Skocz do zawartości

Niska rodzielczoś na ps3 po podpieciu do monitroa hd


adamus2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Podpiąłem moją konsolę ps3 do monitora lg full hd przez kabel hdmi. problem pojawia się w momencie kiedy odpalam gry ponieważ te ewidentnie chodzą w niskiej rozdzielczości(tzn. ponizej hd ready). Problem dotyczy wszystkich gier. Menu konsoli wygląda normalnie, widać ze to full hd natomiast same gry działają w niższej rozdziałce. Po podłączeniu konsoli do normalnego telewizora wszystko wygląda tak jak powinno wiec coś nie tak z monitorem. Nie wiem czy należy kombinować w ustawieniach monitora czy raczej ps3. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Kyo

W PS3:

Ustawienia -> Ustawienia wyświetlania -> Ustawienia wyjści wideo (http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/videooutput.html)

Sprawdź - może tam jest jakiś problem - może być też problem ze zmianą rozdzieczości - PS3 w menu chodzi w 1080p ale gra już działa w 720p - monitor być może nie wyświetla lub ma problem z wyświetleniem takiej rozdzieczości - przez to zbija rozdziałkę do SD.

 

P.S. Następnym razem zanim zrobisz nowy temat zobacz czy jest już istniejący - w dziale PS3 jest temat dedykowany monitorom do PS3: http://www.psxextreme.info/topic/45449-ps3-a-monitory/

Odnośnik do komentarza

Jak mówiłem mój monitor obsługuje rozdzileczość full hd. Mam podpięty do niego komputer i gry chodzą sie w wysokiej rozdzilczosci bez problemu, poza tym samo menu konsoli wygląda jak nalezy tzn widać że to hd, jednak sama gra juz nie. Sposób który podałes stosowałem nie raz, niestety nie pomaga. Wciskalem tez przycisk power i trzymalem az konsola "zapiszczy" to tez nie pomoglo. Jeszcze jakieś sugestie?

 

ps. Sorry, że założylem ten temat w złym miejscu

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

W ustawieniach konsoli (tam gdzie Cie odesłałem) jakie rozdzielczości masz pozaznaczane?

Są tam:

1080p

1080i

720p

576p

 

Wszystkie są zaznaczone?

 

Podaj model tego monitora.

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

Odznacz 1080p oraz 1080i w PS3 i sprawdź czy rozdzielczość w menu konsoli będzie wtedy ok. - Powinno wyświetlić się w 720p albo zbić do 576p. O tyle dziwne że w specyfikacji jest mowa o 720p ale nie ma wsparcia rozdzielczości 1280x720 / 1366×768 tylko pochodne typu 1024x720
 

Display Modes (Resolution)
720 x 400
640 x 480
640 x 480
800 x 600
800 x 600
1024 x 768
1024 x 768
1152 x 864
1280 x 1024
1280 x 1024
1680 x 1050
1920 x 1080

 

 

Jak to nic nie da i w 720p na sztywno będzie wszystko ok. to niestety nie mam więcej pomysłów :/

Odnośnik do komentarza

moze sformatować konsolę i przywrócić ustawienia domyślne systemu konsoli, jak to nic nie da to kombinuj w ustawieniach monitora, ale skoro sam napisałeś że po podłączeniu do tv konsola działa normalnie to coś nie tak z monitorem jest, przywróć może w nim ustawienia domyślne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.