby wszystko bylo jak w konsoli np 2016.

Próbowałeś przez kompa wgrać aktualizacje oprogramowania? Z polskim kontem oraz regionem ustawionym na polski może się udać

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2019 o 19:21, monlag1 napisał:

Witam, Panowie zakupilem Vite model 2005, chyba na rynek koreanski szla i mam o to taki problem. W menu konsoli przyciski X i O sa tak jakby zamienione miejscami tzn, jak chce cos zatwierdzic to wciskam kolko O, jak chc e sie cofnac o krok w tyl to musze nacisnac X. Wiem,ze mozna to zamienic w ustawieniach ,ale wtedy w menu konsoli jest wszystko ok, a w grach zas  jest na odwrot.

Jak to zrobic zeby wszystko bylo jak w konsoli np 2016.

Tez mam taka Vite z Japonii i mi to nie przeszkadza. Ale zeby bylo normalnie to musisz miec PsVite zhackowana pirackim firmware, wowczas wgrywa sie plugin zmieniajacy x na o i konsola w menu dziala jak europejska. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
W dniu 18.06.2019 o 21:38, Labtec napisał:

Jak z kartami do PS Vita? co sie oplaca najbardziej, mam glówna jedna 64gb, ale potrzebuje 2 jeszcze do zapasowej Vita i do Vita TV, 8gb czy 16gb i jak cenowo? roznie z tym na allegro


Możesz uderzyć do grupy facebookowej "PS Vita Poland". Często wrzucane są tam ogłoszenia o sprzedaży kart. Cen niestety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Ja też nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, więc proszę nie bijcie :dafuq:


Zauważyłem, że moja Vita 1104 dość szybko rozładowuje baterię podczas gdy jest wyłączona. Przy normalnej pracy konsola jak dotąd wytrzymywała nieco ponad 3 godziny (granie w Uncharted Złota Odchłań) przy wyłączonych bajerach typu Wi-Fi, BT oraz z najniższym poziomem jasności. Czas pracy jest dla mnie jak najbardziej wystarczający, chodzi jednak o to, że bodaj zostawiłem kiedyś konsolę na noc pod ładowarką, odłączyłem ją wcześnie rano wstając do pracy (kompletnie naładowaną), a gdy chciałem pograć na konsoli późnym wieczorem, okazało się że bateria jest kompletnie rozładowana i konsola wstała dopiero po chwili pod ładowarką. Nie jestem co prawda pewien czy akurat tej nocy ją ładowałem, ale nawet jeśli nie to nie zostawiłem konsoli z niskim stanem baterii, więc dziwi mnie fakt, że ta się tak szybko rozładowała.

Czytałem w necie o jakimś "glitchu" baterii, ale dotyczył on błędnego wskazywania poziomu baterii, podczas gdy ja w trakcie używania niczego takiego nie doświadczyłem. Mimo to podjąłem temat "resetu" baterii poprzez jej odłączenie i ponowne podłączenie, ale nie wiem czy to cokolwiek zmieni.

Gdzie indziej zaś znalazłem wzmiankę o tym, że ludziom zaczęła bardzo szybko (tak jak u mnie) padać bateria po update softu, ale tam była mowa o konsolach pozostawionych w czuwaniu na noc, a ja swoją konsolę wyłączam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Mam pytanie do ludzi obeznanych w temacie ps vita. Nigdy wcześniej nie miałem ani PSP ani Vity a tak korci mnie by zapoznać się z sprzętem. Jestem kompletnie zielony w temacie konsolek przenośnych, więc jeśli mielibyście doradzić, który model najlepiej kupić i na co zwracać uwagę? Z góry dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Kupiłem wczoraj Vite z softem 3.73. Niestety nie ma karty pamięci i muszę się dopiero doposażyć w adapter i kartę microSD. Czy jest na forum podpięty tutorial co i jak, żeby wgrać soft i można było odpalać to i tamto z karty pamięci, czy muszę przekopać wszystkie strony tego tematu plus jeszcze tym o undergroundzie ? :P

Vita przywrócona do ustawień fabrycznych. Pytanie, czy będę potrzebował oryginalnej karty pamięci, i jest ona niezbędna, czy wystarczy w/w adapter i microSD ? :)Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki na początek, to też będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
On 8/18/2020 at 10:08 AM, a_team said:

Kupiłem wczoraj Vite z softem 3.73. Niestety nie ma karty pamięci i muszę się dopiero doposażyć w adapter i kartę microSD. Czy jest na forum podpięty tutorial co i jak, żeby wgrać soft i można było odpalać to i tamto z karty pamięci, czy muszę przekopać wszystkie strony tego tematu plus jeszcze tym o undergroundzie ? :P

Vita przywrócona do ustawień fabrycznych. Pytanie, czy będę potrzebował oryginalnej karty pamięci, i jest ona niezbędna, czy wystarczy w/w adapter i microSD ? :)Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki na początek, to też będę wdzięczny ;)

 

Tak potrzebna oryginalna karta pamięci żeby wgrać cfw, potem dopiero możesz używać adapter/micro sd

Tutoriale znajdziesz na youtube, tam masz krok po kroku

Odnośnik do komentarza

Trochę już się wdrożyłem w temat. Na początku czarna magia, ale z czasem wszystko staje się jaśniejsze. Jestem na etapie takim, że mam H-Encore 2, Vita Shell, zrobiłem donwgrade z 3.73 na 3.65, odpaliłem Adrenaline i PKGj (nawet kilka gier zainstalowałem), SD2Vita z kartą microSD już działa. Czy ktoś może mi powiedzieć jak kopię gry wgrać z PC na Vitę ? Gdzieś czytałem o tym, że kopie w ZIP można zamienić na VPK i zainstalować, ale u mnie wywala błąd podczas instalacji :(  Ma ktoś pomysł jak można podgłośnić na full PS Vite ? Da się do 3/4 paska a potem miga napis AVLS :D Mam wrażenie, że jakoś cicho :)

Edytowane przez a_team
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...

Witam. Posiadam uszkodzoną Vite, oznaczoną jako PCH-1100. Chciał bym wymienić przedni panel, ale nie wiem do końca, jaki będzie pasował. Czy s,ująć paneli 100x, czy pasowały będą również te od 200x. 1100 to jest fat, czyli na logikę chyba do 200x nie będzie pasował. 

Czy panele z różnych regionów (1000, 1001, 1002...) różnią się czymś między sobą? 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

Witam, Panowie proszę o pomoc. Kupiłem Vitkę z przeróbką Henkaku wszystko fajnie działa gierki elegancko się ściągają i instalują. Zachciało mi się posiadać gierki oryginalne w pudełkach i tu zaczyna się problem:). Jak uruchomić i zainstalować gierkę z karty na konsolce z przeróbką? (po włożeniu do konsoli nic się nie dzieje). Czy jest taka możliwość? przecież nie będę kupował drugiej konsoli bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.